На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Визначення напрямків державної підтримки має враховувати ємність внутрішнього ринку – Інститут аграрної економіки

Рівень споживання продуктів харчування в Україні свідчить про можливість розширення ємності внутрішнього ринку сільськогосподарської продукції та продовольства, що є потенційним джерелом додаткових інвестицій для галузі. Ці можливості слід враховувати при визначенні напрямків та обсягів державної підтримки галузі, зазначив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко у своєму виступі на конференції «Хто освоїть 7 мільярдів? Три господарі – три стратегії», яка була організована Українською аграрною конфедерацією у Міжнародному виставкому центрі 30 жовтня 2018 року.

За результатами розрахунків науковців Інституту аграрної економіки, обсяги ємності внутрішнього ринку сільгосппродукції та продовольства можна збільшити на 233 млрд грн. проти нинішніх 637,2 млрд грн. тільки за рахунок збільшення споживання продуктів харчування до раціональних норм, поінформував академік.

Крім того, за його словами, ємність внутрішнього ринку може збільшитись за рахунок розширення послуг громадського харчування. Орієнтуючись на частку громадського харчування у країнах Європи, науковці Інституту аграрної економіки розрахували, що за рахунок розширення обсягів харчування поза домом можна збільшити ємність внутрішнього ринку ще на 147 млрд грн.

Тобто сукупно ємність внутрішнього ринку можна збільшити на 380 млрд грн., тобто майже на 60% в оцінках 2017 року. Ці кошти є потенційними внутрішніми інвестиціями у сільське господарство, переробку та торгівлю, зауважив експерт.

Водночас розширення ємності внутрішнього ринку потребує підкріплення суттєвим підвищенням купівельної спроможності населення, яке поки що не в змозі харчуватись на рівні раціональних норм споживання, підсумував Юрій Лупенко.

###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

09.11.2018


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.