На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Україна може відкликати позов із СОТ, якщо Польща, Угорщина та Словаччина гарантують незастосування обмежувальних заходів у майбутньому - торгпред України

27.09.2023 19:37 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Отримання гарантій від Польщі, Угорщини та Словаччини щодо незапровадження в майбутньому односторонніх обмежень до українських товарів дасть можливість Україні оголосити на весь світ, що спір вичерпано, й відкликати позови зі Світової організації торгівлі (СОТ), заявив заступник міністра економіки і торгівлі — торговий представник України Тарас Качка в ефірі марафону «Єдині новини».

«Для нас дуже важливо, щоб польська сторона та інші держави, Європейський Союз гарантували, що таких обмежень у майбутньому не буде. Оскільки вони є протиправними й неадекватними. Хоч би як захищали їх польські колеги, ми ніколи не погодимося на те, що вони прийнятні для України. Лише тоді, коли ми отримаємо ці гарантії, ми формально оголосимо на весь світ, що цей спір вичерпано», — сказав він і додав, що перспектива відкликання позову України з СОТ розглядатиметься останньою.

Качка зазначив, що для України принципово важливо запустити механізм узгодження та верифікації запропонованого Європейською Комісією механізму контролю експорту українських агротоварів. Цю позицію узгодив Європейський Союз та інші країни-члени ЄС, тому український уряд вважає його «прийнятним».

Качка зазначив, що запропонована схема контролю експорту українського зерна діятиме як формат ліцензій, які видає Міністерство економіки України. Вони стосуватимуться винятково прямого експорту чотирьох товарів — пшениці, ріпаку, кукурудзи, соняшнику — до Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії та Болгарії.

Він нагадав, що в України не обмежений транзит через ці п’ять держав. Крім того, немає жодних обмежень щодо експорту до інших країн-членів ЄС або третіх країн, наприклад Китаю, Єгипту або Туреччини.

«Позови до СОТ, як бачимо з реакції наших партнерів, — це абсолютно доречний і правильний крок, оскільки він окреслив природу нашого обурення. Воно стосується не так збитків для зернового ринку — для нас Польща ніколи не була важливим ринком збуту зернових — як самим фактом запровадження таких національних обмежень», — пояснив торгпред України.

Качка наголосив, що односторонні заборони щодо будь-якої української продукції були б не менш принциповими для України. Він нагадав, що всі коментарі, які отримувала Україна, були «уникливими, завжди перескакували на іншу тему, але насправді питання залишається відкритим».

«Ані Польща, ані Угорщина, ані Словаччина не мали права запроваджувати односторонні обмеження ні у квітні, ні зараз. Ми попереджали про потенційний позов до квітня і, відповідно, зараз зробили те, про що від самого початку попереджали в разі нового застосування обмежень», — сказав торгпред України.

Качка нагадав, що 19 вересня Україна презентувала робочій групі з експорту українських агротоварів систему контролю експорту зерна до Європейського Союзу. Наступного дня цю процедуру схвалив український уряд, а 26 вересня її було опубліковано.

«Тиждень роботи на робочому рівні дав нам змогу з румунською та болгарською сторонами відпрацювати двосторонні механізми, а також розпочати попередні розмови про прийняття/неприйняття (запропонованої схеми роботи — ІФ-У) трьома державами, що запровадили національні заборони», — розповів торгпред України.

Він високо оцінив отримане в середу під час переговорів аграрних міністрів України та Польщі Миколи Сольського і Роберта Телюса схвалення механізму контролю експорту українського зерна в прифронтові країни, яке польська сторона назвала конструктивним.

На думку Качки, цей факт і можливість конструктивних переговорів із Польщею є для України «великим зрушенням» і «першим невеликим кроком уперед». «Якщо все вийде (узгодити механізм контрольованого експорту українського зерна — ІФ-У), то за кілька тижнів ми вийдемо на конструктивне рішення», — висловив упевненість він.

Торгпред наголосив, що Україна не наполягає на доступі до ринків сусідніх країн, зокрема Польщі, за рахунок місцевих фермерів. Навпаки — Україна пропонує рішення, яке враховує їхні інтереси.

«З точки зору аграрної політики наша позиція апріорі була спрямована на конструктив. Юридична позиція з точки зору торгового права полягає в тому, що ми хочемо допомогти Європейському Союзу. Саме європейські інституції ухвалюють рішення про торговельний режим з Україною, а не окремі держави-члени. На цьому базується Європейський Союз», — констатував Качка і додав, що Україна хоче вступити до сильного Європейського Союзу.

Торгпред України нагадав, що 28 вересня відбудеться спільна зустріч України та п’яти сусідніх держав із Європейською Комісією, де обговорюватимуть наступні кроки щодо співробітництва, і висловив сподівання на конструктивну співпрацю.

Як повідомлялося, Єврокомісія 15 вересня оголосила, що не продовжуватиме обмежень на імпорт сільськогосподарської продукції з України до п’яти сусідніх із нею країн ЄС (Польщі, Болгарії, Угорщини, Румунії та Словаччини) із деякими умовами, що дадуть змогу уникнути нового різкого зростання поставок.

Обмеження було запроваджено 2 травня, вони стосувалися імпорту пшениці, ріпаку, соняшнику та кукурудзи. Ці п’ять східноєвропейських країн — членів ЄС стверджували, що українська агропродукція в умовах її безмитного ввезення в ЄС осідає у них і завдає шкоди їхньому агросектору.

Після зняття обмежень Польща, Угорщина і Словаччина запровадили односторонні заборони, а Болгарія задумалася про квотування імпорту українського соняшнику. Польща розширила список заборонених до імпорту продуктів за рахунок ріпакової макухи та шроту, а також кукурудзяних висівок, пшеничного борошна і похідних товарів. Угорщина довела цей список до 24 товарних позицій.

