Поиск по сайту  Поиск по сайту    
Агро Перспектива
Ми є на: 
-->
 


Главная > Новости

РФ майже місяць продовжує блокувати вхідний флот на порт "Південний" - Мінвідновлення

23.05.2023 12:39 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Роботу «зернової ініціативи» поновили, але Росія у Спільному координаційному центрі (СКЦ) продовжує блокувати вхідний флот на найбільш глибоководний порт «Південний», повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України в неділю у Facebook.

"Таку деструктивну політику країна-агресор здійснює вже майже місяць, з 29 квітня 2023. Наразі в порту «Південний» понад 1,5 млн тонн агропродукції для 10 країн світу, зокрема Африки та Азії, має бути завантажено на 26 суден, які продовжують очікувати в територіальних водах Туреччини", — зазначає міністерство.

Зокрема, 19 травня було проінспектовано три судна, які йдуть на завантаження в порти «Одеса» і «Чорноморськ». В інспекції та реєстрації суден на порт «Південний» Росія відмовила в односторонньому порядку і без пояснення причин, зазначається в інформації.

Потім, 20 травня, російська делегація в СКЦ погодилася провести сім інспекцій вхідного флоту на порти «Одеса» і «Чорноморськ», але провела лише дві. Усі заявлені інспекції на порт «Південний» РФ знову викреслила як із реєстраційного списку, так і з інспекційного плану, а 21 травня заплановано лише чотири інспекції, але знову без суден на порт «Південний».

Мінвідновлення констатує, що найбільший за пропускною спроможністю порт «Південний» через брак флоту зупинений, фактично Росія не допускає його до участі в «зерновій ініціативі», тим самим знижуючи її ефективність, що є черговим грубим порушенням укладеної угоди, пише «Інтерфакс-Україна».

"Сподіваємося, партнери по угоді знайдуть рішення. В іншому разі змушені констатувати, що «зернова ініціатива» не працює на умовах підписаної всіма сторонами угоди", — наголосило українське міністерство.

Як повідомлялося, «Чорноморську зернову ініціативу» уклали в Стамбулі 22 липня 2022 року за участю ООН, України, Туреччини та Росії. Її суть у створенні коридору для вивезення зерна з трьох українських портів: «Чорноморська», «Одеси» та «Південного» в умовах триваючої війни Росії проти України. Ініціатива була укладена на 120 днів і її продовжували двічі, востаннє 18 березня. Однак якщо Україна заявляла, що її було продовжено на 120 днів, то Росія стверджувала, що лише на 60 — до 18 травня, і наполягала на розблокуванні роботи аміакопроводу «Тольятті-Одеса» та знятті всіх санкцій під час торгівлі російською агропродукцією та добривами.

Президент Туреччини 17 травня заявив, що «зернова ініціатива» продовжить роботу ще два місяці, що пізніше підтвердив генсек ООН Антоніу Гуттереш, який заявив, однак, що невирішені питання ще залишаються.

У порту «Південний» працює «Одеський припортовий завод», який займається перевалкою аміаку з аміакопроводу «Тольятті-Одеса».

Агро Перспектива

< РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE Все новости за
23.05.2023
Місія МВФ почала обговорювати перегляд програми для України >

