На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Бізнес звернувся до Єврокомісії та Європарламенту із закликом врегулювати ситуацію на кордонах

Європейська Бізнес Асоціація України та Європейська Бізнес Асоціація Молдови звертаються до Єврокомісії та Європарламенту із закликом сприяти врегулюванню ситуації на кордонах України, Молдови та Румунії, яка виникла через війну.

Так, зміна ланцюгів постачання, насамперед через заблоковані Чорноморські порти, вплив на експортні та імпортні операції, недостатньо розвинута прикордонна інфраструктура для відповідних об’ємів постачання, зростання цін на паливно-енергетичні ресурси — далеко не повний перелік труднощів, що виникли у бізнес та економічному середовищі у зв’язку з війною та воєнними діями.

Водночас, нагальним та болючим є питання закриття українських портів через війну, що створило величезні черги як на українському, так і на молдовському та румунському кордоні — оскільки, експортні та імпортні перевезення наразі переорієнтувались на наземні види транспорту. Так, черги на українсько-молдовському та, зрештою, молдовсько-румунському кордоні в деякі періоди сягали 15–20 км в обидва боки, що призвело до розмитнення понад 60 годин. Крім того, перетин кордону через річку Прут обмежено лише 2-ма вантажівками в обидва боки одночасно. Обмеженням є і кількість персоналу, зокрема, на румунському кордоні, що потребує збільшення, аби забезпечувати у всіх пунктах митного оформлення Румунії необхідну кількість працівників з безпеки харчових продуктів.

Відповідно, аби вжити невідкладних заходів для підтримки належного рівня економічної активності, покращити ланцюги постачання, сприяти забезпеченню продовольчої безпеки та постачання паливних ресурсів — дві бізнес-асоціації звернулись до європейських можновладців з відповідними пропозиціями. Адже, через суттєві затримки, іноземні інвестори починають вивчати резервні плани на інші ринки для перерозподілу своїх операцій, до прикладу, з Молдови.

Тож серед пропозицій важливим є запровадити спільну процедуру митного оформлення на кордоні Молдови та Румунії, посилити наявну інфраструктуру на кордонах орієнтовану на потік трафіку (ІТ, засоби контролю SPS тощо) — аби уникати системних збоїв та технічних недоліків, спростити процедуру фітосанітарного та ветеринарного контролю для барж, які перетинають кордон Румунії в Галаці при транспортуванні зерна по річці Дунай..

Дуже сподіваємось, голос бізнесу буде почуто і нагальні питання будуть оперативно вирішені, аби економічна активність продовжувалась, адже для України наразі вкрай необхідно надійно тримати економічний фронт!

17.06.2022


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119


НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2022 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.