На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Ключові пріоритети 2023 для підтримки економічного фронту країни

Економічний фронт є не менш важливим за військовим, адже лише військовим шляхом війну виграти неможливо — має працювати і економіка країни. А це, в першу чергу, бізнес.

У 2022 році Україна втримала як військовий, так і економічний фронт. Так, економіка країни просіла, але не так драматично як очікувалось у перші місяці війни. Водночас, у 2023 році вкрай важливо продовжити рух у напрямку Перемоги та економічного відновлення країни. Тож і у 2023 Європейська Бізнес Асоціація буде працювати, аби допомагати та підтримувати бізнес країни, бути його рупором, бути в діалозі з владою та спільно напрацьовувати важливі для країни зміни.

Так, для цього на 2023 спільнота визначила ключові пріоритети в роботі. Це — стратегічні економічні напрямки. Водночас, Асоціація напрацювала і індустріальні пріоритети. З ними можна ознайомитись за відповідним посиланням на сторінці кожного Комітету ЕВА.

Отож, першим стратегічним пріоритетом є сприяння відновленню та відбудові України. Так, йдеться не лише про залучення до відбудови пошкодженої інфраструктури, активів, напрацювання відповідної законодавчої бази щодо відбудови, але і сприяння залученню іноземних інвестицій в Україну, зокрема, шляхом запровадження ефективного механізму страхування інвестиційних ризиків та інших стимулів, залучення глобального бізнесу в країну, сприяння ефективному розвитку державно-приватного партнерства, тощо. Так, минулого року Асоціація запустила ініціативу Global Business for Ukraine — аби ділитись бізнес-можливостями в Україні з глобальними компаніями, допомагати знаходити партнерів в Україні, підтримувати потенційних інвесторів, які зацікавлені, розглядають варіанти інвестування і вивчають існуючі пропозиції. Тож цього року ми будемо лише посилювати роботу на цьому фронті.

Другим пріоритетом є питання євроінтеграції, де йдеться про широке коло питань щодо продовження гармонізації законодавства України з нормами ЄС, сприяння та підтримка бізнесу у виході на європейські ринки, тощо. Так, в даному аспекті потребує оновлення законодавство в сфері захисту прав споживачів та електронної комерції, захисту персональних даних, запровадження промислового безвізу (підписання Угоди АСАА), тощо.

Третім, безумовно, ефективна взаємодія з органами влади у питанні протидії тіньовій економіці, яка, залежно від сектору, коливається від 25% до 70%, що створює нерівні правила гри на ринку та заважає прозорому бізнесу рухатись вперед. Тож серед важливих напрямків роботи цього року йдеться про підтримку чесної конкуренції, рівних, передбачуваних, прозорих умов для всіх учасників ринку, боротьбу з контрабандою, фальсифікатом, протидію незаконній торгівлі підакцизною продукцією, ефективну боротьбу із «сірим» ринком продукції, захист прав інтелектуальної власності, тощо.

Четвертим пріоритетом є сприяння продовженню діджиталізації послуг, контрольно дозвільних процедур, зокрема, в сфері охорони здоров’я, фітосанітарного контролю, діджиталізація всіх процесів митного оформлення, тощо, аби мінімізовувати корупційні ризики та, загалом, відбудовувати систему на засадах верховенства права, прозорості, відкритості, без корупції. Ці аспекти, зокрема, будуть важливими і для подальшої взаємодії з міжнародними партнерами та подальшої ефективної підтримки.

П’ятий пріоритет, що є продовження попереднього в контексті мінімізації корупційних ризиків — дерегуляція та ефективне проведення реформ дозвільно регуляторної сфери. Так, важливо суттєво зменшити роль держави у бізнесі, переглянути інструменти контролю та регулювання на предмет ефективності (оскільки наразі в Україні існує майже 1000 інструментів державного регулювання для бізнесу).

Шостий, однак не менш важливий, сприяння енергонезалежності та енергоефективності країни. 2022 рік та атаки на енергетичну систему країни продемонстрували ефективність децентралізованої енергетичної системи, важливість енергетичної свободи та необхідність подальшого розвитку сучасної «зеленої» енергетики для якої, зокрема, передбачуваність та незмінність встановлених правил гри є вкрай важливими аспектами.

17.01.2023


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119


НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2023 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.