На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Близько половини українців купують продукти та ліки заздалегідь як стратегічний запас – дослідження Deloitte

30.03.2023 15:25 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Продукти на майбутнє як стратегічний запас купують 58% українців, ліки — 47%, такий результат дослідження споживчих настроїв після повномасштабного вторгнення, здійснений компанією Deloitte та оприлюднений у четвер.

«Позитивно ставляться до придбання їжі заздалегідь 64% жінок, яких на 13 процентних пунктів (п.п.) більше, ніж чоловіків (51%). Літні українці на 20 п.п. більше схильні робити запаси ліків, ніж представники інших вікових категорій (66% проти 46%)», — зазначається у дослідженні, що тривало з 30 листопада до 7 грудня 2022 року.

Про придбання альтернативних джерел життєзабезпечення своїх сімей теплом, гарячою водою та можливістю готувати їжу на газових плитах, думки українців розділилися — майже по третині опитаних підтримують, нейтрально ставляться чи не підтримують такої ідеї. Більш схильні вважати таку ідею слушною працевлаштовані респонденти (39%) та жителі великих міст (40%), випливає з матеріалів.

Згідно з ними, більшість українців (71%) погоджуються відмовитися від купівлі товарів виробника або у продавців, які залишаються на ринку росії. Водночас, кожен п’ятий респондент обирає нейтральну позицію в цьому питанні, а 9% сприймають це твердження негативно.

Більше третини опитаних готові платити більше за товари тих виробників чи бізнесів, які підтримують ЗСУ та/або постраждалих від воєнних дій. Найбільшу лояльність демонструють українці зі статусом ВПО, чоловіки, мешканці західних областей, респонденти вікової групи 28–57 років та працевлаштовані українці.

Кожен четвертий респондент у 2022 році не почувається безпечно в магазинах, а думки решти опитаних порівну розділилися між варіантами «Відчуваю безпечно» та «Нейтрально». Найбільше занепокоєнні питаннями безпеки жінки (на 7 п.п. більше чоловіків) та українці віком 18–42 років, а також мешканці центральних та східних областей України.

Згідно з дослідженням, про зменшення активності відвідування ресторанів/барів повідомили 79% респондентів. Найбільше зниження зазначено у відповідях старших та мешканців східних областей. Про зростання відвідуваності цих закладів повідомляють 12% опитаних вікової категорії 18–27 років (65% активність знизилася).

Водночас зросла частота приготування їжі вдома (у 55% опитаних): найбільше зростання фіксується у молоді, тимчасово безробітних (по 59%), фрилансерів (62%) та тих, хто займається домашнім господарством (65%). Про зменшення приготування їжі вдома повідомили 20% українців, які перебувають на службі в армії, в органах внутрішніх справ тощо.

Найбільше українці скоротили відвідування кінотеатрів та концертів (86% опитаних), особливо люди похилого віку та жителі східних областей. Про зростання частоти відвідувань кінотеатрів/концертів повідомляють українці та студенти (по 7%), які щойно переїхали за кордон.

Значного скорочення зазнає ринок спортивних закладів: жінки зменшили відвідування спортклубу/басейну на 3 п.п. більше, ніж чоловіки (відповідно 82% та 79%).

Скорочення користування таксі у 2022 році відбулося у 66% респондентів, переважно у пенсіонерів (88%), мешканців північних областей (72%) та українців за кордоном (73%).

Загалом дослідження свідчить, що з початком повномасштабної війни українці почали більше заощаджувати та рідше купувати. Залежно від категорії товарів заощаджують від 47% до 86% опитаних громадян. Найменше економлять на ліках, водночас у третини респондентів витрати на цю категорію товарів зросли.

Третина українців стала менше витрачати на продукти харчування, а більше половини відзначили готовність економити на них. Найбільше це притаманно жителям північних областей (80%), найменше західних (65%).

