На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Більше 30 наукових установ і підприємств потрапили під окупацію, майже 20 – у зону активних бойових дій - НААН України

09.12.2022 11:43 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Бойові дії на території України суттєво ускладнили діяльність наукових установ і підприємств НААН, зокрема більше 30 наукових установ і підприємств потрапили під окупацію, майже 20 — у зону активних бойових дій. Зазнали пошкоджень об’єкти наукової інфраструктури Академії. Значна кількість працівників НААН змушена евакуйовуватися у пошуках безпечного місцезнаходження. Суттєво ускладнилась можливість виконання низки завдань ПНД через відсутність організаційних, технічних умов та інших обставин, необхідних для виконання роботи. За таких умов Президентом Академії були зроблені відповідні звернення до вчених та працівників наукових установ і підприємств, які були розміщені на веб-сайті НААН.

В перший місяць повномасштабної війни було проведено три позачергових засідання Президії НААН, на яких було розглянуто питання, основними з яких були такі:

Про роботу Національної академії аграрних наук України в умовах воєнного стану в Україні;

Стан та заходи щодо успішного проведення весняно-польових робіт в наукових установах та підприємствах Національної академії аграрних наук України;

Про виконання науково-дослідних робіт в умовах збройної агресії рф;

Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану.

Із названих питань були прийнятті відповідні рішення у вигляді постанов Президії НААН і доведені до трудових колективів наукових установ та підприємств. Метою цих рішень були: захист життя працівників в умовах, які склалися, збереження державного майна, документації (бухгалтерської, управлінської та іншої), виконання запланованих на 2022 рік етапів виконання науково-дослідних робіт, а також успішне проведення весняно-польових робіт в умовах дефіциту фінансових ресурсів, паливо-мастильних матеріалів, насіння, технологічних матеріалів та необхідного технічного забезпечення виконання робіт, а також тісна співпраця з військовими адміністраціями в областях та районах.

За відсутності можливостей закладки польових дослідів з виконання ПНД Академії затвердженими виконавцями у зв’язку з бойовими діями на територіях їх установ та дослідних господарств, рекомендовано було передбачити закладку зазначених дослідів в інших наукових установах або дослідних господарствах, які мають такі можливості. Позитивним прикладом реалізації такої рекомендації було проведення досліджень вченими Інституту картоплярства на базі Інституту кормів і сільського господарства Поділля.

Більш клопіткою була реалізація рішень Президії НААН щодо розміщення Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства, співробітники якого евакуювались з м. Херсон, на базі Одеської державної сільськогосподарської дослідної станції, а Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія Нова» — Національного наукового селекційно-генетичного центру з вівчарства — на базі Інституту селекції і генетики тварин імені М. В. Зубця.

Окрім того, Президія НААН прийняла рішення і були зроблені клопотання до:

Кабінету Міністрів України щодо розблокування Державною казначейською службою України зареєстрованих, але не оплачених платежів (за паливо-мастильні матеріали, добрива, засоби захисту рослин, насіння тощо) та здійснення їх оплати за кошти загального та спеціального фондів;

Міністерства фінансів України щодо наближення бюджетних коштів асигнувань загального фонду наукових установ НААН з четвертого кварталу 2022 року на другий квартал 2022 року;

Міністерства оборони України щодо прискорення розгляду пропозицій з бронювання військовозобов’язаних наукових установ і підприємств НААН, які забезпечують проведення весняно-польових робіт і яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час.

Дякуючи нашим працівникам за наполегливу працю, сьогодні можу доповісти, що в поточному році в умовах воєнного стану наукові установи заклали в різних регіонах країни 64 демонстраційні полігони. Під урожай 2022 року науковими установами та дослідними господарствами на підконтрольній Україні території було засіяно всі 217,2 тис. га ріллі.

Члени НААН підготували для вітчизняних аграріїв «Рекомендації щодо особливостей проведення весняно-польових робіт в умовах воєнного стану та обмеженого ресурсного забезпечення», вчені наукових установ надавали на запити аграріїв необхідні консультації. На умовах кредитування наукові установи і підприємства Академії забезпечували сільськогосподарських товаровиробників насінням сільськогосподарських культур.

