На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Сергій Лабазюк. Народний депутат України
Про квоти на добрива

Коли аграрій має право вибору, тоді на ринку матеріально-технічних ресурсів для АПК буде і конкуренція, і якість, і справедлива ціна. Таку думку висловив народний депутат Сергій Лабазюк, коментуючи конфлікт між хіміками та аграріями щодо можливого введення квот на мінеральні добрива.

Як Ви ставитесь до можливого запровадження квот на імпорт мінеральних добрив до України?

Однозначно, допускати цього не можна. Це призведе до зростання внутрішніх цін на добрива. Якщо буде обмежена можливість імпорту добрив - вітчизняні виробники не будуть боротися за якість своєї продукції, щоб відповідати стандартам європейських конкурентів, а будуть намагатися в цій ситуації максимально заробити.

Чи зазнають у такому випадку аграрії втрат, і якщо так, то яким буде їх розмір?

Втрати аграріїв будуть рівнозначні тому, наскільки підніметься ціна. Якщо ввізне мито зросте - автоматично підніметься ціна на внутрішньому ринку.

Чи можливе прийняття такого рішення до демонополізації ринку в Україні?

Очевидно, що ми не маємо сьогодні чіткого механізму демонополізації ринку. І тому такі монополісти як "РівнеАзот", "Сумихімпром" піднімуть ціни. Тому нам потрібен чіткий механізм демонополізації, а потім вже - будь-які зміни на ринку.

Чи задовольняє аграріїв, на Вашу думку, якість добрив, які виробляються в Україні?

Останнім часом аграрії мали можливість купувати добрива як вітчизняного, так і імпортного виробництва. Добре себе зарекомендували європейські мінеральні добрива, ціна яких фактично зрівнялась з українськими. Вітчизняні виробники почали поліпшувати якість своєї продукції, щоб мати змогу конкурувати з європейськими. Якщо буде обмежено імпорт - якість українських добрив може знизитись.

Якими Ви бачите кроки по налагодженню справедливих відносин між хімічною промисловістю і аграріями?

Ми нічого нового тут не вигадаємо. Ніякі круглі столи і законодавчі акти тут не допоможуть. Лише ринок - це об'єктивна річ, яка ставить все на свої місця. Якщо буде альтернатива вибору - буде і конкуренція, і якість, і справедлива ціна. Якщо вже вводити квоти, то держава повинна створити реальні ринкові умови для стимулювання українського виробника - програми підтримки, дотації.
Сергей Касьянов. KSG Agro. Возрождение МинАПК


НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2023 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.