На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   

АГРОФОТО

ДЕНЬ ПОЛЯ LOZOVA MACHINERY
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Зміна системи та законодавства стануть поштовхом для хвилі інвестицій в агросектор, - Джон Шморгун

Фінансові проекти та інвестиційні угоди, вплив політичних ризиків і недосконалого законодавства на інвестування та фінансування аграрного бізнесу, необхідність розробки та прийняття інвестиційного кодексу. Ці та інші важливі питання обговорили 18 червня фахівці агросектору під час круглого столу на тему: «Інвестиції в агробізнес. Що нового нам готує час змін», який організували спільно компанії AgroGeneration та AgroInsightex Co.
Відкриваючи захід, президент AgroGeneration Джон Шморгун зауважив, що інвестори вже чотири роки дисконтують Україну з багатьох причин, одна з них — це війна, під час якої вони бояться інвестувати. Але є й інші причини такого дисконтування.
«Серед таких причин можна назвати вразливість інвестиційного клімату в цілому. Зокрема через відсутність кардинальних змін та реформи в Генеральній прокуратурі України. Адже якщо немає прозорості у законодавстві, то про які інвестиції можна говорити? Країни ЄС та інші держави надавали Україні допомогу в фінансовому секторі, у військовому та економічному секторах. Але в реформуванні, наприклад, ГПУ не все залежить від західної допомоги, хоча прозорість в законодавстві нам дуже потрібна», — зазначив він.
За словами Джона Шморгуна, зміни мають бути. Зараз інвестори чекають парламентських виборів та об’єднання парламентарів у більшість для посиленої роботи і змін в Україні.
«Друге питання, яке має бути вирішене — земельне. Необхідно зняти мораторій, і я сподіваюсь, що це відбудеться. Інвестори цього дуже чекають», — сказав президент AgroGeneration.
Він також наголосив, що допомагати Україні запроваджувати реформи мають західні фахівці, які сприятимуть зміні системи.
У свою чергу директор Департаменту ентнонаціональної безпекової політики, доктор політичних наук, академік академії політичних наук Юрій Марченко під час виступу зазначив, що наразі необхідно говорити про зміну інвестиційного клімату на інвестиційну політику, оскільки клімат є нестабільною складовою, а чітко сформована політика включає в себе порозуміння і бізнесу і держави.
«Така політика приймається на законодавчому рівні у вигляді Інвестиційного кодексу, так званої Інвестиційної Конституції, яка чітко захищатиме права і обов’язки всіх сторін: держави, бізнесу, інвесторів», — сказав він та зауважив, що напередодні створення служби фінансового моніторингу, яка дійсно потрібна в державі для врегулювання багатьох проблем, з боку бізнесу було б доцільно заключити з державою двосторонній договір та встановити правила гри.
«Ці правила необхідно викласти в Інвестиційному кодексі і таким чином бізнес буде захищений від державного рейдерства та узурпації», — додав Юрій Марченко.
Висвітлюючи питання інвестування в Україну в цілому та у агросектор зокрема, Голова правління Міжнародної асоціації переробників сільгосппродукції Ольга Кулакова наголосила, що сьогодні головною метою бізнесу є залучення інвестицій до України шляхом формування нової інвестиційної політики та її подальшого законодавчого втілення. Законодавчим втіленням інвестиційної політики є Інвестиційний Кодекс.
«Україні потрібна не просто розробка окремого закону, а саме створення і прийняття Інвестиційного Кодексу, який дозволить максимально гармонізувати інвестиційне законодавство. Інвестиційний Кодекс впровадить та забезпечить трирівневий принцип реалізації інвестиційної політики: Державний, Регіональний та Місцевий. При цьому корупційна складова суттєво зменшиться, завдяки наявності прозорих та чітких правил гри на інвестиційному полі України, а українська економіка отримає потужний поштовх для швидкого розвитку завдяки припливу інвестицій з зовнішніх та внутрішніх джерел», — розповіла вона.
Ольга Кулакова також зауважила, що прийняття Інвестиційного Кодексу дозволить суттєво мінімізувати наявні перешкоди надходженню інвестицій, зокрема дуже низької оцінки інвестиційної привабливості України; відсутності чітких «правил гри» для інвесторів; відсутності рівноправ’я інвесторів і держави; корупція на всіх рівнях влади та відсутність дієвих механізмів захисту прав інвесторів.
«Захід зайвий раз підтвердив важливість агросектору в загальній економіці України та в котре підкреслив актуальність питання зняття мораторію на продаж землі, зачепив питання розробки та прийняття Інвестиційного Кодексу, який може стати своєрідним поштовхом для залучення інвестицій в Україну», — наголосив начальник відділу інноваційних та інвестиційних проектів Державної Кредитно-Фінансової Установи Сергій Кравець.

20.06.2019


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119

АГРАРНАЯ НЕДЕЛЯ В ЦИФРОВОМ ФОРМАТЕЧИТАЙТЕ ON-LINE
НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - АГРО+ Молоко (Monthly) - Агро+ «Сахар» - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2020 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.