На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Агрометеорологічні умови для формування врожаю та закінчення вегетації кукурудзи є несприятливі - НААН

За даними ДУ Інститут зернових культур НААН, запаси продуктивної вологи у метровому шарі ґрунту під кукурудзою на початок другої декади серпня були недостатні і становили 24–42 мм, а на півдні Дніпропетровської області — лише 15–16 мм. Така кількість вологи в ґрунті зумовлює стан водного голодування і певних проблем з повноцінним наливом зерна, частково у рослин оптимальних та, особливо, пізніх строків сівби, а також у загущених і забур’янених посівах кукурудзи. На думку вчених цьогорічні агрометеорологічні умови для формування врожаю та закінчення вегетації кукурудзи через аномально тривалу суху, спекотну, з суховійними явищами та низькими вологозапасами ґрунту погоду є несприятливими. Засуха досягла критеріїв стихійного агрометеорологічного явища. Основною причиною зниження врожайності кукурудзи є недостатні вологозапаси в ґрунті навесні (від 108 до 142 мм у метровому (0–100 см) шарі ґрунту), аномально високі температури в період генеративного розвитку культури та відсутність ефективних опадів, починаючи з ІІІ декади липня. Також причиною зниження врожайності кукурудзи є пізній строк сівби, необґрунтоване загущення посівів відносно зональних рекомендацій та незадовільний фітосанітарний стан.

Враховуючи несприятливі гідротермічні умови стан кукурудзи на більшості територій центрального, південного, частково східного регіонів країни оцінюється як близький до критичного, а місцями — як критичний. За підрахунками спеціалістів, втрата врожаю цієї культури в цьому році може сягати 30%.

У другій декаді серпня продовжувала утримуватися спекотна і майже суха погода. Середньодобова температура повітря на 1–6 0С перевищувала декадну норму і становила від 17,9 0С на заході країни, до 28 0С тепла на півдні. Максимальна температура повітря у найтепліші дні підвищувалась у південних та центральних областях до 34–36 0С, у західних, східних та північних — до 26-

32 0С тепла, мінімальна у найхолодніші ночі знижувалась до 9–10 0С, на півдні — до 16 0С. Поверхня грунту вдень нагрівалася до 54–63 0С, вночі охолоджувалася до 8–17 0С тепла.

Опади на переважній території країни були відсутні, або їх кількість в середньому не перевищувала 0,9–15,0 мм. У Херсонській, за повідомленням Інституту зрошуваного землеробства НААН, 12 серпня на більшій частині області пройшли грозові дощі різної інтенсивності, їх кількість становила 5–36 мм. Такі погодні умови обумовили розповсюдження та поширення грунтової посухи майже на всій території країни.

За інформацією Інституту рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААН на посівах соняшнику ранньостиглих гібридів за сівби в оптимальні строки відмічається фаза «достигання». На переважній більшості посівів залежно від групи стиглості та строків сівби гібриди перебувають у фазах «початок наливу» та «фізіологічна стиглість». У цілому, посіви соняшнику перебувають у задовільному стані, а за достатніх запасів вологи — у доброму. У південному регіоні відмічено вплив повітряної посухи у поєднанні з дією високих температур, що негативно впливає на рослини, викликає висихання нижнього ярусу листя та передчасне припинення наливу сім’янок.

Посіви круп’яних культур (гречка, просо) перебувають переважно у доброму та задовільному стані і знаходяться у фазі «дозрівання». Посіви сорго перебувають у фазі «кінець цвітіння» та «плодоутворення». Середня висота рослин гречки сягає від 88 до 105 см, проса — 69–88 см, сорго — 118–125 см залежно від системи удобрення. Дефіцит вологи у ґрунті у поєднанні з високими температурами повітря призводить до денного в’янення рослин цих культур, пожовтіння і засихання листків.

За даними морфофізіологічного аналізу рослин посіви сої перебувають переважно у задовільному стані і знаходяться у фазі «дозрівання». Висота рослин знаходиться у межах від 70 до 85 см залежно від сорту. Рослини ранньостиглих сортів проходять у своєму розвитку фазу «воскова стиглість зерна». У рослин відбувається закономірне всихання листків, яке на даний час становить 80–90%.

Науковцями Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН проведено обстеження посівів буряків цукрових на Виставково-інноваційному центрі НААН (Київська область, Васильківський район, с. Ксаверівка Друга). Результати показали, що маса коренеплоду з гичкою станом на 20 серпня становить від 0,970 до 1,400 кг. Найбільшу вагу коренеплоду мають гібриди Сонячний та Вільшанський. Маса коренеплоду без гички знаходиться у межах від 0,630 до 0,950 кг, цукристість становить 15–17%. Стан посівів оцінюється як добрий та задовільний. Разом з тим, така ситуація не на всіх посівах цієї культури. Наприклад, у східній частині Вінницької області (Липовецький р-н) запаси продуктивної вологи у метровому шарі грунту під буряками цукровими складають лише 10 мм, що призводить до масового відмирання гички і відтоку вологи з коренеплоду у грунт. Ситуація оцінюється як критична.

Агрометеорологічні умови протягом останнього часу для росту та розвитку пізніх теплолюбних, овочевих та баштанних культур складалися в цілому задовільно, але не на всій території країни. Особливо в південних та центральних областях через недостатнє зволоження ґрунту та високі температури повітря відбувається пригнічення ростових процесів рослин. На територіях, де пройшли дощі, ситуація дещо покращилась. Разом з тим, запаси продуктивної вологи в усіх шарах грунту на переважній частині посівних площ країни залишаються недостатніми.

25.08.2020


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.