На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

В Степу, південних областях Лісостепу пошкодженість зерна клопом в межах 0,2-3%, максимум 4%

08.08.2022 08:43 «Агро Перспектива» (г. Киев) — В Степу, південних областях Лісостепу, після скошування та збору зернових культур, 70–90% клопів шкідливої черепашки перелетіло в місця зимівлі. За попередніми даними пошкодженість зерна клопом в межах 0,2–3%, максимум 4%. В північному Лісостепу, подекуди Поліссі в незібраних ярих зернових шкідник дохарчовується разом із хлібними жуками, осередково жужелицею, шкідливість яких послаблюється через затвердіння зерна.

Зібране зерно колосових культур цьогорічного врожаю уражене збудниками хвороб, зокрема фузаріозом, септоріозом, оливковою плісенню, сажками, бактеріозом, альтернаріозом, борошнистою росою, іншими, які продовжують розвиватися в колосках незібраних посівів. Оперативне збирання врожаю, очищення та просушування зерна до кондиційної вологості (14%) унеможливить перезараження та посилення захворювання зібраного врожаю, що передусім важливо для насіння.

В посівах кукурудзи продовжується розвиток та шкідливість головного фітофага культури — стеблового (кукурудзяного) метелика. Погодні умови сприяли розвитку відродження гігрофільних гусениць шкідника. За результатами фітосанітарного моніторингу ареал поширення стеблового метелика складає 3–48% обстежених площ кукурудзи. Гусеницями фітофага за чисельності 0,5–2 екз. на рослину заселено 1–9, макс. 12% (Запорізька обл.) рослин, пошкоджено 2–5% початків кукурудзи. Також на культурі розвиваються та живляться злакові попелиці, цикадки, хлібні блішки, осередково гусениці бавовникової та інших листогризучих совок.

Пухирчастою та летучою сажками уражено 0,1–3% рослин та 0,1% (Рівненська обл.) качанів, іржею у Миколаївській охоплено до 10% рослин, гельмінтоспоріозом — 3–7, макс. до 15% у Київській, Миколаївській та Чернігівській областях.

У посівах сої продовжують розвиватись та шкодити кліщі (3–10, макс. 18–20% рослин — Запорізька, Київська обл.), попелиці, клопи, трипси, подекуди гусениці акацієвої вогнівки, лучного метелика, чортополохівки. Велику потенційну загрозу павутинного кліща визначає широкий ареал його розповсюдження та здатність до накопичення значної кількості представників виду за відповідних агрокліматичних умов. Тому за чисельності кліщів більше 10 особин у період формування та наливу бобів сої застосовують препарати, які володіють відповідною овоцидною і акарицидною дією.

Наявність краплинної вологи, помірні температури та достатній інфекційний запас збудників сприяли розвитку різноманітних хвороб сої, які виявляли на 9–66% обстежених площ. Зокрема, бактеріальний опік охопив 2% рослин (Тернопільська обл.) за розвитку 0,4%, церкоспороз — 2–19% за розвитку 0,2%, аскохітоз — 4–15% за розвитку 0,2%, бактеріоз, септоріоз, пероноспороз, альтернаріоз 2–16% за розвитку 0,1–0,2%. Подальший розвиток хвороб залежатиме від агрометеорологічних умов.

Посіви цукрових буряків усіх бурякосійних областей знаходяться переважно в задовільному стані. Випадання дощів та помірні температури повітря сприяли розвитку церкоспорозу, пероноспорозу, фомозу на 5–14% рослин. 0,5–5% коренеплодів уражені паршею, хвостовою гниллю. Із шкідників — бурякова листкова попелиця, мінуюча муха, щитоноски, личинки довгоносиків, подекуди гусениці листогризучих і підгризаючих совок. Оздоровлюють рослини та призупиняють поширення церкоспорозу через обприскування посівів дозволеними до використання фунфіцидами відповідного спектру дії.

