Поиск по сайту  Поиск по сайту    
Агро Перспектива
Ми є на: 
-->
 


Главная > Новости

Аграрії впродовж 2024-2025рр нерівномірно отримували держдопомогу – Рахункова палата

05.12.2025 09:39 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Держава в 2024 році, а також січні-червні 2025 року спрямувала на підтримку аграріїв 5,2 млрд грн, щоб дати виробникам можливість продовжити працювати навіть у складних умовах війни, проте доступ до програм був нерівномірним, повідомила голова Рахункової палати Ольга Піщанська.

«Аудит Рахункової палати показав: частина виробників отримала необхідну допомогу, але доступ до програм був нерівномірним — лише третина потенційних отримувачів змогла подати заявки на підтримку через Державний аграрний реєстр. Частково це пояснюється технічними збоями ДАР. Водночас відзначу, фактична кількість тих, хто реально потребував допомоги, була значно більшою за фінансові можливості програми», — написала вона в Facebook.

Піщанська зазначила, що за таких умов особливо критичним є питання відповідності отримувачів встановленим критеріям і саме тут аудит зафіксував найбільші відхилення.

За її інформацією, через неузгодженість вимог і відсутність автоматичних інструментів перевірки заявки подавали й отримували підтримку пов’язані між собою компанії, великі корпоративні групи, іноземні бенефіціари та суб’єкти з податковою заборгованістю. Наприклад, 49 отримувачів із 31 корпоративної групи отримали понад 250 млн грн. Це 16% видатків за однією з програм.

Крім того, аудит засвідчив проблеми з прозорістю та громадським контролем процесу надання підтримки: у відкритому доступі наявні лише 29% інформації про фактично надану підтримку.

Рахункова палата за результатами аудиту рекомендувала Кабінету міністрів та Міністерству економіки уніфікувати критерії в програмах, запровадити ліміти площ, удосконалити перевірку пов’язаних осіб у ДАР, визначити порядок оприлюднення даних і посилити вимоги до доброчесності отримувачів.

«Виправлення цих недоліків не потребує значних ресурсів — лише чіткої координації та оновлення процедур. Від того, як запрацюють програми, залежить функціонування ключової частини економіки країни — аграрного сектору», — наголосила голова Рахункової палати і вказала на необхідність оперативного виконання рекомендацій, пише Інтерфакс-Україна.

Агро Перспектива

< АМКУ оштрафував на 2,2 млн компанію американця Піацци за придбання 14 підприємств "Укрлендфармінгу" без дозволу Все новости за
05.12.2025
За матеріалами БЕБ одеське борошномельне підприємство відшкодувало до бюджету 10,6 млн грн >

