На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

100 днів війни – підсумки від бізнесу

В країні триває 100-й день війни — період важких випробувань, змін, адаптацій, втрат та трансформацій, зокрема, і для бізнесу.

Ці 100 днів показали всьому світу, наскільки сміливим є український народ, відважним — бізнес, що працює в країні. Так, з того, що ми бачимо на прикладі компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації більшість бізнесів змогли, наскільки це можливо, адаптуватись до ситуації та поступово продовжувати роботу. Детальніше про те, скільки бізнесів відновили роботу за 100 днів війни, в якому форматі, тощо — читайте за посиланням. Очевидно, що втрати є колосальними і сягають мільярдів доларів. Тим не менше, бізнес готовий і надалі тримати економічний фронт, більше того — долучатись до відновлення та відбудови країни опісля закінчення війни.

Водночас, Європейська Бізнес Асоціація вирішила підсумувати, які протягом цих 100 днів відбулись зміни, аби бізнесу було хоча б частково легше працювати в цей непростий час.

Отож, з ключового, замість дозвільних документів було дозволено подавати електронні декларації, спрощено митне оформлення товарів, введено мораторій на майже всі перевірки бізнесу (за винятком — контролю за ціноутворенням, відновлення перевірок для відшкодування ПДВ, тощо), відтерміновано обов’язкове використання електронного підпису, скасовано обов’язковість маркування нехарчової продукції українською мовою на період воєнного стану, спрощено трудові відносини (врегульовано питання — надання безстрокової відпустки, дистанційної роботи, тощо). Водночас, створено умови для послаблення податкового навантаження на бізнес, який не працює або працює частково. Більше того, спрощено процедуру видачі дозволів на міжнародні автоперевезення для бізнесу, тощо.

В контексті індустрій, до прикладу, впроваджено екстрену реєстрацію лікарських засобів з будь-якої країни світу (окрім країни-агресора) та електронізовано подачу реєстраційних документів на ліки. Крім того, знижено адміністративне навантаження на аграріїв на час війни (скасовано необхідність отримання висновку держсанепідекспертизи для цілей державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів; спрощено фітосанітарні вимоги при експорті та переміщенні продукції рослинного походження територією України), тощо.

Окрім іншого, суттєво активізувались євроінтеграційні перемовини і за ці 100 днів країна зробила вагомий крок в напрямку євроінтеграції. Водночас, бізнес та вся країна загалом дуже очікують на статус кандидата на вступ України до ЄС у червні — аби дати зелене світло та мотивацію для подальшої роботи.

Тож спільнота щиро дякує Президенту України, Прем’єр-міністру України, Уряду, народним депутатам України та представникам органів місцевої влади за сміливість, впевненість, силу духу та готовність втримувати та підтримувати країну на усіх фронтах.

В той же час, у спільноти є і певні питання, які б все ж було добре повноцінно врегулювати. Так, наразі влада активно промотує важливість відновлення роботи бізнесу, сплати податків для підтримки економіки — і підприємці роблять все можливе для цього. Проте, наступні питання все ж повноцінну роботу стримують. Перше питання стосується бронювання співробітників та мобілізації. Задля розвитку, повноцінної роботи, запуску/відновлення проєктів підприємцям часом потрібно виїздити закордон — проводити перемовини, заключати домовленості, погоджувати маршрути та контракти, тощо. Проте, наразі підприємцю неможливо короткостроково виїхати у відрядження закордон, якщо по ньому немає тимчасового бронювання від військової служби як критично важливого працівника. Однак, отримати таке бронювання можливо виключно у разі наявності мобілізаційного завдання для такого підприємства. В той же час, практичного розуміння як отримувати ці завдання у бізнесу немає, що унеможливлює як виїзд закордон, так і тимчасове бронювання від військової служби. Тому, це питання все ж було б добре врегулювати.

Друге питання — валютних обмежень. Безумовно, на початку війни Національний банк дуже професійно та ефективно спрацював, аби втримати макроекономічну стабільність. В той же час, наразі питання валютних обмежень дуже сповільнюють, а часом і призупиняють роботу саме легального бізнесу. Тому, спільнота дуже сподівається, що ці обмеження все ж вдасться переглянути як і існування Переліку критичного імпорту. Безумовно, наразі є різні підходи до його формування, зокрема, і у Асоціації немає одностайної думки щодо цього. Проте, очевидно, що запускати економіку, про що наразі активно говорить влада, стримуючими факторами навряд вийде.

Третє питання — щодо посилення фіскального тиску на бізнесу. Так, нещодавно з’явилась ініціатива щодо запровадження прогресивної шкали оподаткування та збільшення податкового навантаження для сумлінних платників, яка, окрім іншого, передбачає і збільшення для деякого прозорого бізнесу податків. На жаль, такі пропозиції не вселяють впевненості в прозорість колаборації бізнесу з владою. Так, підвищення фіскального тиску є не на часі. Більше того, Асоціація завжди виступала за зниження податкового навантаження на бізнес. Нещодавно представники спільноти обговорювали цю ідею з авторами законопроєкту і, сподіваємось, нам вдалось донести позицію бізнесу. Водночас, сподіваємось, що такі ініціативи більше не будуть мати місце, адже розуміємо, що вони навряд будуть продуктивними для економіки.

І четверте питання — необхідності розблокування портів. Очевидно, що це є не тільки закликом до української влади, але й до міжнародної спільноти.

Так, Україна показала всьому світу безпрецедентний рівень сміливості, патріотизму, прагнення до свободи. І, очевидно, ключовою для країни наразі є перемога на яку ми всі дуже сподіваємось! Проте, важливо міркувати і як дійсно відбудувати країну (що вже наразі відбувається), як роботи умови для роботи бізнесу ще більш привабливим — аби повертати та примножувати інвестиції, повертати населення. Аби ми як країна ставали ще більш прогресивними!

06.06.2022


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.