На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Як українську економіку змінив рік війни, та що нас чекає у 2023-му?

Що очікує нашу економіку та який офіційний прогноз Уряду?
Вже 10 та 11 січня відповідаємо на найважливіші питання на великій щорічній конференції UKRAINE ECONOMIC OUTLOOK.

Макропрогноз на 2023 рік для вашої стратегії та відверті відповіді про нову податкову реформу.

Михайло Кухар, старший економіст Ukraine Economic Outlook, розповість про макропрогноз щодо ВВП, інфляції, доходів та заощаджень населення, динаміки споживчого попиту по регіонам у 2023 році.

Григорій Кукуруза, старший економіст Ukraine Economic Outlook, розкриє прогноз світових цін на продукцію українського експорту. Прогноз торговельного та платіжного балансу. Як впливає фактор мігрантів, і які є сценарії зміни курсу до кінця 2023 року.

Денис Кудін, перший заступник міністра економічного розвитку України, розповість про 10 антикризових реформ Уряду, які підтримали економіку в 2022 році, та макропрогноз Мінекономіки на 2023 рік.

Ростислав Шурма, заступник керівника Офісу Президента України, презентує найочікуванішу реформу року — Ліберальну антикорупційну податкову реформу.
У вас є можливість отримати унікальні знання, які допоможуть максимально знизити ризики у 2023 році.

Головний економіст Ukraine Economic Outlook Михайло Кухар розповів коротко, що зараз відбувається з економікою?
За 10 місяців війни ВВП впав на 25% — з $202 млрд до $150 млрд.
Наш експорт впав на 39%.
За 10 місяців війни Україна втратила не просто частину моря й повітря, а ¾ своїх торгових шляхів, море та повітряні шляхи.
Середня заробітна плата знизилася на 25% — з $500 до $375.
Наскільки це великий масштаб?
Я нагадаю, що у 2021 році ВВП виріс зі $155 млрд до $202 млрд. Зазвичай такі широкомасштабні війни та революції відкидають економіку на десятиліття, як це, наприклад, було в Лівії та Єгипті. А Україна поки що втратила лише рік свого розвитку, і це вже надзвичайне досягнення.

Які перспективи відновлення?
Розрахунки стосовно 2023 року зобов’язують нас враховувати так званий помірно песимістичний прогноз розвитку подій. Він такий: навіть якщо війна продовжуватиметься весь наступний рік, Україну чекає відновлення ВВП на 10 % у доларах США або на 3–5 % в реальному вираженні.

Це не означає, що наступний рік буде роком економічного процвітання, але навіть якщо війна триватиме весь наступний рік, українська економіка не впаде набагато глибше. Вона у великій мірі вже встояла.

Нижню точку ми вже пройшли!
Уже в першому кварталі цього року заробітна плата знову перевищить $400, і ми побачимо чіткий тренд зростання зарплат з середини літа.

04.01.2023


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119


НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2023 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.