На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Україна: Партнерство ЄС та ФАО забезпечить відновлення та розвиток сільськогосподарських ланцюжків доданої вартості

Проєкт, що фінансується ЄС на загальну суму 15,5 млн доларів США, спрямований на подолання збоїв в аграрному секторі, спричинених війною

4 січня 2022 року, Київ ‒ Сільські домогосподарства, дрібні фермери та малі сільськогосподарські підприємства отримають допомогу у межах проєкту на загальну суму 15,5 млн доларів США, що фінансується Європейським Союзом (ЄС) та реалізується Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО). Метою проєкту є підтримка функціонування, зміцнення та посилення ланцюжків доданої вартості у сільському, рибному та лісовому господарствах, а також їхня адаптація до умов воєнного часу.

Проєкт буде спрямований на підтримку виробників у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській та частині Чернівецької областей через надання відповідних грантів для інвестицій на рівні фермерських господарств та ланцюжків доданої вартості у поєднанні з наданням дорадчих послуг і консультацій.

«Фінансування Європейського Союзу для цього проєкту ФАО спрямовано на відновлення або посилення довоєнного рівня функціональності сільськогосподарських ланцюжків доданої вартості. Це дозволить задовольнити потреби в продовольстві місцевого та внутрішньо переміщеного населення на заході країни та вирішити проблему продовольчої безпеки в усіх регіонах країни в найближчій та короткостроковій перспективі, а також матиме вирішальне значення для запобігання продовольчої кризи у 2023 році», ‒ зазначив Крістіан Бен Хелл, керівник сектору сільського господарства Представництва ЄС в Україні.

Ситуація з продовольчою безпекою в Україні стрімко погіршилася з початком війни 24 лютого 2022 року, внаслідок чого було знищено значні обсяги врожаю, сільськогосподарської та іншої цивільної інфраструктури, порушено ланцюжки постачання та створення доданої вартості.

Нещодавня загальнонаціональна оцінка ФАО щодо впливу війни на сільське господарство та сільські домогосподарства показала, що кожен четвертий з 5 200 опитаних респондентів зменшив або припинив сільськогосподарське виробництво через війну. Завдяки проєкту, фінансованому ЄС, який розпочався у лютому 2021 року з підготовчого етапу, а потім був призупинений через війну з метою перегляду заходів для задоволення поточних потреб, у березні-травні 2022 року було надано екстрену сільськогосподарську підтримку для понад 6 000 сільських домогосподарств. Ця допомога задовольнила нагальні потреби населення у сільськогосподарських засобах виробництва, фінансуванні, насінні овочів та насіннєвій картоплі для виробництва продуктів харчування для власного споживання.

«Розповіді людей, з якими я зустрічався під час моїх візитів до територій, до яких нещодавно було відновлено доступ, підтверджують необхідність негайної підтримки у відновленні потенціалу їхніх господарств та уникнення залежності від гуманітарної допомоги. Водночас, надзвичайно важливою є підтримка Уряду в його зусиллях щодо розвитку сільськогосподарського сектору та зміцнення і диверсифікації ланцюжків доданої вартості», ‒ зауважив П’єр Вотьє, голова офісу ФАО в Україні.

Оскільки війна триває, учасники ринку, зокрема велика кількість домогосподарств та сімейних фермерських господарств, індивідуальних виробників, малих компаній, торговців та переробників, відчувають труднощі з доступом до виробничих ресурсів, фінансування та інвестицій для підтримки сталості та розширення виробництва. Серед основних труднощів, які очікуються найближчими місяцями як у рослинництві, так і у тваринництві, є низькі прибутки від продажу продукції; обмежений доступ до добрив та пестицидів, а також до палива та електроенергії для живлення техніки.

«Хоча необхідна аналітична робота була завершена ще до початку військових дій, ескалація війни скорегувала програмні орієнтири та змінила пріоритетні потреби учасників агропродовольчого сектору, ‒ зазначила Ганна Антонюк, керівниця проєкту, ФАО в Україні. ‒ Цей проєкт спрямований на надання своєчасної підтримки сільськогосподарським виробникам та малим сільськогосподарським підприємствам, які мають гостру потребу у доступі до фінансування, технічних рекомендацій та консультацій з розвитку бізнесу, а також маркетингової інформації. У воєнний час ці інвестиції необхідні для забезпечення діяльності сільгоспвиробників, підтримки їхньої адаптації до мінливого середовища та закладання основ для сталого зростання».

Програма інвестиційної підтримки буде впроваджена через Державний аграрний реєстр України (ДАР) і, починаючи з березня 2023 року, гранти будуть надаватися відповідним сільськогосподарським виробникам та сільськогосподарським підприємствам у таких ланцюжках доданої вартості:

Львівська область:

Ягідництво
Овочівництво
Аквакультура

Закарпатська, Івано-Франківська та частина Чернівецької областей:

Гуцульська овеча бриндзя, захищене найменування походження (PDO)
Гуцульська коров’яча бриндзя, захищене найменування походження (PDO)
Закарпатський мед, захищене географічне зазначення (PGI)
Закарпатське вино

Гранти у розмірі від 1 000 до 25 000 доларів США надаватимуться в українській гривні за чинним обмінним курсом, а отримувачі допомоги повинні будуть зробити відповідний внесок для фінансування запропонованої інвестиції. Конкретні критерії відповідності та відбору, а також процедурні та адміністративні вимоги для подання заявки будуть опубліковані у межах комунікаційної кампанії, яка розпочнеться найближчим часом.

Крім того, проєкт передбачає надання допомоги Національній академії аграрних наук у збереженні унікальної національної колекції генетичних ресурсів рослин, яка має світове значення за обсягом та різноманітністю генетичного матеріалу. Проєкт забезпечить захист та збереження колекцій генетичних ресурсів рослин України через переміщення до безпечного місця зберігання, а також покращить базу даних колекцій за допомогою сучасної ІТ-підтримки.

04.01.2023


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119


НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2023 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.