На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Дмитро Купавцев. «РОСТОК-ХОЛДИНГ»
ПОСІВНА В ЕКОНОМ-РЕЖИМІ

Генеральний директор «РОСТОК-ХОЛДИНГ» Дмитро Купавцев констатує, що 3,8 тисяч гектарів компанії не обробляється, що господарства сіють в режимі економії. Головне завдання – вижити та перемогти.

Наскільки вплинула війна на діяльність компанії? Чи оцінювати збитки?

Повномасштабна війна стала справжнім випробуванням для аграріїв. Вже в перші дні після вторгнення весь бізнес компанії «РОСТОК-ХОЛДИНГ» потрапив в окупацію на 35 днів. Вторгнення спричинило руйнування налагоджених роками процесів та логістичних ланцюгів. Війна, розв’язана російською федерацією, перекреслила всі плани.
І головним питанням тоді постало, а чи буде посівна взагалі? Ми тоді вже не збиралися сіятися, бо не було можливості. Й наша ферма була окупована, не міг доїхати молоковоз, щоб забрати продукцію та бензовоз для заправки техніки. Головною проблемою для ферми став збут молока і щоденні приїзди окупантів, що тероризували співробітників.
Але ми швидко адаптуватися під нові умови та розробили план на період окупації. Було прийнято рішення повністю прибрати концентровані корми з раціону корів, щоб зменшити надої. До 30% молока ми повертали корові у корм, а решту безкоштовно роздавали населенню.
Після окупації ми релокували ферму, корів та співробітників із прикордонної зони та почали розробляти новий план посівної. Якщо казати про збитки, то на сьогоднішній день 3 790 га землі не обробляються через те, що вони розташовані поряд з кордоном росії, в межах 20 км зони.
Приблизно на даний момент збитки складають 8 млн грн - це релокація ферми, а 30 млн - незавершене виробництво на землях, що не обробляються.

Ви почали посівну-2023. Які очікування. Оцініть готовність до нового виробничого сезону, зокрема, до весняної посівної? Як плануєте готуватися до жнив?

На сьогоднішній день «РОСТОК-ХОЛДИНГ» успішно провів перше підживлення озимих культур. На сьогодні добрива внесено на всіх полях під озиму пшеницю, а це 1 766 гектарів.
Наразі зараз плануємо сіяти ранні зернові та просапні культури. Проте, через погодні умови, процес посіву трішки затримується.

Як вирішуєте питання фінансування посівної?

Ми плануємо сіяти своїми обіговими коштами та залучати банківські кредити.

Які труднощі можуть виникнути додатково під час нового сезону?

На жаль, як мовиться, ніхто не знає, що приготувала доля. Але можемо перерахувати кілька можливих труднощів, які можуть виникнути під час нового сезону посівної:
Погода: негода може бути особливо проблематичною для сільськогосподарських виробників, оскільки дощі, зливи та сильні вітри можуть завадити посіву та погіршити якість вирощених культур.
Невизначеність у майбутньому з цінами на газ, логістику та взагалі що буде далі.

Оцініть рівень забезпечення матеріально-технічними ресурсами? Чи плануєте економити на добривах?

З початку війни більшість сільгоспвиробників опинилася на межі виживання та вже котру посівну проводять в економ-режимі. В компанії «Росток-Холдинг» скоротили все, що має додаткові витрати.
Ми розуміли, що рік буде дуже складним, тому в першу чергу будемо економити на технології: зменшимо кількість добрив на гектар, на технологічних операціях (намагатимемося не робити зайвого), на насінні та ЗЗР. В планах економія на всьому чому можна, але з раціональним підходом, насамперед із погляду науки.
Від комплексних добрив, фосфору та калію відмовилися. Будемо вносити тільки азотну групу, намагатимемося економити та використовувати механічні роботи.
Поки що не бачимо сенсу здорожчувати свою собівартість та вносити максимальні норми добрив у той час, коли ціни на логістику і добрива космічні.

Структура посівних площ. Наскільки змінилася/зміниться через війну і обмеженість експорту.

Cтруктуру посівів передивлялися декілька разів і тільки у січні-лютому визначилися з фінальним результатом. Ми у 2023 році зробили акцент на кукурудзі, а це 56% від всієї площі посівів. На нашу думку, кукурудза є більш економічно вигідною, ніж інші культури у нашому регіоні (Чернігівська область), враховуючи родючість ґрунтів, та й кукурудза відповідає структурі сівозміни.
Площі під пшеницею залишили без змін, а от ячмінь планують вивести взагалі із сівозміни через те, що він є дуже збитковим.

Які цілі компанії на 2023 рік.

Завдання та цілі агрохолдингу на 2023 рік будуть великими, з урахуванням кризових умов, в яких перебуває економіка України. Основною метою компанії буде збереження своєї стійкості і виживання в умовах економічної нестабільності.
Компанія має цілі успішно провести посівні кампанії з гарним врожаєм, експортувати продукцію та вийти на довоєнні показники.

Які головні виклики для аграрного сектору загалом та компанії, зокрема, в 2023?

В умовах складної ситуації для українського бізнесу, найбільш важливим викликом та завданням є збереження компанії та її колективу. Дефіцит обігових коштів робить ситуацію ще більш складною, тож головним викликом для нас є вижити.







Еще по теме: НАЗАР МИХАЙЛОВИН. НАЦУ «УКРЦУКОР». КОЛИ ЖИТТЯ ГАЛУЗІ НЕ ЦУКОРІЇ








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.