На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Підвищення глобальних цін на зернові та молочку в травні компенсувало зниження цін на цукор і рослинну олію - FAO

12.06.2024 09:34 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Індекс цін на продовольство ФАО* (FFPI) у травні 2024 року становив 120,4 пункту, що на 1,1 пункту (0,9 відсотка) більше від переглянутого квітневого рівня, оскільки підвищення індексів цін на зернові та молочні продукти трохи більше компенсувало зниження цін на цукор. та рослинних олій, тоді як індекс цін на м’ясо майже не змінився. Незважаючи на те, що в травні він зареєстрував третє поспіль місячне зростання, FFPI залишився нижче на 3,4 відсотка порівняно з відповідним значенням рік тому та на 24,9 відсотка нижче піку в 160,2 пункту, досягнутого в березні 2022 року.

Середній індекс цін на зернові ФАО становив 118,7 пункту в травні, що на 7,1 пункту (6,3 відсотка) більше, ніж у квітні, але все ще на 10,6 пункту (8,2 відсотка) нижче за травневе значення 2023 року. Світові експортні ціни на всі основні зернові виросли в порівнянні з попереднім місяцем, причому найбільше зросли ціни на пшеницю. Різке щомісячне зростання було здебільшого пов’язане зі зростаючими занепокоєннями щодо несприятливих умов посівів для врожаю 2024 року, що, можливо, обмежило врожайність у деяких основних виробничих районах кількох основних країн-експортерів, у тому числі в деяких частинах Європи, Північної Америки та Чорноморського регіону. Крім того, пошкодження інфраструктури судноплавства Чорного моря посилило тиск на підвищення цін. Експортні ціни на кукурудзу також зросли в травні, відображаючи занепокоєння щодо виробництва як в Аргентині (через пошкодження врожаю внаслідок поширення хвороби Spiroplasma), так і в Бразилії (через несприятливі погодні умови), а також обмежену активність продажу фермерів в Україні на тлі сезонного скорочення поставок і сильного світовий попит. Побічні ефекти ринків пшениці також вплинули на ціни на кукурудзу. На інші фуражні зерна світові ціни на ячмінь і сорго також зросли в травні. Індекс цін на весь рис ФАО зріс на 1,3 відсотка в травні через підвищення котирувань Indica під впливом очікувань щодо продажів до Індонезії та Бразилії та зниження тиску на врожай.

Середній індекс цін на рослинну олію ФАО у травні склав 127,8 пункту, знизившись на 3,1 пункту (2,4 відсотка) у порівнянні з попереднім місяцем, але залишаючись на 7,7 відсотка вище рівня минулого року. Зниження індексу здебільшого було спричинене зниженням котирувань пальмової олії, що з лишком компенсувало зростання цін на сою, ріпак і соняшникову олію. Міжнародні ціни на пальмову олію знизилися другий місяць поспіль у травні, оскільки виробництво в основних країнах-виробниках Південно-Східної Азії сезонно зросло на тлі тривалого слабкого світового імпортного попиту. Навпаки, у травні світові ціни на соєву олію відновилися, в основному завдяки зростанню попиту з боку сектору біопалива, особливо в Бразилії. Водночас ціни на соняшникову та ріпакову олії також зросли, головним чином відображаючи, відповідно, сезонне скорочення експорту в Чорноморському регіоні та ймовірність скорочення поставок у майбутньому сезоні 2024/25.

Середній індекс цін на молочні продукти ФАО у травні склав 126,0 пункту, що на 2,3 пункту (1,8 відсотка) більше, ніж у квітні, піднявши значення індексу на 4,3 пункту (3,5 відсотка) вище відповідного значення рік тому. Міжнародні котирування цін на всі молочні продукти, представлені в індексі, зросли в травні. Зростання попиту з боку секторів роздрібної торгівлі та громадського харчування напередодні літніх канікул і очікування ринку, що виробництво молока може впасти нижче історичного рівня в Західній Європі, у поєднанні з сезонним зниженням виробництва молока в Океанії, підкріпили зростання котирувань молочних продуктів у травні. Крім того, зростання цін на молочну продукцію сприяло відновленню імпортного попиту на спотові поставки, особливо з деяких країн Близького Сходу та Північної Африки.

