На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Сергій Резніченко. Corteva Agriscience в Україні
Чому не варто відмовлятися від кукурудзи

Сергій Резніченко, керівник з агрономії та технологій Corteva Agriscience в Україні вважає, що фермерам доцільно продовжувати сіяти кукурудзу в Україні. Фахівець пропонує виробникам звернути увагу на п’ять факторів та зробити вибір на користь «цариці полів».

Попри розпочату росією повномасштабну війну аграрії України в минулому році зібрали непоганий врожай – практично 54 млн зернових, що ще 10-12 років тому вважалося майже рекордним значенням. Цього року, застерігає Міністерство аграрної політики та продовольства, ця цифра може бути значно меншою і передовсім через відмову частини аграріїв від посівів кукурудзи. Головне пояснення зменшення зацікавленості в одній з трьох основних культур українських полів – пшениці, кукурудзи та соняшника – подорожчання азотних добрив, необхідних для вирощування кукурудзи. А також те, що частина посівів цієї культури минулого року збирається тільки зараз, а значить фермери побоюються, що не встигнуть підготовити поля належним чином.

Безумовно, ці причини серйозні і можуть викликати занепокоєння у виробників. Але є набагато суттєвіші причини для фермерів не відмовлятися від кукурудзи на користь сої, гречки чи інших культур.

Високий рівень експертизи з вирощування кукурудзи і, відповідно, можливість досягнути високої врожайності

Вирощуючи кукурудзу, фермерам простіше досягнути чи перевершити показник середньої врожайності, оскільки переважно всі аграрії мають відмінну експертизу в вирощуванні цієї зернобобової. Протягом останніх десятиліть кукурудза постійно була в сівозміні українських фермерів і вони мають значний досвід, знають, коли та як проводити ті чи інші операції в полі, володіють відповідною технікою та налагодили агрономічні процеси. Тому важко відмовитися від кукурудзи на користь нових для конкретного фермера культур або навіть просто суттєво скоротити її посіви та збільшити посіви інших без зусиль та часто нових інвестицій, складних під час війни та складнощів з кредитами.

Потреба в кукурудзі постійно зростає, відповідно може зрости й рентабельність

Через блокування росією чорноморських портів експорт скоротився майже на 50%. Але, якщо порівняти експорт кукурудзи за сезон 2021/2022 та 2022/2023, цифри будуть приблизно однаковими, попри навіть менший врожай кукурудзи минулого року. Це говорить про те, що протягом року експортували все, що виростили в 2022, а також всі перехідні запаси. Ми залишаємося з низькими або нульовими запасами, тож потреба у кукурудзі зростатиме в Україні та світі, адже кукурудза є однієї з основних фуражних культур. Налагодити збут для нішових культур – гречки, вівса тощо – набагато складніше і невідомо, чи вдасться взагалі.

Зрозуміла логістика та інфраструктура, розрахована на перевезення значних обсягів культури

Основним конкурентом за поля з кукурудзою зараз називають сою. Звісно, соя – це важлива в сівозміні, економічно приваблива культура. Але якщо говорити про логістику, то наразі простіше і дешевше досушувати та транспортувати саме кукурудзу, а не сою. Вона легша, потребує менше енергії для досушування, в Україні більше наявної логістичної інфраструктури тощо. І, як доводить практика цього року, у разі термінової необхідності вона залишається зимувати в полях і, хоча із засторогами, але може бути зібрана навесні.

Кукурудза більш універсальна з точки зору умов вирощування

Останні десятиліття кукурудзяний пояс охопив практично всю Україну, її вирощували фермери у всіх областях країни, існують відповідні технологічні карти як для Сходу, Півдня, Півночі чи Центру країни. Звісно, як і всі культури, вона потребує достатньої кількості вологи у різні періоди свого розвитку, але не є настільки вимогливою до цього як соя, або настільки примхливою до умов вирощування як певні нішові культури. Крім того, на українському ринку є лінійки посухостійких гібридів, наприклад лінійка Optimum® AQUAmax® бренду Pioneer®, яка дозволяє отримувати хороші результати навіть за складних умов вирощування.

Доступність засобів захисту рослин та кваліфікованої агрономічної підтримки

Значною проблемою у вирощуванні всіх не надто поширених культур є складнощі з доступом до якісних спеціалізованих засобів захисту рослин, які можуть вирішити конкретну проблему рослини та не зашкодити при цьому довкіллю. Особливо це актуалізувалося під час війни в регіонах, потенційно наближених до фронту.
Традиційна для українського поля кукурудза таких проблем не має. Більш того, наприклад, цього року Corteva пропонує українському ринку новий післясходовий гербіцид КордусТМ Флекс, який контролює широкий спектр бур‘янів та безпечний для культури у пізніші фази внесення за рахунок антидоту. А фахівці компанії постійно готові надати всю необхідну консультацію зручним для фермера способом. Зокрема, цього року триватиме проєкт «Агропоради від Corteva» на власному Youtube-каналі компанії, де у коротких відео-роликах експерти компанії надаватимуть рекомендації щодо особливостей вирощування та захисту основних культур, щоб забезпечити агрономічну підтримку сільгоспвиробників по всій території України.
МИКОЛА ПУГАЧОВ. ІАЕ. ПРО ЗМІНУ ГЕОГРАФІЇ АГРАРНОГО ЕКСПОРТУ

НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.