На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Незадовільні умови склалися для росту та розвитку посівів озимого ріпаку - НААН

Незадовільні умови у цьому році склалися і для росту та розвитку посівів ріпаку озимого, який вже було посіяно. Місцями на серпневих посівах цієї культури, де вже з’явилися сходи, відмічалося незвичайне для осені явище — в’янення рослин. Посіви ріпаку озимого мають в основному нерівномірні сходи.

Формування та якість сходів на вже засіяних площах пшеницею озимою буде залежати лише від дощів, які очікуються найближчим часом.

Рослини кукурудзи знаходяться у фазах «воскова» та «повна стиглість». На одній рослини сформувалося по 1–2 качана, кількість зерен в одному качані становить від 399 до 612 шт, маса 1000 зерен — 140–507 г. Стан рослин оцінюється як задовільний, у Київській та Черкаській областях місцями — незадовільний.

У рослин сої триває фаза «достигання бобів», маса 1000 зерен становить 110–206 г. Стан посівів переважно добрий, у Кіровоградській області — місцями незадовільний. Розпочалося її збирання.

У буряків цукрових триває набір ваги коренеплодів. Станом на 10 вересня середня вага одного кореня складала від 120 до 500 г.

У першій декаді вересня рівень середньої декадної температури повітря у східній половині країни був одним із найвищих (на 4–6 0С вище норми) за останні 30 років спостережень. У найтепліші дні середня добова температура повітря перевищувала норму на 7–10 0С.

Друга декада вересня характеризувалася також сухою та жаркою погодою для даного періоду.

Середньодобова температура повітря виявилася на 2,0–6,2 0С вищою за норму і становила від 14,9 на півночі до 21,1 0С тепла на півдні, максимальна температура повітря досягала 26,8–36,0 0С, мінімальна у найхолодніші ночі знижувалась до 5–15 0С. Поверхня грунту вдень нагрівалася до 50–58 0С, вночі охолоджувалася до 3–8 0С тепла. Відносна вологість повітря у середньому становила від 35 до 84 %. У північних, Вінницькій та Хмельницькій областях у денні години відмічалося її зниження до 30 % і нижче.

Дуже високі денні температури повітря та грунту посилили та поширили грунтову посуху, розвиток якої розпочався у багатьох областях ще у другій половині липня. Грунтова засуха у деяких районах вже триває 6–12 декад.

Опадів протягом цієї декади не спостерігалося, лише 17 вересня у деяких областях пройшли короткочасні зливові дощі різної інтенсивності, але вони були не продуктивними, не поповнили вологозапаси у грунті і зволожили тільки верхній шар грунту. З огляду на це, початок масової сівби озимих культур під урожай 2021 року може затриматися до кінця вересня — початку жовтня.

Станом на 10 вересня за даними Укргідрометеоцентру кількість площ з абсолютно сухим та майже сухим орним шаром грунту збільшилася до 60–70%, відбулося його ущільнення, що ускладнює обробіток грунту під оранку та посів. Лише на 15–20 % площ (західний регіон) спостерігалося достатнє зволоження (більше 25 мм продуктивної вологи в орному шарі грунту).

За даними Інституту рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААН запаси продуктивної вологи (станом на 17 вересня) у шарі груну 0–10 см становили лише 1 мм, а в шарі грунту 0–20 см — 2–5 мм. На переважній більшості території Харківської області 10-ти сантиметровий і орний шар грунту зовсім сухі.

За інформацією Інститут зрошуваного землеробства НААН запаси вологи у посівному шарі грунту (0–10 см) після непарових попередників практично відсутні, лише у західних та південно-східних районах Херсонської області знаходяться на рівні 9–12 мм, в орному шарі грунту (0–20 см) також спостерігається дефіцит вологи — 8–11 мм, а на півночі та сході цієї області — сухо.

Запаси продуктивної вологи в орному шарі грунту на більшості площ Київської області, призначених під сівбу озимих культур, за даними ННЦ «Інститут землеробства НААН» були також у межах недостатніх та незадовільних і становили 1–11 мм.

Такі погодні умови малосприятливі для проведення сівби озимих культур в оптимальні строки, але на думку вчених, при сівбі озимих культур після 25 вересня існує ймовірність того, що рослини через недостатню кількість тепла закінчать осінню вегетацію слаборозвиненими, у початкових фазах розвитку («проростання зерна», «сходи»). Озимі, які буде посіяно в оптимальні строки у грунт з достатньою вологозабезпеченістю, встигнуть добре укорінитися до настання зимового періоду. Такі рослини у подальшому добре використають поживні речовини, вологу, менше пошкодяться шкідниками та хворобами.

19.09.2020


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.