На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

В Степу, південних областях Лісостепу пошкодженість зерна клопом в межах 0,2-3%, максимум 4%

08.08.2022 08:43 «Агро Перспектива» (г. Киев) — В Степу, південних областях Лісостепу, після скошування та збору зернових культур, 70–90% клопів шкідливої черепашки перелетіло в місця зимівлі. За попередніми даними пошкодженість зерна клопом в межах 0,2–3%, максимум 4%. В північному Лісостепу, подекуди Поліссі в незібраних ярих зернових шкідник дохарчовується разом із хлібними жуками, осередково жужелицею, шкідливість яких послаблюється через затвердіння зерна.

Зібране зерно колосових культур цьогорічного врожаю уражене збудниками хвороб, зокрема фузаріозом, септоріозом, оливковою плісенню, сажками, бактеріозом, альтернаріозом, борошнистою росою, іншими, які продовжують розвиватися в колосках незібраних посівів. Оперативне збирання врожаю, очищення та просушування зерна до кондиційної вологості (14%) унеможливить перезараження та посилення захворювання зібраного врожаю, що передусім важливо для насіння.

В посівах кукурудзи продовжується розвиток та шкідливість головного фітофага культури — стеблового (кукурудзяного) метелика. Погодні умови сприяли розвитку відродження гігрофільних гусениць шкідника. За результатами фітосанітарного моніторингу ареал поширення стеблового метелика складає 3–48% обстежених площ кукурудзи. Гусеницями фітофага за чисельності 0,5–2 екз. на рослину заселено 1–9, макс. 12% (Запорізька обл.) рослин, пошкоджено 2–5% початків кукурудзи. Також на культурі розвиваються та живляться злакові попелиці, цикадки, хлібні блішки, осередково гусениці бавовникової та інших листогризучих совок.

Пухирчастою та летучою сажками уражено 0,1–3% рослин та 0,1% (Рівненська обл.) качанів, іржею у Миколаївській охоплено до 10% рослин, гельмінтоспоріозом — 3–7, макс. до 15% у Київській, Миколаївській та Чернігівській областях.

У посівах сої продовжують розвиватись та шкодити кліщі (3–10, макс. 18–20% рослин — Запорізька, Київська обл.), попелиці, клопи, трипси, подекуди гусениці акацієвої вогнівки, лучного метелика, чортополохівки. Велику потенційну загрозу павутинного кліща визначає широкий ареал його розповсюдження та здатність до накопичення значної кількості представників виду за відповідних агрокліматичних умов. Тому за чисельності кліщів більше 10 особин у період формування та наливу бобів сої застосовують препарати, які володіють відповідною овоцидною і акарицидною дією.

Наявність краплинної вологи, помірні температури та достатній інфекційний запас збудників сприяли розвитку різноманітних хвороб сої, які виявляли на 9–66% обстежених площ. Зокрема, бактеріальний опік охопив 2% рослин (Тернопільська обл.) за розвитку 0,4%, церкоспороз — 2–19% за розвитку 0,2%, аскохітоз — 4–15% за розвитку 0,2%, бактеріоз, септоріоз, пероноспороз, альтернаріоз 2–16% за розвитку 0,1–0,2%. Подальший розвиток хвороб залежатиме від агрометеорологічних умов.

Посіви цукрових буряків усіх бурякосійних областей знаходяться переважно в задовільному стані. Випадання дощів та помірні температури повітря сприяли розвитку церкоспорозу, пероноспорозу, фомозу на 5–14% рослин. 0,5–5% коренеплодів уражені паршею, хвостовою гниллю. Із шкідників — бурякова листкова попелиця, мінуюча муха, щитоноски, личинки довгоносиків, подекуди гусениці листогризучих і підгризаючих совок. Оздоровлюють рослини та призупиняють поширення церкоспорозу через обприскування посівів дозволеними до використання фунфіцидами відповідного спектру дії.