Повсюди на 5–15, макс. 40% рослин соняшника розвиваються та шкодять геліхризова попелиця, трипси, клопи. В кошиках живляться гусениці соняшникової вогнівки, бавовникової совки. В Запорізькій та Миколаївській областях — личинки соняшникових шипоноски та вусача. 2–12% рослин культури хворіють на пероноспороз, білу та сіру гнилі, фомопсис, іржу (макс. до 30% рослин в осередках Запорізька обл. уражено іржею), фомоз (макс. до 20% рослин Миколаївська та Черкаська обл.), септоріоз (макс. до 17% рослин Черкаська обл.). За виявлення квітконосів вовчка випускають муху фітомізу, під час масового відкладання яєць совками — трихограму (відповідно до рекомендацій).

У садах скрізь шкодять плодопошкоджуючі (яблунева, сливова плодожерки), сисні (попелиці, кліщі, щитівки) шкідники. На 100% площ поширюються парша, борошниста роса, плодова гниль. У виноградниках розвиваються гусениці гронової листокрутки, павутинні, інші види кліщів; з хвороб — оїдіум, мілдью, подекуди сіра та чорна гнилі. Захист насаджень проводять з урахуванням «періоду очікування».

Саранові (нестадні види — блакитнокрила, чорносмугаста кобилки, мінливий, степовий мінливий звичайний, ін. коники, стадні — італійський прус) в Дніпропетровській, Запорізькій та Одеській областях харчуються в неугіддях пасовищах, луках, крайових смугах посівів просапних культур за чисельності 0,5–8 екз. на кв.м. Комахи масово окрилюються (55–88%), відмічається початок відкладання яєць.

Лучний метелик. У Дніпропетровській, Кіровоградській, Одеській та Полтавській областях триває літ метеликів другого покоління, інтенсивністю 2–10 екз. на 10 кроків. У багаторічних травах, забур’янених посівах соняшнику та кукурудзи гусениці фітофага за чисельності 0,5–2 екз. на кв.м пошкодили 2–4% рослин.

На території Полтавської області триває літ лучного метелика, відкладання ним яєць та живлення гусениць. В середньому по області інтенсивність льоту метеликів становить 10 екз. на 10 кроків. Всього в області на предмет заселення гусеницями лучного метелика обстежено 13,7 тис. га сільськогосподарських угідь з них гусеницями за чисельності 10–15 екз. на кв.м заселено 3,6 тис. га, осередково в Кременчуцькому районі на території Васильківського старостатського округу Новогалещинської селищної ради на соняшниковому полі площею 90,92 га гусеницями лучного метелика за чисельності — 25–30 екз. на кв.м заселено 10% площі (крайова смуга). Станом на 04.08. поточного року захисні заходи проведено на площі 778 га.

У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур.

За оперативною інформацією про хід робіт із захисту рослин, наданою Головними управліннями Держпродспоживслужби в областях станом на 4 серпня поточного року, в господарствах усих форм власності тривають роботи із проведення захисту сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб і бур’янів. Захист сільськогосподарських культур проведений на площі близько 32,3 млн га, зокрема від бур’янів оброблено 15,0 млн га, шкідників — 8,2 млн га, хвороб — 8,2 млн га. Десикація проведена на площі 88,1 тис. га.

Біологічний метод застосовано на площі 834,6 тис. га.

Агро Перспектива

< USAID видасть українським аграріям 300 млн грн у вигляді 15 субгрантів Все новости за
08.08.2022
У Франції через посуху не виключають дефіциту молока найближчими місяцями >