Встановивши режим роботи, за якого забезпечується виконання наукових досліджень та виробнича діяльність без загрози життю і здоров’ю працівників, головні наукові установи з виконання ПНД НААН на засіданнях своїх координаційно-методичних рад (КМР) переглянули календарні плани та робочі програми з метою максимально можливого забезпечення виконання етапу науково-дослідних робіт 2022 року. Можемо констатувати, що незважаючи на чисельні труднощі, в тому числі й скорочення бюджетного фінансування, вчені НААН, перегрупувавши і мобілізувавши свої сили на виконання наукових проєктів, не скоротили ні одне завдання поточного року!

На виконання Витягу з протоколу № 96 засідання Кабінету Міністрів України від 12 липня 2022 року в частині надання Міністерству освіти і науки України затверджених переліків пріоритетних наукових досліджень і науково-технічних розробок, спрямованих на створення новітньої конкурентоспроможної науково-технічної продукції, необхідної в умовах воєнного стану, які вже виконуються та можуть бути прийняті до виконання у випадку необхідності, НААН надала до Міністерства освіти і науки України, попередньо погоджені з Міністерством оборони України та Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України 189 нових та 1169 завдань (слайд № 3), що вже виконуються, результати яких націлені на досягнення продовольчої безпеки країни та нових продуктів (технологій) для ефективного відновлення України на сучасному етапі та у післявоєнний період.

Міжнародна діяльність НААН в умовах воєнного стану: від самого початку безпрецедентної агресії російської федерації проти незалежної України іноземні та міжнародні наукові організації засудили дії російської армії та висловили моральну підтримку й солідарність з усім народом України та його науковою спільнотою. Листи підтримки надійшли від академій наук, провідних наукових організацій, колективів та окремих учених з різних країн світу. Світові наукові спільноти, окремі науковці різних країн світу не лише рішуче засуджують криваву війну, розв’язану російською федерацією проти України та її народу, але й об’єднують свої зусилля для допомоги тим, хто вимушений тимчасово залишити своє житло та емігрувати за межі України.

Низка закордонних лабораторій та університетів готові включити на тимчасовій основі українських науковців до своїх проєктів та науково-дослідних груп. Водночас широка міжнародна компанія з підтримки науковців України шляхом надання їм можливостей працевлаштування за фахом в інших країнах пов’язана із певною загрозою нової хвилі наукової еміграції, зокрема посилення виїзду за кордон талановитої наукової молоді. Тому віддаючи належне колегіальній солідарності й підтримці наших учених з боку зарубіжних наукових осередків, залишаючись глибоко вдячними світовій науковій спільноті за підтримку, ми розглядаємо розширення діяльності наших науковців за рубежем як тимчасове явище, викликане умовами воєнного стану і сподіваємося на відновлення нормального наукового процесу.

В умовах воєнного стану Академія продовжує співпрацювати із закордонними партнерами. На сьогодні установи НААН (слайд № 4) мають договори про науково-творчу співпрацю з 67 науковими установами 32 країн світу. Академія є співзасновником Європейської спілки Академій Аграрних Наук та входить у понад 50 міжнародних наукових асоціацій та об’єднань, йдеться в повідомленні НААН України.

Агро Перспектива

< Пшениця і Чикаго знизилася під тиском великої пропозиції пшениці з РФ Все новости за
09.12.2022
РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE >

27.01.2023  
11:35 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
10:55 Експорт насіння соняшнику з України в 2022 досяг 2,754 млн.тонн - "Укроліяпром"
10:47 Україна скоротила еспорт меду в 2022 до 48 тис тонн
10:43 МВФ розглядає пакет допомоги Україні на $16 мільярдів - Bloomberg
10:35 Вантажоперевезення Укрзалізниці від початку масових бойових дій виросли майже на чверть — Камишін
10:32 Робота зернового коридору штучно блокується російськими інспекторами - Мінагро України
26.01.2023  
18:00 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
16:04 Пшениця в Чикаго виросла на очікуваннях ескалації воєнних дій РФ та України
15:54 "Кернел" придбав термінал для перевалки соняшникової олії в порту "Південний"
15:51 Нацбанк прогнозує збереження резервів $27 млрд у 2023 році, незважаючи на стрибок дефіциту поточного рахунку
15:45 Grain from Ukraine. Україна відвантажила до Африки 110 тис. тонн пшениці
25.01.2023  
21:12 Таро - не карти, а майже картопля
20:45 WFP та ФАО допомагатимуть у розмінуванні сільськогосподарських земель в Україні
11:47 Яйця протягом першого півріччя 2023 будуть дорогими - прогноз ІАЕ
11:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
10:07 Мінфін розмістив ОВДП ще на ₴13,2 мільярда
10:01 Понад 70% продуктових магазинів в Україні буде обладнано генераторами до кінця січня
09:57 "Овостар" скоротив виробництво яєць на 9% в 2022
24.01.2023  
19:43 Плюсові температури дещо порушили стан вимушеного зимового спокою озимих
17:57 Житній хліб найсуттєвіше здорожчав в Україні в 2022
17:25 Зерновий коридор довів свою життєздатність - посол України в Туреччині
15:21 Уряд призначив наглядову раду Нафтогазу
11:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
23.01.2023  
15:27 ФАО оголосила тендер на закупівлю насіння для підтримки українських фермерів
10:07 Ще одне судно доставить українську пшеницю для Ефіопії - речник Одеської ОВА Братчук
21.01.2023  
17:17 Сольський та міністр продовольства і сільського господарства Німеччини обговорили проекти в межах двостороннього співробітництва
17:05 Робота зернового коридору – це шанс запобігти продовольчій кризі - Сольський
17:00 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
20.01.2023  
11:33 Пшениця в Чикаго знизилася на тлі ослаблення котирувань сої та кукурудзи
19.01.2023  
12:54 Від початку нового року Україна відвантажила 2,3 млн тонн агропродукції
12:48 Пшениця в Чикаго знизилася після зростання днем раніше
18.01.2023  
13:57 Пшениця в Чикаго виросла на тлі зміцнення котирувань сої та кукурудзи
13:54 Україна та Кенія обговорили шляхи поглиблення співпраці у сільському господарстві
13:48 Визначено коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2022
13:43 Україна має отримати політичні гарантії перед будівництвом зернових хабів в Африці – міністр Сольський
12:49 Більше половини багатств на планеті належить 81 мільярдеру - Oxfam
16.01.2023  
15:58 Форум у Давосі відбудеться у своєму класичному варіанті вперше за три роки
15:55 ЄС виділить Україні перші EUR3 млрд макрофіну-2023 вже 17 січня - президент Єврокомісії
15:37 Україна та Гана обговорили можливості нарощення торговельних зв'язків
15:33 Візит до країн Африки – важливий крок не лише в торгово-економічному, аграрному аспекті, а й у геополітичному - Сольський
15:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
15:19 Пшениця в Чикаго трохи зросла на тлі незадовільного стану посівів озимої пшениці на Великих рівнинах у США
14.01.2023  
22:45 Україна запропонувала збільшити кількість груп з перевірки суден «зернового коридору»
13.01.2023  
18:54 Рада має намір запровадити електронні акцизи на алкоголь та цигарки
17:51 Кабмін утворив Держагентство відновлення та розвитку інфраструктури - Шмигаль
17:48 Україна та Гана розглядають можливість створення логістичних хабів для зберігання продовольства
11:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:05 Експорт кукурудзи з України в 2022/2023 може становити 20,5 млн тонн - нова оцінка Мінсільгоспу США
06:24 Grain from Ukraine. Нігерія отримає від України 25 тис. тонн зерна
06:16 Рада підтримала запровадження податкових пільг для промисловості та бізнесу


НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2023 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.