На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


ВОЛИНЬ. ПЕРСИКОВІ ЖНИВА В КОВБАНІ

Презентація першого на Волині персикового саду відбулася в липні минулого року в невеличкому віддаленому селі Ковбань Горохівського району. Там, на своїй батьківщині, інженер – будівельник Сергій Шевчук у 2004 році вирішив серйозно зайнятися садівництвом після курйозного випадку: більшість куплених ним на ринку в солідної рівненської фірми начебто елітних саджанців яблунь виявилися… дичками. Невже я своїми руками не зможу виростити хороші щепи?!» – позитивна в цьому випадку злість як рушійна сила, наповнена наполегливістю, трудолюбивістю, накопиченням спеціальних знань і практичних навичок, відкрила в Сергієві садівника, нині знаного далеко за межами Волині. Персиковий сад було закладено восени 2017 року. Сергій Шевчук та його партнери Іван Грушковський, Володимир Мельник руками виростили насіннєвим способом підщепи з морозостійкого манчжурського персика, а на її основі – саджанців, які прекрасно прижилися на волинській землі, через рік із лишнім заплодоносили. Відтоді минув рівно рік. Як же зараз виглядає сад? Що нового в його господарів, що їх непокоїть? Цими та іншими питаннями цікавилися під час нещодавнього робочого візиту в Ковбань начальника управління агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації Юрія Горбенка і голови Горохівської районної ради Тараса Щерблюка.
Сергій Шевчук й Іван Грушковський насамперед провели для них своєрідну захоплюючу екскурсію своїми дивовижними володіннями, які розкинулися на площі півтора гектара. Вони насправді, як сказав торік на презентації саду професор із Рівного Петро Скрипчук, нагадують чудовий земний рай. За рік дерева у рівненьких, наче струни рядах, помітно підросли, сягаючи трьох і більше метрів. Гілля густо обліплене вишневобокими плодами. «У нашому саду 12 сортів персиків ранньої, сердечної і пізньої спілості. Вже другий тиждень збираємо й продаємо найперший урожай. Плоди користуються попитом, бо вони вирощені на нашій рідній землі, смачніші й соковитіші, ніж привезені із–за кордону», – інформував із глибоким знанням своєї улюбленої справи Сергій Шевчук.
Багато цікавого розповів він про канадський сорт персика Флейвен Фюрі, який стає спілим якраз на Спаса. Його разом із іншими плодами люди несуть на освячення до церкви. Цей сорт успішно адаптований умілими й працьовитими руками Сергія Шевчука й Івана Грушковського в їхньому саду. Торік плоди Флейвен Фюрі заважили 500–530 грамів. У Канаді їх вирощують ще ваговитішими 600 і більше грамів, вони занесені в Книгу рекордів Гіннеса. Наполегливі й завзяті садівники показали Юрію Горбенку й Тарасові Щерблюку й персикові та яблуневі розсадники. Саджанці старанно доглянуті, всі – один в один.
«Маємо шість районнованих яблуневих сортів. Через рік оці деревця, які восени сягнуть півтора метра, починають плодоносити. Маємо в маточнику різні сорти черешень, абрикосів, груш, слив та інших плодових дерев. Абрикосові саджанці всі вже замовлено покупцями з різних областей України», – виконували почергово роль екскурсовода Сергій Шевчук й Іван Грушковський.
У теоретичний частині робочого візиту Юрія Горбенка й Тараса Щерблюка піднімалося ряд важливих питань для розвитку садівництва в Україні, в тому числі й на Волині. Як наголосив Сергій Шевчук, вкрай необхідна професійна дорадча служба – така, скажімо, як у сусідній Польщі, де не раз бували ковбанські аматори садівництва. На це Юрій Горбенко відповів, що дорадча служба створюється на Волині.
Піднімалось також питання щодо подальшої роботи по внесенню саджанців у Державний реєстр виробників посадкового матеріалу.

Управління агропромислового розвитку Волинської ОДА

На знімках: під час робочого візиту Юрія Горбенка й Тараса Щерблюка у Ковбань

АГРАРНАЯ НЕДЕЛЯ В ЦИФРОВОМ ФОРМАТЕЧИТАЙТЕ ON-LINE
НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - АГРО+ Молоко (Monthly) - Агро+ «Сахар» - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2021 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.