На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Українські виробники органічної продукції нарощують свій потенціал

06.03.2024 09:39 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Українські виробники органічної продукції працюють і нарощують свій потенціал і попри повномасштабну війну українська органічна галузь успішно розвивається, зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час наради з питань координації та співпраці учасників органічного сектору.

«Органічний сектор України має потенціал успішного розвитку. Переконаний, що цього року національні органічні виробники зможуть покращити і вдосконалити результати своєї роботи», — сказав Висоцький.

Під час наради обговорили роботи та плани на 2024 рік. Зокрема, окреслили головні напрямки розвитку органічного сектору України:

проведення заходів з популяризації органічного виробництва;

розвиток сталого виробництва органічної продукції;

удосконалення українського законодавства, адаптація до норм і стандартів ЄС;

підвищення попиту на органічну продукцію в Україні;

розширення експортних ринків.

За даними оперативного моніторингу, проведеного Мінагрополітики шляхом проведення опитування органів іноземної сертифікації, які сертифікували органічне виробництво та обіг органічної продукції в Україні відповідно до стандарту, еквівалентного Регламенту Ради (ЄC) №834/2007, та NOP (США), станом на 31.12.2022 загальна площа сільськогосподарських угідь, зайнятих під органічним виробництвом, та перехідного періоду, склала 263 619 га (0,6% від загальної площі земель сільськогосподарського призначення України), в тому числі площа сільськогосподарських угідь з органічним статусом — 246 126 га, площа сільськогосподарських угідь перехідного періоду — 17 493 га. Загальна кількість операторів становила 462, включаючи 380 сільськогосподарських виробників.

Протягом останніх років, до повномасштабного вторгнення росії на територію України, на внутрішньому споживчому ринку спостерігалося розширення асортименту органічних продуктів через основні мережі супермаркетів. Основними видами органічної продукції, які споживаються в Україні, є молоко та молочна продукція, овочі, фрукти та гриби, круп’яні і зернові вироби, борошно, насіння, снеки, яйця, м’ясна продукція, соки, напої, пасти, консервовані продукти, олія, прянощі та спеції, цукор та інша продукція, до якої входять хлібобулочні вироби, вареники/пельмені, мед, шоколад, чай, кава.

Через повномасштабну війну внутрішні продажі української органічної продукції скоротилися на 36% за обсягом (6 280 тонн) та на 48% за вартістю (близько 17 млн доларів США) у 2022 році порівняно з 2021 роком (відповідно до результатів дослідження органічного ринку України, проведеного

ТОВ «Органік Стандарт» у партнерстві з Organicinfo.ua за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-українських програм «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP) та «Органічна торгівля заради розвитку» (OT4D)). Детальніше про внутрішній органічний ринок України тут.

Експорт

За даними ТОВ «Органік Стандарт», протягом 2022 року, попри повномасштабне військове вторгнення росії на територію України, Україна експортувала 245 600 тонн органічної продукції на суму 219 млн дол. США до 36 країн світу, що майже дорівнює експорту органічної продукції у 2021 році (261 000 тонн, 222 млн дол. США). Переважна більшість органічної продукції з України була експортована в країни Європи (95%). Обсяги експорту органічної продукції до країн Європи залізницею та автомобільним транспортом збільшилися, але зменшилися обсяги експорту суднами, зокрема, авіаперевезення для експорту з України стали неможливими.

Найбільшими країнами-імпортерами української органічної продукції у 2022 році були Нідерланди, Німеччина, Австрія, Швейцарія, Польща, Литва, США, Італія, Велика Британія та Чеська Республіка. Українські органічні виробники також експортували в деякі країни Азії та Північної Америки.

До ТОП 3 експортованих органічних продуктів з України, які постачалися на міжнародні ринки, увійшли кукурудза, соя та пшениця. Також експортувалися олія соняшникова, макуха соняшника, соняшник, чорниця заморожена, ячмінь, ріпак, пшоно та інша продукція.

Відповідно до звіту Європейської Комісії, у 2022 році Україна піднялася на дві сходинки, порівняно з 2021 роком, і посіла 3-є місце зі 125 країн за обсягами імпортованої органічної продукції до ЄС. Так, протягом 2022 року до ЄС ввезено 2,73 млн тонн органічної агропродовольчої продукції, з них — 219 тис. тонн (8%) з України, що склало 85% від загального обсягу експорту української органічної продукції. Так, Україна посіла перші місця серед країн-експортерів до ЄС, експортувавши 93 тис. тонн (77,1%) зернових культур (окрім пшениці та рису) та 20 тис. тонн (22%) насіння органічних олійних культур (без урахування сої).

