На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


ГЕННАДІЙ НОВІКОВ. ГОЛОВА ГС "АГРАРНИЙ СОЮЗ УКРАЇНИ"
ЗА ПРОТИ РИНКУ ЗЕМЛІ?

Аграрний союз України готовий виступити з ініціативою про перенесення строків відкриття ринку землі, якщо державою не буде створено умов для реальної фінансової підтримки малих та середніх сільгоспвиробників. Таку думку висловив голова АСУ Геннадій Новіков.

Повинен сказати що в цьому році дійсно багато було зроблено в питаннях фінансування аграріїв. Наприклад програма 5-7-9, знизилася ставка оподаткування. Але хотілось би сказати про інше. Майже 16 млрд грн сільгоспвиробники отримали через програми підтримки сільгоспвиробників, але близько 80% від цієї суми було використано на рефінансування кредитів. Нічого поганого в цьому немає, їх отримали аграрні компанії, проте доля малого і середнього бізнесу у рефінансуванні дуже низька. І зараз якщо подивитися на пропозиції банків, то багато є обмежень, кредитують понад 500 га найменше що  бачив понад 100 га, а тоді вибачте про яке сімейне фермерство ми говоримо?

Сьогодні банки ще не готові кредитувати саме малих існуючих ферм, малого бізнесу. Саме тому держава має створити інші інструменти це і фонд підтримки розвитку фермерських господарств і інші фінансові інституції, які повинні мати інші критерії до кредитування. Експертами ГС «АСУ» досить добре вивчено фінансовий сектор з аграрної точки зору, на жаль попит і пропозиція різняться в рази. Аграріям критично не вистачає фінансування, навіть не кажучи про відсотки за якими вони кредитуються.

1 липня 2021 року відкривається ринок землі. Де отримати кошти на її купівлю? Існуючі інструменти не відповідають реальним можливостям фермерів і  гарантійний фонд не вирішує питання. Велика кількість коштів, які акумулюються на купівлю землі, буде за рахунок обігових коштів, бо інших в господарствах просто немає. Тому якщо держава хоче підтримати сільгоспвиробників, має бути створено окремий інструмент їх фінансування.

Аграрний союз України наполягає на створенні, під відкриття ринку землі, іпотечної установи, яка б кредитувала на 10 років і більше років під заставу землі. Інструменти, які створено на цю мить кредитують на рік або на три роки. За цей час земля не може окупитися, це надто дороге задоволення. Тому зараз ми говоримо про те що наявних фінансових інструментів, у рік введення ринку землі критично не достатньо.

Якщо державою не буде створено умов для реальної фінансової підтримки малих та середніх сільгоспвиробників ми будемо наполягати на відтермінуванні строку введення ринку землі. При прийнятті «закону про ринок землі» було передбачено створення таких інструментів, а якщо влада не виконує свої обіцянки, тоді треба відтерміновувати строк введення ринку землі до їх створення. До слова, експертами ГС  «Аграрний союз України» разом з іншими аграрними асоціаціями розроблено законопроєкт про іпотечну установу.
Сергей Касьянов. KSG Agro. Возрождение МинАПК

НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.