На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Бізнес закликає Уряд бути послідовним в питаннях хімічної безпеки

Європейська Бізнес Асоціація занепокоєна ситуацією, що склалась з імплементацією в Україні європейського законодавства щодо безпечності хімічної продукції, її маркування та пакування. Так, йдеться про розробку проєкту закону «Про хімічну безпеку», а також імплементацію в законодавство України регламентів CLP (Регламент щодо класифікації, маркування та пакування речовин і сумішей) та REACH (Регламент щодо реєстрації, оцінки, авторизації і обмеження хімічних речовин та препаратів).

Протягом 2020 року бізнес спільнота неодноразово підіймала питання статусу розробки цих документів перед Міндовкілля та Мінекономрозвиту, оскільки не була допущена до процесу їх розробки. У той же час, представниками Уряду неодноразово давалися обіцянки, що після підготовки текстів документів будуть проведені достатні консультації з бізнесом щодо їх впровадження, зокрема, на рівні робочих груп та профільних нарад.

Водночас, ситуація, що реально склалась в країні була абсолютно протилежною. Так, проєкт закону «Про хімічну безпеку» було опубліковано відразу для громадського обговорення Міндовкілля 8 грудня 2020 року. Проєкти постанов КМУ щодо REACH та CLP, які мають розроблятися на виконання проєкту закону, опубліковані для громадського обговорення Мінекономрозвитку 9 грудня 2020 року.

Тож бізнес закликає владу до системності та послідовності у своїх діях та словах. І на це є кілька причин.

По-перше, проєкти Постанов є підзаконними актами, розробленими на виконання проєкту Закону. У той ж час, проєкт Закону було лише нещодавно оприлюднено для громадського обговорення. Відповідно, він має пройти погодження у заінтересованих органів виконавчої влади, урядових комітетів і отримати підтримку Уряду. Лише після цього його буде направлено до ВРУ для розгляду народними депутатами, які можуть і будуть вносити до нього свої пропозиції. Таким чином, розгляд і прийняття проєктів Постанов є технічно неможливими до введення в дію проєкту Закону, текст якого ще неодноразово зазнає змін, що буде прямо впливати на тексти проєктів Постанов.

По-друге, досить дивною виглядає ситуація, коли проєкт Закону розробляється одним Міністерством, а підзаконні акти до нього — іншим. Це може призвести до неузгодженості положень та неможливості практичного впровадження такого законодавства.

По-третє, разом проєкти Постанов мають майже 2000 сторінок тексту, які неможливо проаналізувати протягом 1 місяця громадського обговорення, особливо в період новорічних та різдвяних свят. Крім того, регламенти CLP та REACH є досить складними документами, які окрім технічної складової мають і наукову. Їхня поступова імплементація має супроводжуватися залученням ключових хімічних, токсикологічних, еколого-токсикологічних, гігієнічних та біологічних науково-дослідних установ, а також української та міжнародної бізнес спільноти. Такий обсяг тексту потребує обговорення щонайменше 6 місяців з широким залученням громадськості та науки.

Тому, Європейська Бізнес Асоціація звертається до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з такими 4 пропозиціями, аби врегулювати дане непорозуміння.

По-перше, зняти проєкти Постанов з громадського обговорення до прийняття Проєкту Закону.

По-друге, визначити єдиний урядовий орган, який буде нести відповідальність за розробку як проєкту Закону, так і проєктів Постанов.

По-третє, створити робочу групу із залученням зацікавлених органів виконавчої влади, науки та бізнесу для аналізу та підготовки проєкту Закону перед його винесенням на розгляд Уряду.

По-четверте, створити робочі групи, окремо для CLP та для REACH, із залученням представників зацікавлених органів виконавчої влади, науки та бізнесу для детального аналізу можливостей та поетапності імплементації зазначених регламентів, передбачивши не менше 6 місяців на підготовку пропозицій.

12.01.2021


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.