Державна установа «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» (далі — Офіс), метою якої є сприяння розвитку та підтримки малого і середнього підприємництва, підтримка та просування експорту товарів, робіт та послуг українських виробників відповідно до програмних документів Кабінету Міністрів України, інших документів державного планування, з 2019 року почала підтримувати органічний експортний ринок України. Офіс сприяє розвитку потенціалу українських експортерів органічної продукції, просуванню органічного сектору та формуванню позитивного іміджу України як надійного постачальника органічної продукції за кордоном. Офіс активно підтримує та організовує різноманітні заходи для органічних експортерів, зокрема, національні павільйони на ключових міжнародних торговельних виставках, таких як Biofach (Нюрнберг, Німеччина), Anuga (Кельн, Німеччина) та Middle East Organic & Natural Products Expo (Дубай, ОАЕ).

Законодавче регулювання органічного ринку в Україні

Органічне виробництво в Україні регулюється Законом України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» (далі — Закон), а також відповідними підзаконними нормативно-правовими актами.

Мінагрополітики здійснює практичні заходи щодо впровадження законодавства. Так, починаючи з 2022 року міністерство, відповідно до вимог статті 30 Закону, забезпечує проведення кваліфікаційних іспитів для кандидатів, які мають намір стати інспекторами з органічного виробництва, у разі надходження відповідних заявок. Наразі 36 осіб отримали свідоцтво інспектора з органічного виробництва та/або обігу органічної продукції. Це дало змогу органам сертифікації, які мають намір бути включеними до Реєстру органів сертифікації та здійснювати сертифікацію органічного виробництва відповідно до вимог українського законодавства у цій сфері, приступити до виконання наступної вимоги статті 28 Закону — акредитації Національним агентством з акредитації України.

У травні 2023 року Національне агентство з акредитації України видало перший атестат про акредитацію ТОВ «Органік Стандарт». У червні 2023 року Мінагрополітики внесло ТОВ «Органік Стандарт» до Державного реєстру органів сертифікації у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції, що дозволило йому розпочати проведення сертифікації органічного виробництва та/або обігу органічної продукції відповідно до вимог законодавства України. У серпні 2023 року Мінагрополітики запустило Державний реєстр операторів, що здійснюють виробництво продукції відповідно до вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. Реєстри у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції розміщено на сайті Мінагрополітики.

Вже у вересні 2023 року в Україні з’явився перший органічний продукт, який маркований українським державним логотипом для органічної продукції. Ним став органічний карпатський трав’яний чай від ТОВ «Мольфар Еко» (Закарпатська обл.)

Співпраця з проектами міжнародної технічної допомоги

Мінагрополітики співпрацює з міжнародними проектами, що мають на меті розвиток органічного виробництва та обігу органічної продукції в Україні, зокрема з:

1. Швейцарсько-українською програмою «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP), що фінансується Швейцарією та впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).

2. Проектом «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» (COA).

3. Швейцарсько-українською програмою «Органічна торгівля заради розвитку у Східній Європі» (OT4D), що фінансується Швейцарією та впроваджується IFOAM — Organics International у партнерстві з HELVETAS Swiss Intercooperation та Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія).

4. Проектом ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA)

Представники проектів/програм надають експертну допомогу при розробці законодавчої та нормативно-правової бази, впровадженні законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, підтримують проведення різноманітних заходів щодо органічного виробництва.

Під патронатом та за участі Мінагрополітики, у співпраці з учасниками органічного сектору та за підтримки міжнародних партнерів з розвитку, відбуваються різні заходи задля розвитку органічного ринку в Україні.

Більше інформації про заходи в сфері органічного виробництва розміщено тут.

З метою популяризації органічного виробництва в Україні серед потенційних українських виробників та іноземних інвесторів у рамках співпраці з швейцарсько-українським проектом «Розвиток органічного ринку в Україні» створено відео-ролик про органічне виробництво «Organic in Ukraine»,

Також, на замовлення проекту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» відеопродакшеном «Своє кіно» створено фільм про органічний сектор України під час війни «Український органічний рух: здобутки, війна, перспективи».

Крім того, фахівці Мінагрополітики спільно з представниками QFTP, OT4D, OrganicInfo, Органік Стандарт, Інформаційним центром «Зелене досьє» підготували узагальнюючі публікації про органічне виробництво в Україні та дослідження органічного ринку України 2022.