08.11.2025  
08:44 Аграрії України зібрали 8,7 млн тонн соняшнику
07.11.2025  
23:59 ПОРАДИ ШЕФІВ. Техніка №3 — Китайський суп зі свининою та женьшенем
19:27 Україна експортувала 2,15 млн тонн кукурудзи
15:06 За матеріалами БЕБ промислова компанія відшкодувала до бюджету майже 5 млн грн несплачених податків
13:48 Світове виробництво зернових зросте у 2025 та досягне 2 990 млн тонн
13:45 Агрокліматичні умови уповільнили активний розвиток шкідників, що сконцентровані у крайових смугах полів
13:14 НБУ оштрафував банки: Альянс – 83,5 млн грн, МТБ – 78,2 млн грн, Універсал –27,3 млн грн, Укрсиб – 11,5 млн грн
12:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:39 Світові ціни на продовольство знизилися в жовтні завдяки значним світовим запасам
11:32 Аграрії України зібрали 43,6 млн тонн зернових
11:31 За матеріалами БЕБ судитимуть організатора контрабанди спецтехніки під виглядом гуманітарної допомоги
06.11.2025  
17:27 Українським морським коридором уже пройшло 92 млн тонн зерна - Кулеба
16:32 Сім країн ЄС хочуть запровадити мита на російські товари - Politico
16:17 Заволодіння 32 суднами: справа про баржі Дунайського пароплавства пішла до суду
15:11 БЕБ на Волині забезпечило відшкодування понад 4,5 млн грн податків місцевим забудовником
13:04 Директор БЕБ затвердив склад атестаційних і кадрових комісій
11:26 За матеріалами БЕБ на Львівщині судитимуть студентів із Яворова за нелегальний продаж електронних сигарет
06:14 ПОРАДИ ШЕФІВ. Техніка №2 — Запікання в глині (cuisson en croute d’argile)
05.11.2025  
19:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
16:03 БЕБ на Львівщині розслідує справу щодо контрабанди сигарет дронами
15:46 В Одесі суд виніс вирок чоловіку, який організував роботу цеху з підробки брендового одягу
12:47 Китай на рік призупинив дію підвищених тарифів на імпорт зі США
12:43 14% агробізнесу в 2025 стикалися з корупцією
12:11 За матеріалами БЕБ на Львівщині судитимуть двох посадовців, які підозрюються у заволодінні майже 4 млн грн держкоштів
10:14 БЕБ на Київщині забезпечило відшкодування до бюджету понад 6,7 млн грн несплачених податків
06:52 ПОРАДИ ШЕФІВ. Техніка №1 — запікання на солі (cuisson sur sel)
04.11.2025  
18:06 За дев’ять місяців через атаки РФ у портах Одещини пошкоджені 14 суден
17:42 Україна закликає Міжнародну морську організацію посилити боротьбу з тіньовим флотом РФ
13:28 Аграрії України посіяли 4,3 млн га озимої пшениці під урожай 2026
13:19 За матеріалами БЕБ судитимуть керівників компанії та заступника керівника інституту НАН України за розтрату понад 5 млн грн бюджетних коштів
12:55 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:42 АМКУ оштрафував виробників води Aqua baby, Aqua Karpaty і Шаянська кремнієва
12:37 245 млн грн страхових відшкодувань та вдвічі більше покриття — підсумки «МетеоЗахист» у сезоні-2025
12:32 Депутати радять споживачам закупити овочі бощового набору на зиму
12:27 Доходи держбюджету за 10 міс.-2025 зросли на 26,4%, видатки – на 21,3% – Мінфін
12:21 Coca-Cola представила цьогорічну різдвяну рекламу, створену майже повністю за допомогою AI
12:18 За матеріалами БЕБ суд виніс вирок чоловіку, який організував діяльність незаконної мережі АЗС на Одещині
10:57 У Групі АГРОТРЕЙД завершено посів озимої пшениці
03.11.2025  
19:21 IFC вважає прозору приватизацію держбанків ключем до залучення інвесторів
15:59 Зеленський підписав євроінтеграційний закон про контроль в агросекторі
12:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:42 БЕБ на Львівщині упередило розтрату 8,6 млн грн міжнародної технічної допомоги
02.11.2025  
16:03 Нацбанк України покращив оцінку врожаю зернових до 61,5 млн тонн та знизив олійних до 19,3 млн тонн
15:56 Топінамбур і картопля — скарби городу
01.11.2025  
18:31 Аграрії України зібрали 40 млн тонн зернових
16:48 Аграрії обробили проти шкідників 39,3 млн га
16:41 Соняшник: аграрії зібрали 86% площ, отримали 8,37 млн тонн
16:36 100 днів оновленого Мінекономіки в агросекторі
16:14 Bandeja Paisa - колумбійська тарілка різних інгредієнтів
09:56 США і Китай наступного тижня підпишуть торговельну угоду - міністр фінансів








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ТОВ «Аграріка»
Всі права захищені. Копіювання та використання матеріалів дозволяється
тільки із зазначенням гіперпосилання на сайт www.agroperspectiva.com,
як на джерело інформації.