На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Качура Євген

Кроп-менеджер з бобових культур, кукурудзи та цукрового буряку BASF

Базовий захист від бур’янів: 3 простих кроки

Використання технологій завжди питання доцільності та обережності. У динаміці витрати на сільське господарство щороку зростають на 15%. Кожного року українські аграрії збільшують посівні площі, купують якісніші ЗЗР та насіння для підвищення об’єму і якості врожаїв. Аграрні господарства впроваджують нові технології та інноваційні способи обробітку землі задля збереження планети. Адже зміна кліматичних умов та виснаження природних ресурсів й запасів вимагає від виробників ЗЗР розробки препаратів із подвійною місією. По-перше, вони мають підтримувати баланс екосистеми ґрунту й нейтралізувати згубні наслідки людської активності, де сільське господарство – суттєва ресурсозатратна галузь. По-друге, використання ЗЗР в процесі вирощування культур має позитивно впливати на врожайність. Ринок пропонує безліч варіантів засобів захисту рослин, які різняться між собою як складом, так і спектром дії на культури. Як обрати свій? Радить експерт BASF Євген Качура.

Перед вибором засобів захисту рослин потрібно звернути увагу на особливості посівної поточного року. По-перше, слід врахувати особливості погодних умов. Адже ймовірну несприятливу ситуацію простіше запобігти своєчасним внесенням препаратів. Це можна зробити врахувавши метеорологічні та гідрогеологічні умови регіону та відповідний прогноз розвитку на цьогорічну посівну.

По-друге, слід переконатися, що матеріально-технічна база аграрного господарства відповідає вимогам внесення препарату. Адже може знадобитися відповідна техніка чи прилади. Наприклад, для рівномірного розподілу протруйника посівним матеріалом необхідна протруювальна машина.

По-третє, слід дотримуватися правил агровиробництва. Сюди входить правильне чергування культур, регламент застосування препаратів, послідовність заходів, проведення окремих технологічних операцій, норма висіву насіння тощо. Їхнє недотримання погіршує фітосанітарний стан полів.

По-четверте, важливим є достатнє мінеральне живлення рослин. Для отримання високих врожаїв необхідно підживлювати ґрунт і вносити добрива. Так формується агрофон, який є необхідною передумовою хороших сходів. У свою чергу, високі агрофони провокують посилений розвиток хвороб та бур’янів.

По-п’яте, важливо ознайомитися з економічними прогнозами щодо наступної посівної. Ці дані можна знайти в публікаціях на онлайн-ресурсах Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, спеціалізованих виданнях тощо. Прогнози експертів часто включають також інформацію щодо вартості сільськогосподарської продукції на майбутній сезон чи ймовірну врожайність, що може знадобитися аграріям для прийняття рішень на наступний сезон.

Купуючи засоби захисту рослин, слід звернути увагу на компонентний склад та діючі речовини. Препарати можуть бути одно-, дво- або багатокомпонентними. Кілька компонентів у складі розширюють спектр культур та хвороб або бур’янів, проти яких спрямована їхня дія.

Наприклад, препарат із вмістом двох компонентів — імазамоксу та бентазону — розв'язує проблему широколистих бур’янів. Імазамокс обмежує синтез амінокислот в листі та коренях шкідливої рослини. Бентазон — блокує фотосинтез бур’янів, тому рослина гине. Завдяки цьому він стримує наступні хвилі росту, навіть при одному обприскуванні за сезон.

Крім того, хороший препарат складатиметься не лише з діючої речовини та розчинника. Розроблена виробником формуляція є унікальною та надзвичайно важливою — в неї можуть увійти додаткові формулянти, ад’юванти, буферні агенти, піногасячі та інші, що дозволять збільшити ефективність препарату, покращити зручність у застосуванні, зекономити кількість води для приготування розчину тощо.

Визначений перелік бажаних препаратів вимагає ознайомлення з відгуками аграріїв та коментарями регіональних представників компаній. Останні можуть надати технічні деталі, проконсультувати у найменших дрібницях та порадити щодо досвіду інших аграріїв.

Наприклад, Фесенко Юрій, ТОВ «Баришівська Зернова Компанія» (Полтавська область), тестує нові препарати в найскладніших умовах, бо в чистому полі навіть слабкий гербіцид буде ефективним. Корум® застосували на ділянці, де погано спрацював ґрунтовий гербіцид і де було багато бур’янів. Амброзія, лобода, гірчак та свиріпа тоді вже переросли оптимальну фазу. У порівнянні зі стандартними препаратами захисту, препарат BASF м’якше подіяв на сою та не викликав стресу у рослини, але при цьому прибирав бур’яни.

Водночас Заєць Віталій, агроном агрокорпорації «Крупець» (Рівненська область) зазначає про передчасне висівання сої до Великодня з 22 см міжряддям висіву під час великих опадів. Через погодні умови вчасно від бур’янів сою не обробили, тому новий препарат став у нагоді та розв'язав проблему перерослих бур’янів. Лобода була у фазі 3-4 листків, осот був вищим за сою, а інші бур’яни (щириця та герань) заважали нормальному зростанню культури.

Найкращий захист культур – це дотримання простих правил: використання районованого посівного матеріалу, якісний обробіток ґрунту, вчасна та ефективна система захисту, збалансована система живлення, дотримання принципів сівозміни і просторової ізоляції культур, формування оптимальної структури посівів. Адже, ці технологічні елементи мають істотний вплив на фітосанітарний стан полів. Аграрій може змінювати спосіб ведення господарства відповідно до нових технологій, може купувати інші ЗЗР відповідно ситуації на полі. Але незалежно від обраної технології чи ситуації, безпечно та ефективно подолати проблему можливо лише при використанні якісних препаратів.

Про підрозділ Agricultural Solutions компанії BASF
Зі швидко зростаючим населенням світ все більше залежить від нашої здатності розвивати і підтримувати стале сільське господарство та здорове навколишнє середовище. Працюючи з фермерами, фахівцями з питань сільського господарства, експертами по боротьбі зі шкідниками та іншими об'єктами, ми повинні допомогти зробити це можливим. Ось чому ми інвестуємо в потужний науково-дослідницький і великий портфель, який включає насіння і його особливості, хімічний і біологічний захист сільськогосподарських культур, управління ґрунтом, здоров'я рослин, боротьбу зі шкідниками та цифрове сільське господарство. За допомогою експертних груп в лабораторіях, на полях, в офісах і на виробництвах ми об'єднуємо інноваційне мислення і практичні дії, щоб створювати ідеї реального світу, які працюють для фермерів, суспільства і планети. У 2018 році обсяг продажів нашого підрозділу склав 6,2 млрд євро.









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.