Повсюди на 5–15, макс. 40% рослин соняшника розвиваються та шкодять геліхризова попелиця, трипси, клопи. В кошиках живляться гусениці соняшникової вогнівки, бавовникової совки. В Запорізькій та Миколаївській областях — личинки соняшникових шипоноски та вусача. 2–12% рослин культури хворіють на пероноспороз, білу та сіру гнилі, фомопсис, іржу (макс. до 30% рослин в осередках Запорізька обл. уражено іржею), фомоз (макс. до 20% рослин Миколаївська та Черкаська обл.), септоріоз (макс. до 17% рослин Черкаська обл.). За виявлення квітконосів вовчка випускають муху фітомізу, під час масового відкладання яєць совками — трихограму (відповідно до рекомендацій).

У садах скрізь шкодять плодопошкоджуючі (яблунева, сливова плодожерки), сисні (попелиці, кліщі, щитівки) шкідники. На 100% площ поширюються парша, борошниста роса, плодова гниль. У виноградниках розвиваються гусениці гронової листокрутки, павутинні, інші види кліщів; з хвороб — оїдіум, мілдью, подекуди сіра та чорна гнилі. Захист насаджень проводять з урахуванням «періоду очікування».

Саранові (нестадні види — блакитнокрила, чорносмугаста кобилки, мінливий, степовий мінливий звичайний, ін. коники, стадні — італійський прус) в Дніпропетровській, Запорізькій та Одеській областях харчуються в неугіддях пасовищах, луках, крайових смугах посівів просапних культур за чисельності 0,5–8 екз. на кв.м. Комахи масово окрилюються (55–88%), відмічається початок відкладання яєць.

Лучний метелик. У Дніпропетровській, Кіровоградській, Одеській та Полтавській областях триває літ метеликів другого покоління, інтенсивністю 2–10 екз. на 10 кроків. У багаторічних травах, забур’янених посівах соняшнику та кукурудзи гусениці фітофага за чисельності 0,5–2 екз. на кв.м пошкодили 2–4% рослин.

На території Полтавської області триває літ лучного метелика, відкладання ним яєць та живлення гусениць. В середньому по області інтенсивність льоту метеликів становить 10 екз. на 10 кроків. Всього в області на предмет заселення гусеницями лучного метелика обстежено 13,7 тис. га сільськогосподарських угідь з них гусеницями за чисельності 10–15 екз. на кв.м заселено 3,6 тис. га, осередково в Кременчуцькому районі на території Васильківського старостатського округу Новогалещинської селищної ради на соняшниковому полі площею 90,92 га гусеницями лучного метелика за чисельності — 25–30 екз. на кв.м заселено 10% площі (крайова смуга). Станом на 04.08. поточного року захисні заходи проведено на площі 778 га.

У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.

За оперативною інформацією про хід робіт із захисту рослин, наданою Головними управліннями Держпродспоживслужби в областях станом на 4 серпня поточного року, в господарствах усих форм власності тривають роботи із проведення захисту сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб і бур’янів. Захист сільськогосподарських культур проведений на площі близько 32,3 млн га, зокрема від бур’янів оброблено 15,0 млн га, шкідників — 8,2 млн га, хвороб — 8,2 млн га. Десикація проведена на площі 88,1 тис. га.

Біологічний метод застосовано на площі 834,6 тис. га.

Агро Перспектива

< USAID видасть українським аграріям 300 млн грн у вигляді 15 субгрантів Все новости за
08.08.2022
У Франції через посуху не виключають дефіциту молока найближчими місяцями >

