На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   

АГРО ФОТО

ДЕНЬ ПОЛЯ КОНТИНЕНТАЛ ФАРМЕРЗ ГРУПП
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Законопроєкт щодо імітаційних молочних продуктів несе ризики для добросовісного бізнесу

Такого висновку дійшли експерти Молочного комітету Європейської Бізнес Асоціації після детального аналізу законопроєкту №3516. Так, замість заявленого позитивного впливу та посилення захисту прав споживачів, законопроєкт ускладнює умови роботи для добросовісних виробників та не вирішує проблему фальсифікату на ринку молочної продукції.

Даний законопроєкт вводить термін «харчові продукти, що імітують молоко і молочні продукти», встановлює вимоги до їх маркування та реалізації. Представники бізнесу вважають, що таке нововведення може створити багато складнощів та суперечливих вимог для учасників ринку.

Відповідно до Закону про молоко[1] при виробництві традиційних молочних продуктів — таких як масло, сири, ацидофілін, простокваша, ряжанка, сметана, сир кисломолочний, кефір — забороняється використовувати жири та білки немолочного походження, стабілізатори і консерванти. Тобто забороняється заміняти молочний жир і молочний білок дешевими складниками, наприклад, пальмовим маслом, яке є поширеним фальсифікатом. Всі сумлінні виробники виконують цю фундаментальну вимогу вже сьогодні. В той же час, дозволяється використовувати (але не заміняти!) рослинні жири при виробництві йогуртів, а саме: наповнювачі рослинного походження (горіхи, шоколад, печиво, бісквіти), які йдуть як інгредієнт до молочного продукту і в жодному випадку не заміняють молочний жир і білок.

Однак, з прийняттям даного законопроєкту, виробники, по-перше, не зможуть відносити йогурти до категорії молочних продуктів, адже ним пропонується заборонити використовувати жири та білки немолочного походження у всіх молочних продуктах, а не лише у традиційних. Добросовісні ж виробники будуть змушені маркувати йогурти як немолочний продукт, а точніше як «харчовий продукт, що імітує молочний продукт».

По-друге, згідно із Законом про молоко, всі сумлінні і добросовісні виробники вже зараз вказують всі складові, у тому числі, рослинні жири, які не замінюють складових молока, у маркуванні продукції, несумлінні, на жаль, — не вказують. На переконання бізнесу, ще одна додаткова до чинного регулювання вимога законопроєкту щодо надання достовірної інформації про склад продукції не виправить ситуацію із недобросовісною поведінкою і порушенням норм чинного законодавства на ринку молочних продуктів.

По-третє, під визначення «харчовий продукт, що імітує молочний продукт» можуть також потрапити безлактозні молочні продукти, які є різновидом молочної продукції, а також продукти на рослинній основі, які є окремою категорією продукції і помилково, за функціональним призначенням, можуть бути віднесені до молочного сектору (наприклад, тофу). Такий підхід значно ускладнить їх виробництво та реалізацію.

По-четверте, ще одним нововведенням даного законопроєкту є вимога розміщувати молочні продукти окремо від продуктів, що імітують молоко і молочні продукти, на різних секціях або стелажах. Водночас, це може бути проблематичним в малих приміщеннях, зокрема, в магазинах у сільській місцевості, кіосках, палатках, магазинах на автозаправках, тощо.

«Будь-які зусилля щодо вдосконалення харчового законодавства, на жаль, нівелюються невиконанням його вимог недобросовісними виробниками. Бізнес підтримує прагнення народних депутатів посилити захист прав споживачів та підвищити рівень інформування щодо продукції, яку вони споживають. Однак, поточна ініціатива тільки унеможливить виробництво окремих молочних продуктів та створить додаткові фінансові затрати для добросовісних учасників ринку. До того ж, на думку експертів Асоціації, чинне українське законодавство про харчові продукти є досить якісним. Натомість, варто змістити фокус на ефективну реалізацію цього законодавства та належний контроль за дотриманням його норм», — наголосив Євген Кузьменко, менеджер комітетів Європейської Бізнес Асоціації.

Враховуючи вищезазначені ризики законопроєкту №3516, Європейська Бізнес Асоціація звертається з проханням до народних депутатів відкликати дану законодавчу ініціативу. Сподіваємося, голос бізнесу буде почуто!

[1] https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1870–15#Text

31.07.2020


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119

АГРАРНАЯ НЕДЕЛЯ В ЦИФРОВОМ ФОРМАТЕЧИТАЙТЕ ON-LINE
НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - АГРО+ Молоко (Monthly) - Агро+ «Сахар» - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2020 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.