«Незважаючи на те, що за офіційною статистикою ціни у 2022 році зросли більш ніж на 25%, середній чек українців зменшився, наприклад, на продукти харчування — на 8%, на електроніку — на 11%, на дитячі товари — на третину», — прокоментував керівник галузевої групи з ритейлу та оптової дистрибуції Deloitte в Україні Олександр Ямпольський.

Згідно з дослідженням, більшість українців, як і минулого року, надають перевагу традиційним магазинам, зокрема через можливість побачити товар, проте частка таких покупців суттєво скоротилася (з 83% у 2021 році до 55% у 2022 році). Онлайн-магазини дедалі більше набувають статусу звичного, повсякденного місця купівлі товарів. Найбільшими перевагами респонденти вважають економію часу та доступну ціну.

Крім того, 90% українців зазначили, що донатять на допомогу ЗСУ та/або постраждалим від війни. Більшість допомагає час від часу, кожен п’ятий респондент робить це систематично, а кожен четвертий іноді.

Найбільший відсоток коштів на допомогу ЗСУ та/або постраждалим від наслідків воєнних дій серед респондентів зі статусом ВПО — 94%. Систематично допомагають 25% внутрішньо переміщених громадян, 21% українців, які не змінювали місця проживання, та 17% співвітчизників, що виїхали за кордон.

Найактивніше витрачають кошти на підтримку ЗСУ мешканці столиці та західних областей (по 93%). Вони є і лідерами із систематичності допомоги ЗСУ та постраждалим (25% та 22% відповідно). Понад 85% жителів південних та майже 90% північних та східних областей донатять. Лише 14% українців, які виїхали за кордон, та 6% українців зі статусом ВПО утримуються від здійснення донатів.

На вибір окремих категорій товарів та активність покупок суттєво вплинула вимушена зміна місця перебування людей. Враховуючи це, громадяни зі статусом ВПО є лідерами за розміром середнього чека в більшості досліджених сегментів та частотою здійснення покупок.

Майже у третини українців, які мають статус ВПО, частота покупок зросла як в офлайн-, так і в онлайн-магазинах, що майже вдвічі перевищує середні показники в Україні. Ця категорія респондентів найчастіше купує, зокрема, меблі та товари для дому (одна покупка на місяць), проте їхній середній чек на зазначену категорію товарів (2073 грн) майже на 25% нижчий від середньоукраїнського показника, пише Інтерфакс-Україна.

Агро Перспектива

< Азія втратила статус головного партнера України в аграрній торгівлі в 2022– ІАЕ Все новости за
30.03.2023
Бізнес просить пришвидшити процедуру бронювання працівників, аби не зірвати посівну >

