На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

ФАО допомагає Україні у сфері безпеки рибних продуктів для ринків ЄС

19 жовтня 2017, Київ — Нещодавно Україна офіційно заявила про готовність гармонізувати національну систему безпеки і якості харчових продуктів з відповідними системами Європейського союзу. Дане рішення обґрунтоване географічною близькістю України до Європи і нещодавно підписаною між Україною і Європейським союзом Угодою про глибоку та всеосяжну зону вільної торгівлі.

Проект, який фінансується урядом Норвегії, буде реалізований Представництвом ФАО у Києві в тісній співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України і спрямований безпосередньо на забезпечення безпеки харчових продуктів з риби в Україні.

«Координація національної системи безпеки харчових продуктів для рибної продукції в Україні з метою переходу до гармонізації з ЄС: 2017–2019» — назва проекту, запущеного тут вчора. Проект буде спрямований на вдосконалення регулювання та контролю виробництва продуктів рибальства і аквакультури.

Ґрунтуючись на результатах дослідження, проведеного в 2016 році, і консультаціях з органами, відповідальними за безпеку харчових продуктів, ФАО визначила негайну потребу у конкретних законодавчих актах в галузі рибного господарства та безпеки харчових продуктів.

Фахівці штаб квартири ФАО з Риму, Італія, провели вступну робочу зустріч в Києві. У ній взяли участь представники Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук України, Державної служби безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, Лабораторії стандартизації якості і безпеки сільськогосподарської продукції, Державного агентства рибного господарства, Міністерства екології та природних ресурсів України, Представництва ЄС в Україні, посольств і інших організацій. Метою заходу було визначити план дій щодо реалізації проекту.

Проект включатиме в себе освітні семінари для офіційних інспекторів з безпеки харчових продуктів з риби з різних установ і лабораторій, а також інші заходи з нарощування потенціалу у контексті нових обов’язків, з використанням підходу «навчи викладача».

«ФАО має значний досвід в наданні допомоги країнам-членам у зміцненні національних компетентних органів в питаннях інспекції та сертифікації риби відповідно до вимог міжнародного ринку», — сказала Естер Гаррідо Гамарра, фахівець ФАО з питань безпеки та якості харчових продуктів.

Основними бенефіціарами проекту стануть Міністерство аграрної політики і продовольства та інші галузеві установи, такі як Державна служба безпеки харчових продуктів і захисту прав споживачів України, Державне агентство лісових ресурсів, Державне агентство рибного господарства тощо.

«Ми маємо позитивний досвід тісної співпраці з експертами ФАО, тому я впевнений, що нинішній проект сприятиме створенню функціонуючої національної системи безпеки харчових продуктів з риби відповідно до вимог ЄС», — сказав Борис Кобаль, головний державний інспектор з ветеринарної медицини.

Проект ФАО буде реалізовуватися до квітня 2019 року, доповнюючи недавні зусилля Міністерства аграрної політики і продовольства та Делегації ЄС при Міністерстві, а також доповнюючи результати іншого проекту ФАО, що фінансується Норвегією, спрямованого на допомогу в реалізації Стратегії розвитку сільського господарства та сільських територій на 2016–2020 рр.

Про ФАО

ФАО є міжурядовим і спеціалізованою установою ООН, до складу якої входять 194 країни-члена, два асоційованих члена і одна організація-член — Європейський союз. Штаб-квартира ФАО знаходиться в Римі (Італія), а представництва організації розташовані в більш ніж 130 країнах.

Україна приєдналася до ФАО в 2003 році і співпрацює з різними проектами ФАО як в країні, так і в регіоні. З 2015 року ФАО функціонує в Україні за двома стратегічними напрямами: Програма надзвичайного реагування, яка здійснюється на території, що постраждала від конфлікту на сході України, і Програма розвитку сільського господарства з загальнодержавним охопленням.

19.10.2017


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.