На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Законодательство

КМУ: Постанова від 8 вересня 2004 р. №1166

                    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

П О С Т А Н О В А від 8 вересня 2004 р. N 1166 Київ
Про затвердження Державної науково-технічної програми розроблення і впровадження технологій виробництва соєвих продуктів на 2005-2007 роки

З метою поліпшення структури харчування населення і профілактики захворювань Кабінет Міністрів України п о с т а н о в л я є:
1. Затвердити Державну науково-технічну програму розроблення і впровадження технологій виробництва соєвих продуктів на 2005-2007 роки, що додається.
2. Міністерству фінансів і Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції передбачати починаючи з 2005 року в проекті Державного бюджету України видатки на виконання Державної програми, затвердженої цією постановою.

Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 28

ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 р. N 1166
ДЕРЖАВНА НАУКОВО-ТЕХНІЧНА ПРОГРАМА розроблення і впровадження технологій виробництва соєвих продуктів на 2005-2007 роки

Загальні положення
Ця Програма розроблена відповідно до Закону України "Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки" ( 2623-14 ) в частині створення новітніх біотехнологій, діагностики і методів лікування найпоширеніших захворювань.
Державним замовником Програми є Національна академія наук.
Для виконання Програми необхідне залучення фахівців різних галузей, зокрема харчової і машинобудівної промисловості, вчених 10 науково-дослідних інститутів Національної академії наук, Академії медичних наук і МОЗ.
На сьогодні значно погіршилася структура харчування, частково або повністю виключено з раціону багатьох людей (особливо з низькими доходами) необхідні біологічні компоненти, насамперед повноцінний білок. Наслідком цього є різке зниження показників фізичного розвитку і здоров'я дітей всіх вікових груп, погіршення стану здоров'я дорослого населення, зміна демографічної ситуації, прискорене старіння населення, скорочення середньої тривалості життя. Дефіцит білка у харчуванні дітей і підлітків становить близько 25 відсотків.
Погіршення структури харчування призводить до зміни імунного статусу людини, що сприяє розвитку СНІДу, інфекційних захворювань, у тому числі таких, як туберкульоз. Відмічається збільшення випадків захворювань, певною мірою пов'язаних з раціоном харчування, зокрема серцево-судинних, органів травлення, онкологічних, обміну речовин (цукровий діабет, ожиріння, остеопороз).
Необхідність подолання білкового дефіциту привертає дедалі більшу увагу світової науки і промисловості до рослинних білків, серед яких провідне місце за харчовою цінністю, функціональними властивостями та економічною ефективністю займає білок сої.
Наявність у сої повноцінного легкозасвоюваного білка (34-40 відсотків), близького за складом амінокислот до білка м'яса, відсутність холестерину, висока рентабельність (білок сої у 3-4 рази дешевше тваринного) дали підставу ВООЗ рекомендувати сою для подолання білкового дефіциту.
У харчуванні населення вкрай мало використовуються високоефективні джерела рослинного білка. Соєві продукти повинні зайняти, як і в усьому світі, належне місце в системі громадського харчування, в лікарнях, санаторіях, у харчуванні осіб, зайнятих інтенсивною фізичною та розумовою працею, а також тих, що проживають в екологічно та радіаційно забруднених зонах.
Наявність у сої поряд з білком комплексу цінних біологічно активних речовин, які характеризуються гіпохолестеринемічною, протипухлинною та імуномоделюючою активністю, відсутність алергічних факторів дає можливість не тільки поліпшити харчову цінність продуктів, але і створити продукти лікувально-профілактичного призначення, які сприятимуть відновленню імунітету, поліпшенню стану здоров'я людини шляхом харчування без використання фармакологічних засобів.
Особливо важливе значення соєві продукти мають для людей, які не можуть вживати білок тваринного походження. У 15-20 відсотків дітей спостерігається алергічна реакція на білок коров'ячого молока, що потребує повного вилучення його з раціону і адекватної заміни альтернативним рослинним білком.
У харчовій промисловості в основному використовуються імпортні соєві протеїнові концентрати, виготовлені за технологією, яка різко знижує рівень вмісту біологічно активних речовин сої, зокрема дитяче харчування для штучного вигодовування і лікування, готується на основі імпортного соєвого ізоляту. На ринку соєвої продукції домінують продукти переважно з імпортної сировини чи несертифіковані продукти, вартість яких досить висока.
Світовим досвідом доведена економічна і медико-соціальна доцільність використання сої в харчових цілях, що свідчить про необхідність поширення в Україні виробництва харчових продуктів з включенням цієї сировини, розроблення і впровадження вітчизняних технологій переробки сої, створення широкого асортименту якісних, доступних за ціною продуктів для харчування населення, профілактики і лікування захворювань.