22.09.2023  
17:56 Польща не скасує ембарго на зерно, поки не буде спільного рішення з Україною
17:43 Єврокомісія рекомендуватиме розпочати переговори про членство України в ЄС - ЗМІ
17:10 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
16:46 Із наближенням України до Євросоюзу кількість економічних дискусій буде тільки збільшуватися - Сольський
16:43 Пшениця в Чикаго знизилася до рівня 1,5-тижневого мінімуму на технічних продажах контрактів і зміцненні долара США
16:39 Посіви сої знаходяться переважно у задовільному стані.
16:29 ЄК виплатила Україні чергові EUR1,5 млрд із пакета макрофінансової допомоги в EUR18 млрд - комюніке
16:25 Аграрії зібрали 29,8 млн тонн зерна
16:21 Україна заборонила ввезення продукції тваринництва з Болгарії через віспу овець і кіз
16:08 Держава спрямує 2 млрд грн аграріям на компенсацію закупівель послуг з розмінування
10:10 ЄК не сприймає односторонніх рішень країн ЄС щодо поставок продовольства з України
06:43 Перше судно із українським зерном прибуло до Туреччини тимчасовим коридором
21.09.2023  
21:21 Аграрні міністри України та Польщі домовилися розробити план взаємодій щодо експорту зерна
21:10 Польща сподівається, що Україна не запроваджуватиме ембарго на польські фрукти та овочі - міністр
13:58 Словаччина та Україна погодили систему торгівлі зерном замість заборони
13:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:25 Пшениця в Чикаго виросла на фоні активізації закупок зерна глобальними імпортерами
09:43 Аргументи торгпреда України вагомі, Польща готова до переговорів - міністр сільського господарства
07:27 МЗС України закликає Польщу відкинути емоції у зерновому питанні
06:33 В Україні планують локалізувати виробництво машин для розмінування з Хорватії та Словаччини
06:23 Країни ЄС готові розглянути запропоновані Україною зміни у правилах експорту зерна - Качка
20.09.2023  
17:55 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
17:54 Сольський обговорив зі словацьким колегою план дій щодо експорту українських зернових культур
15:17 Польща розширить список заборонених до імпорту продуктів, якщо Україна загострюватиме зерновий конфлікт - прем'єр-міністр країни
14:35 Україна зацікавлена в розширенні доступу до балтійських портів – Шмигаль
12:50 Україна зацікавлена у припиненні односторонніх заборон Польщі, Угорщини та Словаччини, звернення до СОТ - реакція на їхні дії - торгпред України
12:41 Пшениця в Чикаго знизилася на технічних продажах контрактів і на тлі великої пропозиції пшениці з регіону Чорного моря
10:10 У серпні 2023 середні споживчі ціни на гречані крупи зменшилися до 45,61 грн/кг
05:04 Україна може створити зернові хаби в портах Африки
04:50 Зеленський та Гуттериш обговорили перспективи поновлення роботи Чорноморської зернової ініціативи
04:31 Дуда наполягає, що Польща має захищати свої інтереси
04:14 Прем'єр Хорватії заявив, що не імпортуватиме українське зерно
19.09.2023  
21:25 Глобальний борг у I півріччі 2023 року сягнув рекордних $307 трлн
18:48 Сольський обговорив з румунським колегою експорт української агропродукції
18:43 Якщо Польща та Угорщина не скасують заборони на українську агропродукцію, Україна заборонить імпорт низки товарів із цих країн - Шмигаль
18:39 Заява України про можливе введення заборони на польські продукти - це просто тиск - польський міністр Телуш
18:32 Гутерреш закликав реформувати РБ ООН і фінансові інститути
17:30 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
17:25 Українські аграрії посіяли 1 млн га озимого ріпаку під урожай 2024
17:15 Україна представила план з вирішення зернової проблеми - Єврокомісія
17:14 Україна ввела ліцензування ескпорту пшениці, кукурудзи, соняшнику, ріпаку
09:53 Потужностей для повного експорту врожаю в повному обсязі навіть за умови максимального завантаження інфраструктури недостатньо - APD
09:43 Уряд створив Інститут рибного господарства, екології моря та океанографії замість двох ліквідованих підприємств
09:43 Ринок сільськогосподарської техніки в Україні в 2022 суттєво скоротився – ІАЕ
09:32 ЄС: більшість членів ставлять під питання заборону на імпорт зерна з України
09:27 Після тестування системи контролю імпорту українського зерна Словаччина буде готова скасувати заборону
09:25 Польща, Словаччина й Угорщина виходять із переговорів щодо українського зерна
09:11 Румунія може продовжити заборону на експорт зерна з України на 30 днів
18.09.2023  
15:54 Болгарські фермери протестують проти відновлення імпорту зерна з України
13:37 Аграрні міністри вислухають позицію Єврокомісії щодо рішення певних країн-членів ЄС обмежити імпорт українського зерна на свої ринки

НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2023 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.