На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

МінАПК готовий стати куратором реалізації Національного проєкту зрошення і меліорації на півдні України

Створення Національної акціонерної компанії «Вода України» буде фінальною стадією Національного проєкту зрошення і меліорації на півдні України. Про це зазначив Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко під час обговорення проблем зрошення земель на Херсонщині, повідомляє прес-служба міністерства.

«Вперше за часів незалежності України питання зрошення та меліорації справді набуло національного масштабу на рівні Уряду, міністра та профільних команд. Торік через посуху аграрії зазнали величезних збитків. Лише в Одеській області ця сума сягнула 6,6 мільярдів гривень», — зазначив Р. Лещенко.

За словами міністра, проблему потрібно вирішувати комплексно за трьома напрямами: законодавчо, інституційно та фінансово.

"Для реалізації нашого проєкту нам потрібно прийняти відповідне законодавство в частині об’єднання водокористувачів, інфраструктури і загальної регуляції. Визначити міністерство МінАПК лідером у вирішенні цієї проблеми. І як фінальною стадією проєкту — створити Національну акціонерну компанію «Вода України», — зауважує Р. Лещенко

МінАПК готове взяти лідируючу роль у реалізації всього проєкту.

«Ми хочемо зробити чесний аудит, а у нас вже є досвід у цьому питанні з часів Держгеокадастру. Ми готові до того, що цей аудит нам розкриє багато шокуючих фактів стосовно низки зловживань та розкрадань», — сказав міністр.

Роман Лещенко додав, що розраховує на участь у проєкті міжнародних фінансових інституцій, у тому числі ЄБРР, Світового банку, IFC .

«У короткостроковій перспективі нам треба забезпечити своєчасну подачу води для поливу у 2021 році, у тому числі й шляхом формування об’єктивних тарифів на воду для водокористувачів. У планах на найближчі 3 роки — реалізувати національний проєкт зрошення на півдні, а далі — масштабувати на всю країну», — резюмував міністр АПК.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зауважив, що основним завданням Уряду цього року в питанні розвитку іригаційних систем є запуск пілотних проектів у трьох областях України — Одеській, Херсонській та Миколаївській.

Валентин Шліхта, Голова Держводагентства, наголосив про створення справедливих тарифів для водокористувачів. За його словами, розмови про ціноутворення тривають останні 30 років, але тривалість дискусії до тепер нічим дієвим не завершувалася.

«Нам потрібно вирішити дві базові проблеми: створити прозорі та справедливі тарифи та підняти якість послуг», — підкреслив , Голова Держводагентства.
прес-служба
Міністерства аграрної політики і продовольства України

08.04.2021


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119


НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - АГРО+ Молоко (Monthly) - Агро+ «Сахар» - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2021 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.