Середній індекс цін на м’ясо ФАО* у травні склав 116,6 пункту, що незначно знизилося (0,2 пункту або 0,2 відсотка) порівняно з квітнем і на 1,5 пункту (1,3 відсотка) нижче відповідного значення рік тому. Міжнародні ціни на м’ясо птиці та яловичину впали, а на свинину та баранину зросли. Падіння світових цін на м’ясо птиці відображало збільшення експортної доступності на тлі зниження внутрішнього попиту в деяких основних країнах-виробниках, тоді як незначне падіння цін на м’ясо птиці було викликано млявим імпортним попитом у поєднанні з великими експортними поставками з Океанії. Навпаки, місячне зростання світових цін на свинину було підкріплено підвищенням попиту та тривалою обмеженістю пропозиції, головним чином у Західній Європі. Тим часом ціни на баранину зросли через збільшення світових закупівель, незважаючи на значні експортні пропозиції в Океанії.

Середній індекс цін на цукор ФАО становив 117,1 пункту в травні, що на 9,5 пункту (7,5 відсотка) менше, ніж у квітні. Це третє місячне падіння поспіль, причому індекс знизився на 40,1 пункту (25,5 відсотка) порівняно зі значенням у травні минулого року та перебував на найнижчому рівні з січня 2023 року. Падіння міжнародних котирувань цін на цукор у травні в основному було спричинене хорошою економікою. початок нового сезону збору врожаю в Бразилії, чому сприяли сприятливі погодні умови, що сприяло покращенню глобальних прогнозів пропозиції. Збільшення експорту з Бразилії та нижчі міжнародні ціни на сиру нафту чинили подальший тиск на ціни цукру.

* На відміну від інших груп товарів, більшість цін, які використовуються для розрахунку індексу цін на м’ясо ФАО, недоступні, коли розраховується та публікується індекс цін на продовольство ФАО; отже, значення індексу цін на м’ясо за останні місяці отримано з суміші прогнозованих і спостережуваних цін. Іноді це може вимагати значного перегляду остаточного значення індексу цін на м’ясо ФАО, що, у свою чергу, може вплинути на значення індексу цін на продовольство ФАО.

Агро Перспектива

< ЄІБ працює над створенням загальноєвропейського механізму для поставок товарів в Україну Все новости за
12.06.2024
Світовий банк із початку війни мобілізував на підтримку України $42 мільярди >

