На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Асамблея Аграрних палат України просить Раду зняти проект закон №3131 з розгляду

ГС «Асамблея Аграрних палат України», діючи на підставі власних повноважень, а також від імені та в інтересах 6,9 мільйонів власників земельних часток( паїв) з усіх областей України, звертається цим листом до Вас, заявляючи про наступне:
Аграріїв України, як і кожного звичайного українця, тішать та імпонують успіхи в розбудові власної держави та розвитку її економіки.
Позитивний досвід успішної діяльності Верховної Ради, котра демонструє налагодження виваженої державної політики в усіх сферах, дає нам переконання, що у найближчому часі ми зможемо відчути багато взаємної користі у розбудові запровадження нових ринкових інструментів в Україні.
Разом з тим, ми вважаємо за доцільне донести до Вас інформацію у зв’язку з підготовкою та прийняттям Закону України № 3131 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва сільськогосподарської продукції», який призведе до цілковитого знищення особистих селянських господарств, повного зубожіння сільського і міського населення, та повного занепаду сільських територій, після Вашого голосування наступлять незворотні процеси у руйнуванні закладених підвалин розбудови України.

Незважаючи на нібито «благородну» мету — детінізацію виробництва сільськогосподарської продукції, насправді прийняття цього Закону створить найбільший податковий тиск на селян — приватних власників землі сільськогосподарського призначення, основна частина з яких — пенсіонери з мінімальною пенсією,що становить менше- дві тисячі гривень. Маючи землю, вони змушені на схилі віку важко працювати на ній, щоб бодай якось вижити.

Вирощуючи для власних потреб городину, селяни матимуть щорічне зобов’язання сплатити податок з умовно отриманого доходу ( це стосується всіх без винятку власників землі с/г призначення). Навіть, якщо селянин нічого не вирощує на земельній ділянці, або ж вирощує лише те, що сам споживає, не реалізовуючи продукцію — платити все одно доведеться. І платити немало: за формулою, наведеною у проекті Закону № 3131 ця сума становитиме від 1200 до 1500 грн. за 1 га. при тому що пенсія 1500 -2000 грн. Тобто один місяць пенсіонер повинен прожити без засобів для існування цілком.

Проте, сплатити цей податок не так просто. Проект Закону № 3131 зобов’язує усіх власників землі щорічно подавати Річну податкову декларацію та додаток з розрахунком загального поставленого податкового зобов’язання. Тобто, кожен власник землі за цим Законом матиме зобов’язання заповнити та подати до податкового органу цілий ряд документів, та інформацію, наведену нижче :
« У додатку з розрахунком загального поставленого податкового зобов’язання, зокрема, зазначаються:
нормативна грошова оцінка земельних ділянок та їх площа;
сума загального поставленого податкового зобов’язання, розрахована відповідно до підпункту 170.14.3 пункту 170.14 статті 170 Кодексу, та її розшифровка по кожній земельній ділянці;
сума сплачених таким суб’єктом за податковий (звітний) рік податків та інших платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або орендою земельних ділянок, зазначених у підпункті 14.1.1831 пункту 14.1 статті 14 Кодексу;
різниця між сумою загального поставленого податкового зобов’язання та сумою сплачених податків та інших платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або орендою таких земельних ділянок, обчислена відповідно до цього пункту;
кадастрові номери земельних ділянок, зазначених у підпункті 14.1.1831 пункту 14.1 статті 14 Кодексу, щодо яких визначається поставлене податкове зобов’язання.»

Для більшості пенсіонерів поважного віку, якими, в основному є власники земельних паїв, це непосильне завдання. Також, несплата цього поставленого податкового зобов’язання, призведе до фінансових санкцій, що в кінцевому випадку закінчиться втратою земельної ділянки, яке через механізм стягнення податкової заборгованості буде примусово відчужена в рахунок сплати цієї заборгованості. Ідеальний механізм позбавлення селян землі придумали ініціатори цього Закону!
Запровадження ППЗ призведе до суттєвого збільшення податкового навантаження на приватних власників землі, особисті селянські, малі фермерські господарства, інші малі суб’єкти господарювання, які з цілком об’єктивних причин не мають таких же можливостей до зменшення податкового зобов’язання з ППЗ за рахунок інших податків та зборів, що й середні та великі сільськогосподарські товаровиробники, для яких із запровадженням ППЗ рівень фіскального навантаження не зміниться, або ж зміниться несуттєво.
Отже, відслідковується пряма залежність податкового навантаження на селян — приватних землевласників, особисті селянські, малі фермерські господарства. Чим більше підприємство тим менший рівень податкового навантаження.
Посилення податкового тиску на приватних власників землі, малих виробників створюватиме умови для продажу або передачу в оренду ними земельних ділянок. Тобто цей Закон є дуже ефективним механізмом для позбавлення землі селян (що є особливо актуальним для на порозі відкриття ринку сільськогосподарських земель 01липня 2021 року).
Це в свою чергу призведе до зростання безробіття у сільський місцевості, відтоку робочої сили за кордон, і, в підсумку, цілковитого знищення села, зниження конкуренції та монополізації сільськогосподарського виробництва, зміни структури агровиробництва, товарної структури експорту-імпорту, зростання цінової пропозиції на внутрішньому ринку агропродовольства тощо.
Прийняття цього Закону призведе не до подолання «детінізації», а до створення умов безперешкодного скуповування земель селян великими агрохолдингами, та земельними магнатами.
Асамблея Аграрних палат України вважає неприпустимим прийняття Закону № 3131 в запропонованій редакції і просить Вас для стабілізації соціальної ситуації зняти даний Закон з розгляду.

10.07.2020


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.