На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Бізнес закликає напрацювати збалансований закон «Про ринок деревини»

8 квітня відбулась пресконференція, присвячена необхідності розробки та прийняття закону «Про ринок деревини», який би стимулював розвиток вітчизняної деревообробної промисловості. Представники бізнесу та експертної спільноти обговорили проблеми ринку та критичні положення, що мають бути враховані при розробці нового актуального регулювання ринку деревини.

Як повідомляють компанії-члени Комітету деревообробної та меблевої галузі Асоціації, підприємства деревообробної галузі працюють в умовах гострого дефіциту сировини, що стримує розвиток виробництва, призводить до втрати ринків збуту, скорочення персоналу та у комплексі створює низку негативних наслідків для економіки.

Євген Кузьменко, менеджер комітетів Європейської Бізнес Асоціації: «Головними проблемами ринку, про які сьогодні зазначають деревообробники, є відсутність плану проведення аукціонів та проведення аукціонів з порушеннями норм регламентів, завищення стартових цін на аукціонах та випадки невиконання держлісгоспами зобов’язань з поставки сировини згідно з укладеними договорами за результатами аукціонів, що призводить до фактичного зриву виробничих програм підприємств та невиконання зобов’язань з поставки продукції клієнтам»

Така ситуація, на думку експертів Асоціації, пов’язана із недосконалим регулюванням питань продажу необробленої деревини та контролю за її реалізацією.

Відповідно до постанови Уряду №1178 з 1 лютого 2020 року до 1 квітня 2021 року 25% щомісячних запланованих обсягів заготівлі необробленої деревини мало реалізовуватися державними лісогосподарськими підприємствами – учасниками відповідного експериментального проєкту – через електронну торгову систему «ProZorro.Продажі», а за умови невідповідності постійного лісокористувача і лота встановленим критеріям – через інші електронні аукціони. Наразі ж проходить погодження у ЦОВВ проєкт постанови КМУ, яким пропонується реалізовувати необроблену деревину виключно через електронні аукціони, крім обмеженого кола випадків, на платформі «ProZorro.Продажі».

Представники Комітету Асоціації, підтримуючи в цілому необхідність підвищення прозорості на ринку деревини, хотіли б звернути увагу, що механізм продажу деревини, передбачений Постановою №1178 та з урахуванням запропонованих до неї змін, має суттєві недоліки та потребує доопрацювання. Доопрацювати необхідно і законопроєкти «Про ринок деревини» №4197 та №4197-1, зареєстровані у Верховній Раді.

«Встановити системні правила гри на ринку деревини має спеціальний закон про регулювання ринку деревини. Однак подані до Парламенту законопроєкти є вкрай недосконалими і потребують суттєвого доопрацювання спільно з представниками профільних асоціацій меблевиків та деревообробників. У чинних редакціях законопроєкти не вирішують проблем галузі, а навпаки, створюють нові труднощі і ризики для розвитку всього вітчизняного виробництва, що суперечить національним інтересам України», - вважає Богдан Цуприк, голова Комітету деревообробної та меблевої галузі Європейської Бізнес Асоціації.

Саме тому Асоціація звернулась до Прем’єр-міністра України, Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, низки народних депутатів з обґрунтуванням своєї позиції та пропозиціями щодо покращення цих нормативних актів.

Збалансований законопроєкт «Про ринок деревини» має базуватися на наступних принципах функціонування ринку.

По-перше, варто передбачити можливість продажу деревини, як на умовах аукціонів, так і за довгостроковими (річними) договорами та за каскадним принципом проведення аукціонних торгів. Це гарантуватиме першочерговий доступ до сировини реальних виробників, стимулюватиме поглиблену переробку деревини та ефективне використання лісових ресурсів.

По-друге, необхідно встановити прозорий механізм формування собівартості необробленої деревини або ж стартової ціни лота, який має обов’язково враховувати реальну ситуацію на ринку готової продукції.

По-третє, власні деревообробні підрозділи державних лісогосподарських підприємств мають брати участь у процесі закупівлі деревини на рівних умовах з усіма деревообробними підприємствами.

І на додачу, слід встановити дієві заходи відповідальності за порушення правил торгів як для продавців, які не викуповують придбану на аукціонах деревину, при цьому завищуючи на неї ціну, так і для державних лісогосподарських підприємств за невиконання договорів поставки деревини, придбаної за результатами аукціонів.

Комітет деревообробної та меблевої галузі Асоціації пропонує надати свою експертну підтримку під час розробки та обговорення законопроєкту «Про ринок деревини» для напрацювання документу, який сприятиме комплексному розвитку деревообробної галузі.

Довідково:

Участь в пресконференції взяли Євген Кузьменко, менеджер комітетів Європейської Бізнес Асоціації, Богдан Цуприк, голова Комітету деревообробної та меблевої галузі Європейської Бізнес Асоціації, Наталія Покінська, генеральна директорка ТОВ «КРОНОСПАН УА», Віталій Овсіюк, керівник юридичної служби ТОВ "ОДЕК" Україна, Оксана Донська, членкиня Правління Української асоціації меблевиків та Олександр Ковальчук, народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.

09.04.2021


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119


НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - АГРО+ Молоко (Monthly) - Агро+ «Сахар» - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2021 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.