На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

27 аграрних асоціацій просять президента та прем’єра не ліквідовувати Міністерство аграрної політики

Провідні громадські об’єднання АПК України вкрай стурбовані питанням, анонсованим у ЗМІ щодо узгодження на нараді з президентом нової концепції побудови Кабміну. Зокрема, об’єднанням Міністерства економіки та Міністерства аграрної політики та продовольства й створення єдиного центрального органу виконавчої влади — Міністерства економічного розвитку України.

"Останній місяць активно обговорюється ідея реформування Уряду та об’єднання окремих міністерств. Парадоксально, але Мінагрополітики знову думають об’єднувати з Мінекономіки. І хоча цей досвід ми вже маємо «за плечима» наразі продовжуємо думати to be or not to be окремому органу виконавчої влади, що відповідає за формування та реалізацію аграрної політики України. Сьогодні, 27 провідних аграрних асоціацій направили відкрите звернення Президенту України Володимиру Зеленському та прем’єр-міністру Денису Шмигалю щодо недоцільності такого заходу. Сподіваємось аграрна громадськість буде почута", — коментує директорка Всеукраїнського аграрного форуму Марія Дідух.

У своєму зверненнні аграрна спільнота наголошує, що «ліквідація Міністерства аграрної політики та продовольства України призведе до негативних наслідків як в агропродовольчому секторі, так і економіки держави в цілому, а також викличе стурбованість іноземних партнерів і поставить під загрозу налагодження експортних поставок українського продовольства в країни, що його потребують».

З початку повномасштабного вторгнення рф вагомість агросектору України помітно зросла, адже після повної зупинки експорту та розірвання логістичних ланцюгів відбулось значне зростання цін на продовольство та спричинило хвилю «голодних протестів» в ряді країн.

Разом з тим роль України, як аграрної держави, відмічено і провідними світовими лідерами та організаціями, які сприяли підписанню й реалізації Чорноморської зернової ініціативи, що розблокувала експорт українського продовольства в умовах війни.

«Тому логічним та надзвичайно важливим для бізнесу і громадської спільноти фактом є наявність спеціалізованого органу державної влади центрального рівня, який відповідатиме за формування аграрної політики, визначення напрямків відновлення агропродовольчого сектору, забезпечення обсягів аграрного виробництва у воєнний час та налагодження ланцюгів постачання агропродукції на світові ринки», — пояснюють асоціації.

На їхню думку, світовий досвід доводить, що більшість країн з розвиненим аграрним сектором мають окремий центральний орган виконавчої влади, який відповідає виключно за формування аграрної політики, зокрема, США, Канада, Туреччина. країни-члени ЄС, за виключенням Австрії, мають центральні органи влади, які відповідають виключно за сільське господарство та продовольство.

Разом з тим аграрії розуміють необхідність оптимізації діяльності урядових структур, адже економіка України перебуває у вкрай складному становищі, а видатки 2023 року на обороноздатнісь країни становлять понад 44% від бюджету. Проте, реформа центральних органів виконавчої влади, проведена у 2019 році (коли Мінагрополітики було приєднано до Мінекономіки), засвідчила недоцільність ліквідації Мінагрополітики, діяльність якого вже за 1,5 роки було відновлено, хоча з обмеженим функціоналом.

Аграрії визнають, що Мінагро потребує структурної перебудови та перегляду функціональних обов’язків, але водночас, наголошують на необхідності та важливості існування окремого спеціалізованого органу державної влади загальнонаціонального рівня, який відповідатиме за гарантування продовольчої безпеки та забезпечення ефективного функціонування аграрного сектору, особливо у воєнний та післявоєнний час.

23.12.2022


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.