На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


АГРАРІЇ ВТРАТЯТЬ ПІСЛЯ ВІДМІНИ ЕКСПОРТНОГО ПДВ НА ОЛІЙНІ

Аграрії втратять щонайменше 9-12 млрд грн. через зміни, внесені в Податковий кодекс. Такий прогноз дав економіст, лідер Аграрної партії Віталій Скоцик, коментуючи ухвалені Верховною Радою зміни до Податкового кодексу, які передбачають скасування відшкодування податку на додану вартість по низці експортних культур з 1 березня 2018 року.

«Якщо не буде відшкодування ПДВ при низці головних експортних культур галузь в цілому втратить 9-12 млрд грн. При цьому, влада залишається вірна сама собі. Вона знову приймає рішення на користь кількох великих агрогруп, керівники або власники яких наближені до неї і можуть проштовхувати свої інтереси. Тоді, як для більшості українських аграріїв нововведення відверто грабіжницькі», - підкреслив Скоцик.
Перекрити втрати державною підтримкою не вдасться, адже у наступному році на підтримку АПК загалом передбачено лише 7,3 млрд грн., - пояснив він.
«Цікаво, що зміни до Податкового кодексу «виринули» перед самим голосуванням. Деякі депутати навіть прочитати їх не встигли, але за них проголосували. Тепер кажуть, що помилково. Влада зробила нормою практику, коли зміни в оподаткування ухвалюються та вводяться у дію фактично в протизаконний спосіб. Формально у наступному році мали б починати діяти лише ті податкові зміни, які прийнято у першому півріччі поточного року», - нагадав Скоцик.
На його думку, така різка зміна правил гри вдарить і по іміджу України як торговельного партнера. Адже багато експортних контрактів уже підписано на певних умовах. Не виключено, що до багатьох українських експортерів будуть застосовані штрафні санкції.
«Очевидна диспропорція в політиці щодо різних галузей аграрного сектору. Якщо у виробників сої, ріпаку та соняшника ПДВ просто відбирають, то птахівники отримують гігантську підтримку. Особливо компанії, чиї власники є друзями Президента. Від початку року «Миронівський хлібопродукт» і «UkrLandFarming» отримали на двох 49% від усіх дотацій, призначених агровиробникам», - підкреслив Скоцик.
Скоцик наголосив, що податкова система повинна бути стимулюючою, даючи змогу розвиватися всім суб’єктам господарювання – дрібним, середнім і великим.


НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2023 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.