22.01.2026  
21:24 Food-дзен 2026. Корейський Donpajeon: млинці з цибулею без поспіху
15:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
13:42 В Україні запускають комплексний проєкт з модернізації зрошувальних систем
11:28 Детективи БЕБ забезпечили відшкодування 7,2 млн грн збитків виробником металоконструкцій на Київщині
10:42 Ф’ючерси на пшеницю CBOT знижуються на тлі надлишкової пропозиції, погодні ризики стримують падіння
10:17 Україна при вступі до ЄС потребуватиме тимчасових винятків у сфері довкілля та агросекторі - Качка
08:36 Зеленський підписав Закон щодо приведення регулювання у сфері ветмедицини та у сфері благополуччя тварин у відповідність до актів права ЄС
07:37 Передзабійний та післязабійний огляд тварин з 1 березня 2026: що треба знати операторам боєнь
06:43 Кабмін затвердив Державну програму розвитку тваринництва до 2033
21.01.2026  
23:51 Смак світу: кулінарна спадщина ЮНЕСКО та національні рецепти-скарби. Мексика — молі
22:19 Food-дзен 2026. Італійська Focaccia: хліб із Liguria без поспіху
21:47 ПОРАДИ ШЕФІВ №70. Пад Тай — баланс смаку та текстури з Таїланду
21:00 Натто: ферментована Японія без прикрас. Гастроподорожі без валізи: що це і з чим його їдять?
20:41 Україна та Швейцарія підписали Меморандум про запуск програми економічної стійкості на 2026-2030
19:50 Продовольча ситуація в Україні стабільна попри енергетичні виклики - Мінекономіки
19:14 Кредит Україні на €90 мільярдів: Європарламент схвалив процедуру «посиленої співпраці»
19:03 Фонд часткового гарантування кредитів розширює доступ фермерів до фінансування
18:52 Польські фермери планують 23 січня заблокувати кордон з Україною у пункті пропуску «Долгобичув - Угринів»
14:55 Детективи БЕБ ліквідували нелегальні три нелегальних АЗС на Київщині
13:52 БЕБ скерувало до суду справу про заволодіння коштами ПАТ «Укрнафта» та ухилення від сплати податків
12:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
07:34 Corteva та bp запускають спільне підприємство з виробництва сировини для біопалива Etlas™
06:16 Румунія, Молдова й Україна планують створити тристоронню Торгово-промислову палату
06:14 Україна відкрила нові можливості для експорту м’ясної продукції до Кот-д’Івуару
05:32 Виробництво кукурудзи в Китаї у сезоні 2025/2026 зросте до 301,2 млн тонн — USDA
05:15 Європарламент призупинить ратифікацію торговельної угоди зі США
20.01.2026  
19:29 Свириденко закликала ритейл надавати пріоритет українським продуктам харчування
18:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
16:36 Уряд обіцяє підтримку виробникам харчів на тлі енергетичних обмежень
16:27 Основним ринком збуту українських органічних продуктів залишається Європа, яка купує 93% товарів - Висоцький
16:19 В Одесі судитимуть адміністратора незаконного грального закладу: БЕБ завершило розслідування
11:39 Котирування пшениці в Парижі дещо зросли на тлі великих закупівель Алжиром і Саудівською Аравією
09:58 Тарифи США неприйнятні - Домбровскіс
09:48 Імпорт кукурудзи Китаєм у сезоні 2025/2026 залишатиметься стриманим — USDA
08:36 Смак світу: кулінарна спадщина ЮНЕСКО та національні рецепти-скарби. Україна — борщ
08:14 Від імператора Тиберія до сучасного огірка: історія теплиць у світі та Україні
07:28 Підсумки ринкового нагляду у 2025: понад 2 млн небезпечних товарів не потрапили до споживачів
07:24 Більшість проблем між Україною і Польщею в аграрній сфері створені штучно - посол Боднар
06:08 ПОРАДИ ШЕФІВ №69. Харіра — душа марокканського супу
19.01.2026  
23:45 Імпорт кукурудзи ЄС у 2025/2026 залишиться на рівні 20 млн тонн — USDA
23:25 ЄС і Mercosur підписали історичну торговельну угоду
23:24 "Контінентал Фармерз Груп" впровадила е-портал перевізника на базі ERP IT-Enterprise
23:13 Мінекономіки почало напрацьовувати механізми розподілу держдопомоги аграріям з урахуванням рекомендацій Рахункової палати
22:49 Податкова торік виявила порушення на ринку тютюну на сотні мільйонів гривень
22:42 ЄС готує контрмита на €93 мільярди у відповідь на погрози Трампа щодо Гренландії - ЗМІ
22:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
17:43 Атестація в БЕБ виходить на етап практичної реалізації
16:50 На Полтавщині судитимуть фігурантів схеми заволодіння 2 млн грн бюджетних коштів
16:49 БЕБ на Львівщині викрило контрабанду дубових лісоматеріалів за кордон
16:48 БЕБ передало до суду справу про ухилення від сплати податків на 25 млн грн у сфері фуд-ритейлу








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2026 © ТОВ «Аграріка»
Всі права захищені. Копіювання та використання матеріалів дозволяється
тільки із зазначенням гіперпосилання на сайт www.agroperspectiva.com,
як на джерело інформації.