На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Озимі зернові культури перебувають у стані зимового спокою; стан оцінюється як добрий та задовільний

У першій декаді січня переважала достатньо тепла погода, як для цієї пори року. Особливо теплою вона була у перші дні січня, коли на всій території країни денні температури підвищувалися до 5–9 0С тепла, на півдні до 10–15 0С, а середні добові температури перевищували норму на 5–12 0С. Лише на початку другої декади січня на всій території країни відбулося поступове зниження температури повітря.

Середня температура повітря була вищою за норму на 1,5–7,0 0С і становила від 1 0С морозу до 7 0С тепла. Максимальна температура повітря підвищувалася до 2–14 0С тепла, на поверхні ґрунту до 7–14 0С тепла, мінімальна — знижувалася від 1–8 0С морозу, на поверхні ґрунту у найхолодніші ночі охолоджувалася до 7–11 0С морозу.

Опади у вигляді дощу та мокрого снігу спостерігалися на всій території країни. Так, за інформацією наукових установ НААН на переважній території Харківської області кількість опадів становила 14–19 мм, або 70–95% від норми, подекуди у північних та центральних районах — 21–28 мм, або в межах 115–140% норми. У Херсонській області їх кількість складала 24–37 мм, що в 1,5–3,0 рази більше за декадну норму, у Дніпропетровській — 11–20 мм або 60–105 % декадної норми, на півдні та сході області — 21–30 мм або 110–160 % від норми, у Київській області — 18,4 мм, за норми 18 мм, у Львівській — 6,9 мм. Станом на 13 січня майже на всій території країни випав сніг. Висота снігового покриву коливається у межах від 2 до 20 см.

В останні дні першої декади січня глибина промерзання ґрунту на переважній частині території країни становила від 1 до 10 см, у багатьох районах Харківської та Луганської областей — від 11 до 30 см. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння рослин пшениці озимої (3 см) під час найбільшого похолодання не була нижче 5 0С морозу і не становила загрози для озимих зернових культур. Станом на 10 січня розрахункова критична температура вимерзання рослин озимих зернових культур для середньозимостійких сортів пшениці озимої у фазі «кущіння» становила — 13–15 0С, у фазі «сходів» — 9–11 0С.

На даний час озимі зернові культури перебувають у стані зимового спокою, на півдні країни — нестійкого зимового спокою. Їх стан оцінюється як добрий та задовільний.

За прогнозами синоптиків очікується значне зниження температури повітря. У разі невисокого снігового покриву та сильних довготривалих морозів існує ризик для життєздатності рослин озимих культур.

Так, за спостереженнями науковців пошкодження й загибель озимих посівів від вимерзання відбувається у тих випадках, коли протягом трьох декад сніговий покрив не досягає оптимальної висоти за певних температурних умов. Наприклад, за температури повітря 10 0С морозу висота снігового покриву повинна становити не менше 7 см; за температури 15 0С ‒ 14 см; за температури 20 0С ‒ 20 см. Має значення також стан снігового покриву. На даний час на поверхні ґрунту сніг насичений вологою та є промерзлим, щільним і має високу провідність; верхній шар снігу випав за мінусової температури, є пухким і має вищі теплоізоляційні властивості. Крім того, продовжується снігопад і висота снігового покриву зростає.

У разі, якщо сніговий покрив не утвориться, можливі ушкодження як надземної частини рослин, так, особливо за тривалого переохолодження ґрунту, і тканини в області вузла кущіння.

На думку науковців Інститут сільського господарства Полісся НААН станом на 13 січня рівень цукрів у вузлах кущіння є достатнім, щоб навіть під незначним сніговим покривом рослини озимих зернових культур могли б без значних пошкоджень витримати прогнозовані 20 0С морозу.

Тому, за будь-яких погодних умов, а особливо за зниження температури, необхідно у визначені строки (25 січня) відібрати проби рослин озимих культур та відростити їх за методом монолітів або експрес-методом для встановлення життєздатності рослин і визначення необхідних заходів догляду за ними. Особливу увагу потрібно приділити динаміці витрачання вуглеводів, стану конусу наростання, температурному режиму на глибині залягання вузла кущіння.

16.01.2021


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119


НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - АГРО+ Молоко (Monthly) - Агро+ «Сахар» - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2021 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.