Агро Перспектива

< На Одещині розпочався поливний сезон 2024 Все новости за
06.03.2024
Уряд пропонує визначити правовий статус ДАР та джерела його фінансування >

03.12.2024  
23:19 ФАО оголосила тендери для закупівлі насіннєвої картоплі та насіння овочей
21:12 Варшава робить усе можливе, щоб фермери знову не заблокували кордон - міністр Секерський
21:03 Обсяг безготівкових операцій за 9 міс.-2024 зріс на 3,5% проти 9 міс.-2023
20:47 НБУ допускає зростання інфляції за підсумками 2024 вище 10%
19:36 Аграрний комітет Ради підтримав ідею про вилучення земель під фортифікацію
17:00 Україна пропонує Польщі відкрити нову сторінку співпраці в агросекторі
15:01 Стихійні ринки – це потенційна небезпека для здоров’я споживачів - Держспоживслуюба
14:48 Змінено вимоги для експорту насіння з України
14:44 5 грудня завершується прийом заявок на компенсацію 25% за сільгосптехніку в межах бюджету 2024 - Мінекономіки
14:29 464,8 млн гривень грантової підтримки отримали цьогоріч аграрії на розвиток садів і теплиць
14:17 За матеріалами БЕБ на Полтавщині судитимуть трьох осіб за продаж контрафактних підакцизних товарів
14:17 БЕБ на Львівщині викрило компанію в ухиленні від сплати 12,1 млн грн податків
13:35 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
13:22 Високі ціни на молочку стримують продажі
12:48 Україна продала на зовнішні ринки 4,1 млн тонн зерна в листопаді
11:27 Пшениця в Чикаго подешевшала на тлі зміцнення долара США та слабкого експортного попиту
11:08 Фермери Харківщини зможуть отримати допомогу в очищенні сільськогосподарських земель
10:38 Україна витратила на імпорт сирів втричі більше, ніж заробила на експорті, за 10 місяців 2024
02.12.2024  
22:16 Прем’єр-міністр: До коаліції гуманітарного розмінування долучилися близько 50 країн-партнерів
22:03 Очікування бізнесу в листопаді погіршилися
17:55 Мінагро запустило електронну систему Є-Рослинництво
17:16 Україна розширює виробництво техніки для розмінування - Свириденко
16:31 Майже на 0,5 млрд грн укладено угод на розмінування земель в межах державної програми компенсацій, — Свириденко
16:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
16:21 Внутрішні ціни на продовольчу пшеницю трохи знизилися
16:02 Україна планує за 10 років повернути у використання 80% забруднених війною територій - Свириденко
15:54 Україна продала на експорт 18 млн тонн зерна
15:54 Розмінуванням в Україні займаються майже 70 операторів - Шмигаль
15:31 На Одещині суд виніс вирок чоловіку, у якого БЕБ вилучило тонну нелегального тютюну для кальяну
12:21 На Вінниччині БЕБ забезпечило відшкодування 4,5 млн грн несплаченого ПДВ місцевим забудовником
11:36 Соя. Аграрії України зібрали 6 млн тонн
11:25 Пшеничні котирування в Чикаго знизилися на слабкій торговій активності після святкування Дня Подяки
11:22 Мінагрополітики затвердило Порядок видачі міжнародних сертифікатів для вантажів з харчовими продуктами
10:54 Присутність української агротехніки на внутрішньому ринку скорочується – ІАЕ
00:50 Держбюджет-2025: мінімальна сума податків для с/г земель на час воєнного стану - 1400 грн/га
00:02 Підвищення Трампом тарифів для Китаю та інших країн стане ризиком для світової торгівлі - Мінфін Туреччини
01.12.2024  
19:42 Борщ у листопаді 2024 утричі дорожчий ніж у 2023
19:24 Ф'ючерси на арабіку закрили листопад максимумом за десять років
19:06 Євросоюз підтримуватиме Україну фінансово протягом усього наступного року - Кошта
18:57 1 грудня 2024 почав діяти режим експортного забезпечення на окремі види продовольсвта
18:36 Cтраховики готові страхувати майно агробізнесу: головна умова - не менше 100 км від лінії фронту
18:25 Зеленський підписав держбюджет на 2025
18:18 Cоняшник. Аграрії України зібрали 10,2 млн тонн
10:06 СТОП вилову раків – 1 грудня стартує щорічна заборона
04:11 Україна збільшила експорт продовольства до ЄС в січні-серпні 2024 до 8,58 млрд EUR
30.11.2024  
18:06 Агрометеорологічні умови є сприятливими для перезимівлі озимих
17:59 Кукурудза. Аграрії зібрали 24,2 млн тонн
17:44 АМКУ почав перевіряти обґрунтованість підвищення цін на курячі яйця
17:09 Кулеба: Докладаємо зусиль для збільшення пропускної здатності портів Дунайського регіону
16:03 Кулеба закликав партнерів розвивати логістичні шляхи з Україною









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.