14.06.2024  
16:31 БЕБ на Одещині повідомило про підозру директорці будівельної фірми за ухилення від сплати майже 3,5 млн грн податків
16:29 БЕБ на Київщині упередило розтрату бюджетних коштів на закупівлі засобів очищення води
16:28 За матеріалами БЕБ судитимуть ще одного фігуранта у справі «Укртатнафти»: до бюджету вже відшкодовано 1,6 млрд грн завданих збитків
11:54 Данія стала першою країною НАТО, яка інвестуватиме у виробництво зброї в Україні
11:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
10:42 БЕБ упередило неефективне використання понад 95 млн грн на будівництві протирадіаційного укриття
13.06.2024  
17:17 За матеріалами БЕБ на Київщині судитимуть місцевого жителя за незаконну торгівлю тютюновими виробами
17:04 Бюро економічної безпеки на Буковині викрило підпільний цех з виготовлення побутової хімії
17:04 БЕБ скерувало до суду справу про ухилення від сплати податків експортером зерна. До бюджету відшкодовано понад 20 млн грн
12:33 БЕБ на Харківщині викрило підпільний цех з виготовлення фальсифікованого алкоголю
12.06.2024  
19:04 Мінагрополітики напрацьовує програми допомоги фермерам на маточне поголів’я свиней
18:47 Україна вперше відправляє соняшникову олію в рамках гуманітарної ініціативи «Grain from Ukraine»
14:58 За матеріалами БЕБ на Закарпатті судитимуть п’ятьох членів організованої групи за незаконне виробництво та продаж пального
13:55 БЕБ на Волині упередило неефективне використання понад 13 млн грн бюджетних коштів
12:25 Пшениця в Чикаго зросла після падіння на попередній сесії
12:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:03 БЕБ на Київщині викрило шість нелегальних гральних закладів у Борисполі та Білій Церкві
11:25 Ритейл у другий рік повномасштабної війни збільшив виторг майже на 380 млрд грн
09:46 США надають Україні $824 мільйони на підтримку енергетики
09:45 Світовий банк із початку війни мобілізував на підтримку України $42 мільярди
09:34 Підвищення глобальних цін на зернові та молочку в травні компенсувало зниження цін на цукор і рослинну олію - FAO
09:08 ЄІБ працює над створенням загальноєвропейського механізму для поставок товарів в Україну
09:04 Понад 50 млн гривень грантової підтримки отримали аграрії на нові сади та теплиці
08:53 ЄС створює програму підтримки інвестицій в Україну на €1,4 мільярда
08:46 Допомога добривами від USAID АГРО для аграріїв із зони можливих бойових дій!
11.06.2024  
22:54 Україна має великий потенціал для зовнішніх інвестицій попри війну - Пріцкер
22:48 ЄІБ виділить понад мільярд євро для відновлення критичної інфраструктури та підтримки бізнесу в Україні
22:48 Українські та японські компанії підписали 23 меморандуми про економічну співпрацю напередодні URC2024
22:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
22:32 Україна потребує до $30 мільярдів щорічних інвестицій у наступні десять років - Шмигаль
22:26 Канада відкрила свый ринок для українських виробників яєчних продуктів
22:22 Пшеничні котирування в Чикаго знизилися до рівня нового місячного мінімуму під сезонним тиском жнив у США
19:26 Детективи Бюро економічної безпеки повідомили про підозру адміністраторці казино на Київщині
15:59 БЕБ упередило неефективне використання майже 2 млн грн бюджетних коштів під час ремонту даху ліцею на Закарпатті
13:58 "Добродія Фудз" представила зернові снеки YUMMOJI в оновлених упаковках по 220-300 г
12:34 На Київщині БЕБ скерувало до суду справу стосовно директорки компанії, що ухилялася від сплати понад 8 млн грн податків
11:05 За рекомендацією Бюро економічної безпеки на Буковині скасовано тендер комунальної лікарні на 11 млн грн
10:20 Гетманцев - про зовнішню допомогу: На наступний рік треба понад $32 мільярди
09:49 Рада фінстабільності схвалила Стратегію з розвитку кредитування
09:38 Програма USAID АГРО надасть мінеральні добрива для українських агровиробників з прифронтових територій
09:26 В травні залізницею експортовано 195 тис. тонн рослинної олії
09:21 Україна та Польща домовилися обговорити питання співпраці в цукровій галузі у вересні
10.06.2024  
17:20 Українські органічні та молочні виробники можуть пишатися якісними та безпечними продуктами - Мінагро
17:02 Аналітики Бюро економічної безпеки на Полтавщині виявили ризикові тендери на ремонт вартістю 177 млн грн
16:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
15:30 За матеріалами БЕБ судитимуть жителя Закарпаття за зберігання контрафактних підакцизних товарів
15:15 Швейцарці на референдумі підтримали розширення «зеленої» енергетики
14:47 Ритейл працює над програмами енергонезалежності
14:04 БЕБ на Львівщині упередило неефективне використання 10,6 млн грн бюджетних коштів
13:36 БЕБ на Київщині забезпечило відшкодування до бюджету понад 6 млн грн несплачених податків

НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.