12.07.2024  
23:32 Оперативне вирішення проблем, які виникають під час експорту агропродукції – пріоритет в українсько-чеській співпраці
19:21 Ріпак. Аграрії зібрали 1 млн тонн
19:05 На Закарпатті з’явиться новий індустріальний парк «ЕКО Мукачево»
18:58 ВВП у 1 півріччі зріс на 4,1% навіть попри негативні фактори
18:54 Українське зерно, яке йде транзитом через Молдову, звільнять від фітосанітарного контролю
16:59 Обшуки на тютюновій фабриці
14:21 Аграрії України зібрали 8 млн тонн зерна
14:11 Виробництво олійних в 2024/2025 практично відповідатиме рівню 2023/24 - "Укроліяпром"
13:55 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:24 НБУ чекає обґрунтувань Мінекономіки для збільшення терміну валютних розрахунків машинобудівників до 270 днів
10:54 БЕБ на Львівщині повідомило про підозру у легалізації півмільйона за підробленими документами
04:56 Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про ядерну безпеку України
03:52 Національний банк збільшив до 120 днів граничні строки розрахунків за операціями з експорту продовольства
03:48 Україна збільшила експорт яєць в 1 півріччі 2024 до 37 тис тонн
02:41 Зниження цін на сирі продукти харчування дещо уповільнилося в червні – до 6,5% р/р - НБУ
11.07.2024  
19:53 Передові технології вирощування агрокультур допомагають рослинам бути стійкими до різних погодних викликів - Висоцький
19:46 Офіс генпрокурора пропонує підприємцям бути викривачами у справах про тиск на бізнес
19:42 Шмигаль доручив міністерствам проаналізувати, які напрямки потребують додаткового фінансування
19:35 Відключення світла: у п'ятницю з 16:00 до 23:00 обмежать споживання для чотирьох черг одночасно
16:09 «Сингента» проаналізувала 2,3 млн полів загальною площею 32 млн га для реалізації проєкту щодо застосування цифрового сервісу по визначенню потенційної максимальної врожайності
16:00 Програма екстреної допомоги органічним виробникам передбачає 1200 EUR підтримки/господарство
15:08 За матеріалами БЕБ на Полтавщині судитимуть організаторів підпільного цеху з переробки тютюну
12:38 БЕБ повідомило про підозру керівника дорожньо будівельної компанії в ухиленні від сплати 10,5 млн грн
11:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
10:28 Четверо аграріїв на Харківщині постраждали після обстрілів російськими КАБ
10:17 Аграрії Херсонщини в 2024 збільшили посівні площі до 150 тис га
09:29 Мінагрополітики затвердило стандартизований страховий продукт для страхування цукрових буряків
09:15 Нацбанк збільшив аграріям термін повернення валютної виручки
10.07.2024  
22:55 Аграрії просять заморозити виплати за кредитами виробників, чий бізнес залишився в окупації
22:44 Інфляція в Україні в червні 2024 р. зросла до 2,2%, у річному вимірі - до 4,8% - Держстат
22:42 Майже 25 мільярдів гривень отримали понад 5 тисяч агрогосподарств цьогоріч за програмою «Доступні кредити 5-7-9»
22:35 Ізраїльські технології у сфері водопостачання допоможуть українському агрокомплексу
18:26 В Україні збільшується кількість жінок-лідерок, які керують аграрними підприємствами в умовах війни
16:51 За матеріалами Бюро економічної безпеки судитимуть організаторів мережі підпільних покер-клубів
16:50 БЕБ на Одещині упередило розтрату 316 млн грн бюджетних коштів на реконструкції закладів соціальної сфери
16:49 БЕБ на Закарпатті викрило осіб, які нелегально продавали електронні сигарети в кінотеатрі та компʼютерних клубах
13:45 На деокупованій Херсонщині зібрали перші 160 тонн кавунів
13:35 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:43 У Державному аграрному реєстрі розпочато прийом заявок на компенсацію за розмінування земель с.-г. призначення
11:19 Пшеничні котирування в Чикаго зросли на тлі побоювань з приводу врожаю пшениці в Європі
11:11 Конфлікти та посухи збільшують масштаби глобального голоду
10:49 Рекордна засуха на півдні вплинула на врожайність пшениці та ячменю. Урожайність може знизитись на 5-7%
10:24 Ціни на каву продовжать зростати
10:12 Оборонна індустрія України переходить від отримання допомоги Заходу до спільного бізнесу - Камишін
10:04 Аграрії почали збирати сою
09.07.2024  
17:22 На Київщині БЕБ скерувало до суду справу стосовно директорки компанії, яка ухилилася від сплати 9 млн грн податків
16:59 Агросектору України необхідно повністю адаптувати законодавство до європейських норм у сфері насінництва - Висоцький
15:14 Бюро економічної безпеки на Одещині упередило розтрату майже 68 млн грн бюджетних коштів
12:10 Свириденко підписала Фінансову угоду між Україною та ЄС на €5,27 млрд в рамках Ukraine Facility
11:50 За матеріалами БЕБ судитимуть волинянина, який продавав фальсифіковані електронні сигарети

НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.