На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Урожай зернових та олійних в поточному сезоні може сягнути 96,2 млн тонн

Українська зернова асоціація в квітневому прогнозі оцінює потенційний врожай в цьому році в 96 млн. тонн зернових та олійних. Цьому сприяють добра перезимівля озимих культур та сприятливі погоді умови протягом весняних місяців.

Українська зернова асоціація у своєму квітневому прогнозі оцінює можливий майбутній врожай зернових та олійних культур цього року в 96,2 млн. т (минулого року врожай склав трохи більше 84 млн. т). Цьому сприяли добра перезимівля всіх озимих культур та сприятливі погодні умови як для проведення весняної посівної кампанії, так і подальшого росту та вегетації культур. Якщо погодні умови й надалі будуть сприятливими до отримання врожаю, то цього року Україна отримає один з кращих врожаїв. Експорт в новому сезоні може сягнути 59,8 млн т зернових та олійних, тоді як в поточному сезоні за прогнозом УЗА він складе близько 46,8 млн т.

Так, УЗА оцінює майбутній врожай пшениці – на рівні 27,7 млн. т (в 2020/2021 МР – 25,3 млн т). При цьому оцінка експорту пшениці в новому 2021/2022 МР склала 21 млн. т. Щодо поточного сезону, то УЗА знизила показник експорту пшениці з України на 1,5 млн т з 17,5 млн т (домовлених в рамках Меморандуму між профільним міністерством та учасниками ринку) - до 16 млн т через кон’юнктуру світового ринку.

Щодо показника прогнозу врожаю кукурудзи, то цьогоріч він може скласти 35,5 млн. т (в 2020/2021 МР – 30 млн т), а експорт в новому сезоні може сягнути 30 млн. т. В поточному ж сезоні експорт кукурудзи не перевищить 22 млн. т. Як відомо, на початку цього року, учасники ринку та профільне міністерство домовилися в рамках Меморандуму про граничний обсяг експорту кукурудзи на рівні 24 млн т.

Врожай ячменю в цьому році за оцінками УЗА може скласти 8,2 млн. т (в 2020/2021 МР – 8 млн т), а експорт 4,2 млн т, що відповідає прогнозному показнику й поточного сезону.

Урожай соняшнику прогнозується на рівні 16,5 млн т (в той час як минулого року він склав всього 12,9 млн. т) і цей показник співмірний з 2019/2020 МР, коли урожай соняшника сягнув 16,3 млн. т. Варто відзначити, що Україна левову частку соняшнику 98,5-99% переробляє на олію.

Українські аграрії продовжують проведення весняної посівної і вже засіяли близько 30% від прогнозованих 7,5 га під ярими культурами. За даними метеорологів нещодавні опади майже по всій території країни покращили зволоженість ґрунту для сівби та зростання ярих культур.

Нагадаємо, що українські аграрний сектор, який за рахунок експорту забезпечує близько 40% валютних надходжень країни є запорукою для економічної стабільності країни. Окрім того, Україна сьогодні є важливим глобальним гравцем ринку зернових та одним із ключових суб’єктів забезпечення продовольчої безпеки у світі і приєдналася до групи 20 країн, які взяли на себе зобов’язання не обмежувати експорт продовольства в умовах пандемії та карантинних обмежень.

УЗА неодноразово наголошувала, що жодних передумов для обмеження експорту зернових з України немає. Ми споживаємо всередині країни не більше 30-35% від загального обсягу виробництва зерна, а решту ми зобов’язані експортувати. Адже це забезпечує доходи аграріям та розвиток галузі, доходи бюджету та притік твердої валюти в країну.

Довідково

Українська Зернова Асоціація (УЗА) – це об’єднання виробників, переробників та найбільших експортерів зерна, які щорічно експортують близько 90% української зернової продукції. У 2020 році Україна експортувала зернових на суму $9,4 млрд.

Основною метою діяльності УЗА є сприяння формуванню та розвитку загальнонаціонального ринку зерна в Україні, а також, створення необхідних організаційних, економічних, правових та соціальних умов в інтересах розвитку бізнесових структур ринку зерна в Україні.

29.04.2021


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.