На відміну від існуючих технологій переробки сої нові вітчизняні технології дадуть змогу використати весь комплекс біологічно активних речовин сировини, а не окремих її складових, що значно підвищить харчову цінність продуктів, їх лікувально-профілактичні властивості і дасть можливість впровадити безвідходне виробництво.
Мета і основні завдання
Метою Програми є розроблення і впровадження нових технологій виробництва соєвих продуктів, зменшення дефіциту білка у раціоні харчування дитячого та дорослого населення, здійснення профілактики та лікування захворювань.
Основними завданнями Програми є:
розроблення:
нових ефективних технологій виробництва широкого асортименту збалансованих повноцінних соєвих продуктів для різних груп населення та вікових груп, а також їх впровадження;
нормативно-технічної документації на технології виробництва соєвих продуктів;
лікувально-профілактичних дієт з включенням соєвих продуктів у разі серцево-судинних, інфекційних (туберкульоз, вірусні гепатити, герпесвірусна інфекція, ВІЧ-інфекція тощо), онкологічних захворювань, алергії, прискореного старіння, порушень обміну речовин (цукровий діабет, ожиріння, остеопороз), харчування хворих дітей, осіб, зайнятих на роботах з шкідливими умовами праці, та дослідження ефективності їх застосування;
методичних рекомендацій з використання соєвих продуктів у лікувальній практиці;
проведення експериментальних досліджень з метою вивчення лікувального впливу соєвого білка і біологічно активних речовин сої, зокрема у разі онкологічних та інфекційних захворювань.
Заходи з розроблення і впровадження технологій виробництва соєвих продуктів для харчування населення, профілактики і лікування захворювань здійснюються згідно з додатком.
Основні етапи виконання
Програма передбачає три етапи розв'язання визначених в ній завдань:
перший (2005 рік) - розроблення наукових основ технологічних процесів переробки сої для харчових цілей, асортименту і технології виробництва соєвих продуктів, проектної і конструкторської документації на технологічні лінії для виробництва соєвих продуктів; створення комп'ютерної програми розрахунку харчових соєвих раціонів;
другий (2006 рік) - виготовлення експериментальних зразків обладнання та впровадження у виробництво дослідно-промислової лінії переробки сої; проведення медико-біологічної оцінки дослідних зразків соєвих продуктів та клінічних досліджень їх дії при різних захворюваннях; продовження створення комп'ютерної програми розрахунку харчових соєвих раціонів; розроблення нормативно-технічної документації на технології виробництва соєвих продуктів;
третій (2007 рік) - продовження клінічних досліджень дії соєвих продуктів, створення комп'ютерної програми розрахунку харчових соєвих раціонів, розроблення та затвердження нормативно-технічної документації на технології виробництва соєвих продуктів; інформування населення про доцільність вживання соєвих продуктів.
Контроль за виконанням
Контроль за виконанням Програми здійснюється Кабінетом Міністрів України з метою забезпечення використання фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів за призначенням і в установлені строки шляхом розгляду щорічних та заключного звітів про результати виконання Програми та узагальненого висновку про кінцеві результати виконання Програми.
Безпосередній контроль за виконанням Програми, ефективним використанням коштів здійснює Національна академія наук, яка інформує щороку до 1 березня Кабінет Міністрів України про стан виконання Програми, складає заключний звіт та разом з узагальненим висновком подає не пізніше ніж до 1 квітня 2008 р. Кабінетові Міністрів України.
Фінансове забезпечення виконання
Фінансове забезпечення виконання Програми здійснюється в межах асигнувань, передбачених державним бюджетом на її виконання, та за рахунок інших джерел.
Орієнтовний обсяг коштів, що необхідний для виконання Програми, становить 5,13 млн. гривень, у тому числі з державного бюджету 5 млн. гривень.
Очікувані результати виконання
Виконання Програми сприятиме отриманню економічного ефекту і матиме позитивні соціальні наслідки за рахунок:
впровадження ефективних вітчизняних технологій виробництва широкого асортименту повноцінних, доступних для населення соєвих продуктів, напівфабрикатів для м'ясопереробної, молочної, хлібопекарської і кондитерської промисловості із сої, вирощеної в Україні, а також соєвих продуктів для лікування і профілактики захворювань;
покращення структури харчування населення і стану його здоров'я, значного зниження витрат на профілактику і лікування захворювань, пов'язаних насамперед з дефіцитом білка, неповноцінним, незбалансованим харчуванням;
використання енерго- та ресурсозберігаючих технологій переробки сої, а також сировини низької вартості;
створення повноцінних продуктів з використанням комплексу біологічно активних речовин сої, здешевлення їх вартості порівняно з імпортними приблизно в 2 рази, а також повного відмовлення від імпорту соєвих продуктів;
створення додаткових робочих місць на підприємствах харчової промисловості;
додаткового надходження коштів до державного бюджету за рахунок продажу конкурентоспроможної продукції.

