На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Лілія Таран, KPMG: Податкові зміни і COVID-19

30 березня 2020 року Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» (Законопроект від № 3275). Цим Законом внесено ряд змін до українського законодавства, зокрема, і до Податкового кодексу України («ПКУ»). Далі розглянемо податкові зміни, на які варто звернути увагу.
Коментує Лілія Таран, старший консультант з податків KPMG в Україні.

Плата за землю та податок на нерухомість

Законотворці відмінили звільнення від плати за землю та податку на нерухомість за квітень 2020 року.

Плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо об’єктів нежилої нерухомості може не сплачуватися лише за березень 2020 рік. За звітний період квітня 2020 року податки мають бути сплачені, але надана можливість відстрочити до 30 червня 2020 року без застосування штрафу та пені.

Зміни податкових зобов’язань мають бути відображені в уточнюючих податкових деклараціях. При цьому збільшення податкових зобов’язань за результатами уточнення декларацій, що здійснено на підставі цих норм ПКУ, не призводить до нарахування штрафних санкцій та пені.

При цьому місцеві органи влади можуть прийняти рішення про зменшення ставок місцевих податків на 2020 рік.

Податок на прибуток підприємств

У 2020 році платники податків звільняються від застосування податкових різниць за п.140.5.9 ПКУ щодо суми коштів або вартості товарів, безоплатно наданих (перерахованих) громадськім об’єднанням та/або благодійним організаціям та/або відповідним органам влади та/або закладам охорони здоров’я державної та/або комунальної власності (та іншим об’єктам) з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19). Закон наводить перелік груп таких товарів та груп об’єктів, яким може бути надана благодійна підтримка.

Для закладів охорони здоров’я державної та/або комунальної власності та/або осіб, уповноважених на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я, що є платниками податку на прибуток, на 2020 рік запроваджуються особливі правила оподаткування через застосування податкових різниць, що мають підтримати таких платників податків.

Податок на доходи фізичних осіб

Податкова знижка за результатами 2020 року може бути надана без застосування звичайних лімітів (п. 166.3.2 ПКУ) щодо витрат на медичні цілі та добровільні пожертвування щодо протидії небезпечним захворюванням.

ПДВ - щодо лікарських засобів за переліком Кабміну для протидії COVID-19

Продовжено термін звільнення від митних платежів та ПДВ операцій з ввезення на митну територію України до останнього числа місяця, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19.

Додано норму про звільнення від ПДВ операцій з постачання на митній території товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.

Також додано уточнення, що до операцій, звільнених від ПДВ за цією нормою, не застосовуються положення ст.198.5 та ст. 199 ПКУ (стосується операцій, здійснених починаючи з 17 березня 2020 року).

Акцизний податок

Введено тимчасовий порядок відвантаження спирту етилового для виробництва дезінфекційних засобів. Власне, з набрання чинності закону і до 31 травня 2020 року, акцизний податок справляється за ставкою 0 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту із спирту етилового, який використовується для виробництва дезінфекційних засобів. На цей же період надано дозвіл на відвантаження спирту для виробників лікарських засобів та виробників продукції хімічного і технічного призначення для виробництва дезінфекційних засобів. Тимчасово до 30 квітня 2020 року не застосовується при виробництві дезінфекційних засобів п.229.1.8 ПКУ, що зобов’язує обладнати кожне місце отримання/відпуску спирту етилового витратомірами-лічильниками, за умови встановлення на такому підприємстві податкових постів.

Терміни погашення податкових векселів, виданих відповідно до п. 229.8. ПКУ виробниками або імпортерами палива для реактивних двигунів та/або бензинів авіаційних, які припадають на період з 1 березня по 31 травня 2020 року, продовжуються до 15 серпня 2020 року (включно).

Звільнення від штрафів за порушення податкового законодавства

Звільнення від штрафів за порушення податкового законодавства, запровадженні «попереднім» Законом № 533 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», не було відмінено, однак уточнено норму про застосування штрафів за порушення правил обліку, виробництва та обігу пального або спирту етилового на акцизних складах які застосовуються на загальних підставах, власне конкретизовано п’ять напрямків законодавства, за порушення вимог якого продовжують застосовуватися штрафи.

Єдиний соціальний внесок

Звільнення від застосування штрафів за порушення законодавства щодо по ЄСВ та мораторій на проведення перевірок, запроваджені Законом № 533, продовжено до 31 травня 2020 року. Додатково, зупиняється строк розгляду скарг платників податків єдиного внеску, а також продовжується строк подачі скарг.

Фінансова звітність

Звільнення від відповідальності за несвоєчасну подачу та оприлюднення фінансової звітності (у тому числі, консолідованої та з аудиторським звітом), якщо така звітність буде подана та оприлюднена протягом дії карантину або терміну 90 календарних днів з дня наступного за днем завершення такого карантину, але не пізніше 31 грудня 2020 року.

Спрощена система оподаткування

Підвищено ліміти для платників податків єдиного податку: 1) Перша група – 1 млн грн (до змін: 300 тис грн) 2) Друга група – 5 млн грн (до змін: 1,5 млн грн) 3) Третя група – 7 млн грн (до змін: 5 млн грн)

Громадські об’єднання та благодійні організації

Громадські об’єднання та благодійні організації не включають в розрахунок загальної суми здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, обсяги операцій з ввезення та постачання товарів (в тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19), перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.

Державний контроль

Заборона на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності продовжується до 30 червня 2020 року, за виключенням державного нагляду (контролю):

· за діяльністю суб’єктів господарювання, які відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику;

· у сфері дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;

· у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення. Закон набере чинності з дня його опублікування.

Законопроект № 3275 також вніс цілий ряд інших змін до українського законодавства. (Далі буде).

Артем Чаган: Донеччина. Підсумки року та плани на сезон


НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2023 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.