На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Черкащина відкрита до співпраці. Міжнародний економічний форум-2023

Мільйонні інвестиції в переробку, сотні робочих місць, податки до бюджету громад. Про свої плани на нові інвестпроекти розповіли учасники Черкаського міжнародного економічного форуму-2023.  Наміри закріпили у відповідних меморандумах. 

Зокрема, меморандум про співпрацю підписали начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець та голова наглядової ради EFI Group Ігор Ліскі. В області вже наступного року планують почати будівництво нового потужного переробного підприємства.

«Ми всі знаємо, що Черкащина – аграрний регіон, але цього замало, – зазначив керманич області. – Потрібно йти далі і розвивати переробку. Насамперед, глибинну переробку. Я думаю, всі розуміють значимість цього кроку та очевидні переваги – як з погляду доходів, так і логістики. Навесні цього року в нас була робоча зустріч із представниками EFI Group щодо їхніх планів розвитку та інвестиційних зацікавленостей у регіоні. Ми тоді оглядали виробничі потужності компанії Beehive. Зайшла мова про готовність відкриття додаткових бізнес-проектів на Черкащині. А сьогодні ми підписали меморандум про співпрацю щодо будівництва нового виробництва».

EFI Group спеціалізується на будівництві підприємств із «нуля», каже голова її наглядової ради Ігор Ліскі. Працюють в індустріальній галузі з агровиробництва та переробки. Обрали Черкащину, адже тут знайшли сприятливі умови.  

«Обираючи майбутню локацію для розміщення виробництва, керуємося, насамперед, наявністю логістичних переваг, сировинним ринком і людським потенціалом, – відзначив Ігор Ліскі. – Однак не менш важливим є відносини з обласною владою та громадою, де плануємо розвиватися. На Черкащині ми знайшли всі необхідні для цього умови. Тут ми маємо повне розуміння та підтримку. І це стало визначальним фактором при виборі місця будівництва заводу».

В області беруть курс на глибинну переробку та технологізацію виробництва. На цьому наголосив очільник Черкащини Ігор Табурець. Ці прагнення учасники економічного форуму закріпили у меморандумі про партнерство щодо розробки та реалізації проекту «Черкаська індустріальна економіка». Підписантами цього документу стали засновник холдингу UFuture Василь Хмельницький, голова наглядової ради EFI Group Ігор Ліскі та інші потужні гравці ринку.

«Цілком очевидно, що сьогодні є запит на науково місткі технології в усіх сферах господарювання – від переробки аграрної продукції до виготовлення дронів, і ми готові запропонувати всі умови, зокрема й для розвитку цього напряму, – наголосив начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець. - Потрібно говорити тільки про інструменти. І одним із таких інструментів, очевидно, є створення промислових парків. У регіоні є декілька готових пропозицій для реалізації в короткій перспективі. Бізнесу нині потрібно бути наполегливим, як ніколи. Владі регіону – відкритою до взаємодії та конкретних кроків. І це мій принцип роботи в ОВА. А місцеві громади взагалі повинні за руку ловити таких інвесторів і питати, чим їм допомогти». 

Під час панельних дискусій спікери говорили про нові виклики для бізнесу, проблеми переробки й експорту й про збереження людського капіталу.

«Попри війну Україна трансформується. Працює бізнес, підтримуючи економіку, розвиваються нові напрямки й підприємці поступово освоюють ринки збуту в Європі. В нашої країни, і в Черкащини зокрема, є неабиякий потенціал, аби потужно про себе заявити й продемонструвати світовій спільноті, що виготовлене в Україні - це про якість, креативність і абсолютно новий погляд на звичні речі. Аби цього досягти маємо працювати на підтримку наших захисників та їхніх родин. Адже лише завдяки силі й витримці воїнів в України є майбутнє. Про це сьогодні говорили під час Міжнародного економічного форуму. Переконаний, що кожен з учасників знайшов відповіді на свої питання. Така взаємодія і партнерство між бізнесом і владою дасть свої позитивні результати», - прокоментував голова обласної ради Анатолій Підгорний.

Як зауважив під час форуму начальник Черкаської ОВА, підтримка людського капіталу – одна з найдорожчих інвестицій. «Якщо працює економіка, є належна допомога армії, – наголосив Ігор Табурець. – Саме тому підтримка людського капіталу, створення умов для розвитку бізнесу, залучення інвестицій – наші пріоритети для зростання економіки в регіоні. А значить – і для оборонної міці нашої країни». 

Цій темі була присвячена третя дискусійна панель форуму. Зокрема, йшлося також про реінтеграцію ветеранів і створення нових робочих місць для них. 

На важливості підтримки ветеранського бізнесу наголосив Сергій Позняк,  голова ГО «Асоціація підприємців-ветеранів АТО». «Сьогодні нашу країну боронять сотні підприємців, – зауважив він. – Після перемоги вони повернуться до цивільного життя.  Зокрема,  і до підприємницької діяльності. Це буде ще один виклик. Тому маємо вже сьогодні налагоджувати співпрацю і комунікацію із цивільним бізнесом для підтримки військових підприємців. Усе це –  для підтримки людського капіталу».

Окрему увагу спікери приділи питанню підготовки кваліфікованих робочих кадрів. Заступник міністра освіти і науки України Дмитро Завгородній розповів про реформи в системі профтехосвіти. Йшлося про створення навчально-практичних центрів. Новітніх, що відповідатимуть усім вимогам, з якісним обладнанням. 

«Ще один важливий аспект – взаємодія закладів освіти з бізнесом, – наголосив Дмитро Завгородній. – Задля спільних проектів й ініціатив, проходження практики учнями на виробництвах. Сьогодні  спостерігаємо збільшення  попиту на робітничі професії. Саме ці фахівці будуть у майбутньому працювати над відновленням нашої країни. Тому забезпечення якісних і доступних освітніх послуг – пріоритет».

10 листопада в області відбувся економічний форум. Він об’єднав представників провідних українських та іноземних компаній, міжнародних організацій та фондів, потенційних інвесторів і партнерів.










НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.