Україна подала позов до СОТ, звинувативши Польщу, Угорщину та Словаччину в дискримінаційному ставленні до її агропродукції, пише Інтерфакс-Україна.

Агро Перспектива

< Шмигаль розповів про головні кроки, які Україна планує здійснити для розмінування своїх територій Все новости за
27.09.2023
ООН незадоволена морським коридором, який забезпечує Україна >

09.12.2023  
18:04 Україна збільшила експорт цукру у листопаді до 83 тис тонн
08.12.2023  
18:00 Стан посівів озимини переважно добрий - НААН України
17:47 Аграрії України зібрали 78 млн тонн зернових та олійних
17:35 Мінагрополітики збільшило прогноз виробництва цьогорічного врожаю зернових та олійних до 81,3 млн тонн. В Україні рекордна врожайність зернових
17:04 Мінекономіки презентувало країнам-донорам проєкт Національної стратегії протимінної діяльності
16:57 Інфляція у листопаді сповільнилася до 5,1% у річному вимірі
16:18 Ухилення від сплати податків відомим ритейлером побутової техніки – БЕБ відкрило кримінальне провадження
13:51 Торговельні спілки чотирьох країн ЄС закликали бойкотувати польських перевізників
13:19 Укрзалізниця почала перевозити фури до Польщі спецвагонами
13:06 Україна зможе експортувати 50 млн тонн зерна врожаю 2023, переконана УЗА
12:58 На польсько-українському кордоні в чергах - близько 3300 вантажівок
12:55 McDonald's має намір збільшити кількість ресторанів до 50 тис. до кінця 2027 року
12:54 РФ має припинити атакувати українську зернову інфраструктуру і загрожувати кораблям із зерном - посольство США в Румунії
12:47 Пшениця в Чикаго виросла на тлі продажів американської пшениці в Китай та зниженні оцінок виробництва в Бразилії
11:35 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
10:04 БЕБ повідомило про підозру чотирьом учасникам схеми заволодіння коштами держпідприємства оборонного сектору
07.12.2023  
13:33 В західних областях України БЕБ вилучило електронні сигарети на 40 млн грн
11:05 Продавав контрафактні цигарки на ринку: БЕБ на Буковині передало справу до суду
06.12.2023  
18:15 Зеленський підписав закон про розширення податкових перевірок у межах зобов'язань перед МВФ
18:09 ОТП Банк разом з USAID кредитує підприємства під 7% річних; видали 175 млн грн в рамках гранту 1,2 млн USD
17:18 Фреон під виглядом гуманітарної допомоги. БЕБ на Київщині викрило псевдо благодійників
15:42 БЕБ на Волині вилучило тютюнові вироби та алкогольні напої на 2 млн грн
12:32 Пшениця в Чикаго виросла до рівня 3-місячного максимуму на тлі чергових великих продажів американської пшениці в Китай
11:51 Мінекономіки консультується з ЄС щодо інвестицій в межах Ukraine Facility
11:45 БЕБ на Буковині вилучило контрафактні цигарки вартістю 2 млн гривень
10:58 Мінфін розмістив облігації внутрішньої позики на ₴12 мільярдів
10:57 Розвиток власного виробництва - єдина можливість для України стати самодостатньою, - Свириденко
05.12.2023  
18:32 Світовий банк надасть Україні $1,2 мільярда для фінансування соцвиплат
18:25 Україна отримала $37,4 млрд зовнішнього фінансування за 11 місяців - Шмигаль
18:21 Уряд починає приймати заявки на експорт 4 видів агропродукції до Болгарії
18:17 Піротехніки обстежили 17 тис. га пріоритетних до розмінування сільгоспземель в листопаді - Мінекономіки
18:15 Голова Євроради скоротить візит до Китаю, повернеться до Брюсселя для продовження дискусій на тему членства України в ЄС - ЗМІ
15:23 БЕБ у Києві вилучило фальсифіковані тютюнові вироби вартістю 2 млн грн
15:22 Закупівля обладнання для реанімації: БЕБ запобігло розтраті 4 млн грн з бюджету
11:28 USAID АГРО надасть 703 млн гривень на розвиток експортоорієнтованої переробки зернових, олійних та бобових
11:27 Пшениця в Чикаго виросла до рівня 6-тижневого максимуму на тлі великих продажів американської пшениці в Китай
11:16 Переробна галузь отримала 2,5 млрд грн грантів від держави
11:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:05 Експорт соняшнику до Болгарії на умовах ліцензування та контролю двох країн запрацював 4 грудня
10:59 Через блокування на кордоні з Польщею експорт знизився на 40% - Гетманцев
10:57 Єврокомісія підтримують збереження «транспортного безвізу» для України
10:04 Протестувальники розблокували рух вантажівок на кордоні зі Словаччиною
04.12.2023  
21:15 Philip Morris International і JTI за рік сплатили Росії $8 мільярдів, які пішли на війну - експерти
17:24 УСПП просить президента Польщі Дуду сприяти відновленню нормального вантажообігу на кордоні
15:00 Фальсифікат під виглядом відомих брендів: БЕБ скерувало до суду справу про незаконне виготовлення алкоголю
14:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
14:43 Українські судна почали промисловий вилов у водах Антарктики
14:36 На кордоні зі Словаччиною в чергах стоїть близько 650 вантажівок, з Угорщиною - 750 - ДПСУ
13:57 Прикордонники зупинили чоловіка, який вчетверте намагався незаконно перетнути кордон
13:26 БЕБ забезпечило відшкодування лісгоспом податків та штрафу на 6,4 млн грн

НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2023 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.