23.02.2024  
10:16 Детективи Бюро економічної безпеки заарештували керівника товариства за заволодіння коштами Київпастрансу
22.02.2024  
22:39 Польські фермери анонсували страйк у Варшаві у вівторок
22:26 Уряди України та Польщі налаштовані на розв’язання проблемних питань - Кулеба після переговорів у Варшаві
22:22 Список українського продовольства, яке хоче заборонити Польща, озвучив Секерський у сеймі
22:17 Зеленський і Мішель обговорили поточну ситуацію на українсько-польському кордоні
22:11 Рада запровадила в Україні електронні аграрні розписки
22:05 Профільні комітети Європарламенту схвалили надання Україні €50 мільярдів
21:48 Єврокомісія шукає баланс між допомогою Україні та захистом ринку ЄС 22.02.2024 18:25
16:35 Експортна активність дедалі більше зміщується у бік чорноморських портів
15:07 Через знищення Каховської греблі збитки рибної галузі сягнули майже ₴10 мільярдів
15:05 Туск: зустріч урядів України і Польщі відбудеться 28 березня у Варшаві
14:18 Детективи Бюро економічної безпеки у Чернівцях вилучили 11 тонн тютюну
12:58 НАТО підтримає українську розробку систем дистанційного виявлення мін
12:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:42 Постпреди країн ЄС погодили позицію щодо продовження на рік пільг для українського й молдовського експорту
12:35 Пшениця на біржі Чикаго - в змішаному тренді
12:31 В Україні створили вже третю модель машини для розмінування
12:25 В Україні за міжнародними стандартами сертифіковані 4,65 мільйона гектарів лісів
12:23 На в’їзд до України в чергах очікують 2450 вантажівок - Демченко
10:46 БЕБ скерувало до суду справу про несплату податків відомим львівським ресторанним холдингом. До бюджету відшкодовано 13,4 млн грн
09:18 Штат Міннесота і Чернігівська область поглиблять взаємодію в аграрному секторі
01:22 Мінагрополітики розпочало розробку державної програму розвитку тваринництва до 2033
21.02.2024  
23:16 Зеленський запропонував Дуді та Туску зустрітися на державному кордоні з метою розблокування руху українських вантажів
23:13 Посли ЄС погодили мандат на продовження «торговельного безвізу» з Україною й Молдовою
19:35 Відновлення зруйнованих об'єктів на Київщині: БЕБ упередило розтрату понад 686 млн грн бюджетних коштів
19:35 На Одещині БЕБ забезпечило відшкодування до бюджету 2 млн грн несплачених податків
18:32 Ритейлери прогнозують подорожчання споживчих товарів через блокування кордону
16:47 Блокування кордону з Україною не є політичним рішенням уряду, заборонити фермерам протестувати не можна - Дуда
16:43 Українське зерно в Польщі не залишається, але становить конкуренцію на ринку Німеччини - Мінсільгосп Польщі
16:39 Фон дер Ляєн: Рамки для переговорів про вступ України до ЄС не будуть готові до європейських виборів
16:05 Сольський обговорив з румунським колегою транзит української агропродукції
14:28 БЕБ оголосило в розшук екскерівника оборонного держпідприємства за порушення умов запобіжного заходу. 1,8 млн грн застави перераховано на ЗСУ
14:01 Фонд гарантування продає галузевий сільськогосподарський пул
13:54 Україна та Польща обговорили експорт української агропродукції до ЄС та вимоги польських фермерів
13:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
13:11 Блокування кордону з Польщею: вільного руху немає на жодному пункті пропуску, уряди ведуть перемовини
12:55 Пшениця в Чикаго виросла на тлі ослаблення долара США і раунду покриття коротких позицій
11:05 Через російську агресію Україна втратила 30% економіки і 3,5 млн робочих місць - Шмигаль
10:25 За 5 місяців роботи міжвідомча група з протидії нелегальному обігу підакцизних товарів вилучила понад 11 млн пачок сигарет
10:00 Із списку покупців українського м'яса зникли африканські країни. Частка ЄС зросла до 46% в 2023 – ІАЕ
20.02.2024  
23:28 УЗ закликала аграріїв переорієнтувати вантажопотоки на Угорщину
23:15 Мінфін розмістив ОВДП на понад ₴16,6 мільярда
23:06 Україна планує новий експортний маршрут Дунаєм через ситуацію на кордоні з Польщею - Кубраков
23:00 Дуда - про блокування кордону польськими фермерами: Намагаємося розв'язати проблему
22:57 Україна очікує до квітня від Японії ще $1,76 млрд бюджетної підтримки
20:02 Польські фермери послабили обмеження руху біля кордону - ДПСУ 20.02.2024 18:25
18:15 НБУ у вівторок послабив офіційний курс гривні ще на 19 коп. до нового мінімуму
18:10 Молочники України та Польщі занепокоєні напруженою ситуацією на кордоні та пропонують урядам домовитися
18:09 Українські перевізники розпочали акцію протесту в трьох пунктах на кордоні з Польщею
17:17 Перешкоджання торгівлі України з іншими країнами неприйнятне і суперечить спільним українсько-польським цілям, - Сольський

НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.