Додаток до Програми
ЗАХОДИ з розроблення і впровадження технологій виробництва соєвих продуктів для харчування населення, профілактики і лікування захворювань

(тис. гривень) -------------------------------------------------------------------------- Найменування заходу | Строк |Орієнтовний | У тому числі за роками |виконання| обсяг |------------------------- | |фінансування| 2005 | 2006 | 2007 -------------------------------------------------------------------------- 1. Розроблення наукових II 150 основ технологічних квартал (держбюджет) 150 процесів переробки сої 2005 р. для харчових цілей
2. Визначення асортименту IV 600 600 і розроблення техноло- квартал (держбюджет) гії виробництва соєвих 2005 р. продуктів (соєве моло- ко, згущене соєве мо- локо, кисломолочні продукти на основі соєвого молока, соєві сири, соєва паста, екструзійні продукти тощо) для харчування населення і лікува- льно-профілактичних дієт
3. Виготовлення дослідних I 400 400 зразків соєвих продук- квартал (держбюджет) тів для проведення їх 2006 р. медико-біологічної оцінки
4. Розроблення проектно- III 1468 конструкторської до- квартал (в тому кументації на техно- 2006 р. числі: логічну лінію у держбюджет - 538 800 блочно-модульному 1338 виконанні для вироб- ництва соєвих про- інші джерела 130 дуктів, виготовлення - 130) експериментальних зразків обладнання і впровадження у виробництво дослід- но-промислової лінії переробки сої
5. Виготовлення дослід- IV 250 250 них зразків соєвих квартал (держбюджет) продуктів і проведе- 2006 р. ння клінічної оцінки їх ефективності в дієтотерапії хворих на різні форми тубер- кульозу
6. Проведення клінічних -"- 407 407 досліджень виготов- (держбюджет) лених дослідних зраз- ків соєвих продуктів та визначення їх впливу на перебіг гострих і хронічних вірусних гепатитів, вірусних нейроінфек- цій, ВІЧ-інфекції
7. Розроблення медико- IV 250 250 біологічного обґрун- квартал (держбюджет) тування використання 2006 р. рідких та пастопо- дібних продуктів із сої, проведення клі- нічної оцінки їх ефективності у хар- чуванні здорових і хворих дітей ран- нього віку, виго- товлення дослідних зразків таких соєвих продуктів
8. Проведення клініч- -"- 250 250 ного випробування (держбюджет) виготовлених дослідних зразків соєвих продуктів, визначення доціль- ності їх викорис- тання у дієтотера- пії хворих на цукровий діабет
9. Визначення ефек- III 245 245 тивності лікува- квартал (держбюджет) льно-профілактич- 2007 р. них дієт з вклю- ченням соєвих продуктів у разі прискореного ста- ріння, порушень ліпідного обміну і остеопорозу у лю- дей літнього віку; виготовлення дослідних зразків таких соєвих про- дуктів
10. Виготовлення -"- 320 320 дослідних зразків (держбюджет) соєвого концент- рату; проведення досліджень профілактичного впливу споживання соєвого концент- рату на частоту виникнення і ріст спонтанних пухлин молочної залози, лікувальної дії соєвого концент- рату у тварин із злоякісними пух- линами
11. Проведення -"- 245 245 досліджень впливу (держбюджет) виготовлених дос- лідних зразків соєвих продуктів на стан здоров'я осіб, зайнятих на роботах з шкідли- вими умовами пра- ці
12. Виготовлення -"- 145 145 дослідних зразків (держбюджет) соєвих продуктів, проведення випро- бування і розроб- лення клінічного обґрунтування доцільності їх використання для харчування хворих у медичних закла- дах
13. Створення IV 150 50 50 50 комп'ютерної квартал (держбюджет) програми розра- 2007 р. хунку збалансова- них харчових раціонів на осно- ві сої для різних груп населення і лікувально-профі- лактичного харчу- вання
14. Розроблення та -"- 240 80 160 затвердження (держбюджет) нормативно-тех- нічної докумен- тації технології виробництва соє- вих продуктів для харчування насе- лення, профілак- тики і лікування захворювань
15. Інформування IV 10 10 населення про квартал (держбюджет) доцільність вжи- 2007 р. вання соєвих продуктів у хар- чуванні і для профілактики захворювань ___________________ Усього 5130 1468 2487 1175
У тому числі:
державний бюджет 5000 1338 2487 1175
інші джерела 130 130

15.09.2004 Законодавство України









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.