На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

УЗА просить уряд сформувати рейдові перевалки усім дунайським портам України

10.03.2023 16:05 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Українська зернова асоціація звернулася до уряду з проханням сформувати рейдові перевалки всім морським портам дунайського регіону та надання статусу річці Дунай як внутрішнього водного шляху Е-80–09 відповідно до Європейської угоди про найважливіші внутрішні водні шляхи міжнародного значення (УМВШ). Такі кроки дозволять значно збільшити потужності перевалки вантажів портів на Дунаї та знизять витрати на логістику.

Нагадаємо, що 12 травня 2022 року ЄС прийняв План Дій щодо Маршрутів Солідарності ЄС-Україна для сприяння сільськогосподарському експорту України та двосторонньої торгівлі з ЄС, який визначив пріоритет максимізації ефективності використання інфраструктури України.

В липні 2022 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль презентував План відновлення України, яким передбачено термінове будівництву річкового порту (терміналу) в м. Ізмаїл. Таке будівництво підтримало Мінекономіки, Мінагрополітики, Одеська обласна військова адміністрація. У відповідь Мінінфраструктури прийняло рішення про доцільність термінового будівництва нових та розширення наявних річкових портів (терміналів) на р. Дунай. Поряд із цим, в уряді також підкреслювали, що «за умови системних інвестицій та виконання програми з модернізації портів на Дунаї можливо збільшити їхню потужність до 25 млн тонн вантажів на рік».

Хоча Уряд змінив межі акваторії морського порту Ізмаїл розтягнувши її від 95 км річки Дунай аж до Чорного моря, також зміненомежі акваторії морського порту Рені, але досі не вирішені термінові проблеми в частині стимулювання залучення інвестицій для збільшення потужності перевалки цих портів, зокрема:

Не встановлені зовнішні рейди морських портів Ізмаїл та Рені, що не дозволяє операторам цих портів використовувати переваги перевалки на зовнішніх рейдах морських портів, зокрема на великі судна типу «Panamax». Визначення таких зовшіншніх рейдів гарантувало б портовим операторам цих портів мати завершений технологічний цикл — підвищило б ефективність їх роботи з перевалки зерна;

Досі не вирішене питання щодо визначення річки Дунай внутрішнім водним шляхом Е 80–09 відповідно до Європейської угоди про найважливіші внутрішні водні шляхи міжнародного значення, зокрема щодо переведення водної поверхні навпроти річкових портів із статусу акваторії морського порту в статус внутрішніх водних шляхів.

В Україні є значний позитивний досвід здійснення перевалки на зовнішніх рейдах морських портів, що гарантує портовим операторам цих портів завершений технологічний цикл, нижчі витрати та кращу ефективність роботи. Зокрема, рейдова перевалка має такі переваги:

не потребує затрат державних коштів на днопоглиблення для підтримки глибин;

відсутні обмеження за розмірами суден та їх осадкою;

відсутні черги за поставленням до причалу;

дає можливість формувати партії вантажу відразу з кількох портів.

В цьому контексті особливоважливо підкреслити, що без визначення зовнішніх рейдів в Чорному морі для морських портів Ізмаїл та Рені, як вже було зазначено, унеможливлює діяльність портових операторів цих морських портів з навантаження великотоннажних суден з осадкою понад 7 метрів, зокрема типу «Panamax». Відповідно, визначення зовнішнього рейду тільки для морського порту «Усть-Дунайськ» не дозволить портовим операторам інших морських портів здійснювати повний технологічний цикл навантаження великотоннажних суден без додаткового фінансового навантаження, що негативно вплине на закупівельні ціни для агровиробників.

Як відомо, судноплавний шлях, який з’єднує з Чорним морем річкові порти (термінали), розташовані на р. Дунай включає акваторії портів «Усть-Дунайськ», «Ізмаїл» та «Рені». Тут є проблема для розвитку річкових портів Дунаю через віднесеннядо акваторії морських портів Дунаюсуднового ходу по р. Дунай, а також інших водних просторів р. Дунай, що не відповідає положенням чинного законодавства, зокрема й Європейській угоді про найважливіші внутрішні водні шляхи міжнародного значення в частині визначення річки Дунай внутрішнім водним шляхом Е 80–09.

Таке віднесення водних просторів річки Дунай до акваторії морських портівфактично зупиняє інвестиційну привабливість розвитку портової інфраструктури р. Дунай. Щоб виправити це необхідно забезпечити переведення непотрібного водного простору дляморського порту для перевалки в статус внутрішнього водного шляху міжнародного значення Е-80–09.

У випадку переведення цих водних просторів річки Дунай в статус внутрішнього водного шляху міжнародного значення Е-80–09 — це забезпечить такі переваги:

днопоглиблення операційної акваторії здійснюватиме річковий порт самостійно;

бюджет отримуватиме додаткові кошти за користування річковим портом операційної акваторії причальних споруд;

річковий порт зможе самостійно залучати інвестиції та розвивати операційну акваторію та внутрішні водні шляхи (без бюрократичної процедури виділення землі встановить швартові бочки для опрацювання додаткових суден навпроти своєї території, забезпечуватиме стоянку флоту, що обробляються в даному річковому порту тощо);

неефективне використання акваторії морського порту матиме можливість стати місцем ефективної перевалки річкових портів;

бюджет отримуватиме додаткові кошти за надання у користування річковим портам операційної акваторії причальних споруд;

залучення інвестицій у розмірі близько 20 млн доларів на кожен річковий порт в рамках реалізації закону України 1054-ІХ «Про внутрішній водний транспорт». Цей закон вирішив проблему справляння портових зборів при наявності в гирлах річок України річкових та морських портів, в тому числі при завантаженні великотоннажних суден однакових класів (р. Дніпро — річковий та морський порти Херсон, р. Південний Буг — річковий та морський порти Миколаїв та інші);

80 км лівого берега Дунаю та землі за ними, які мають водний простір між берегом та акваторією морського порту, можуть стати інструментом залучення інвестиції для будівництва річкових портів та розвитку внутрішнього водного транспорту;

забезпечуватимуться рівні умови із іншими місцями перевалки вантажу, що не входять в акваторію морських портів, наприклад із ГВСП «Кілійськийсуднобудівельно-судноремонтний завод» ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» тощо.

У зв’язку з тим, що реалізація окремих ініціатив триває понад півроку, УЗА просить уряд внести зміни до Постанови КМУ №1208 від 07.10.2009 року «Про межі акваторії морського порту Ізмаїл» та Постанови КМУ №1234 від 07.10.2009 року «Про межі акваторії морського порту Рені», а саме:

на виконання Європейської угоди про найважливіші внутрішні водні шляхи міжнародного значення та Плану відновлення України судновий хід та водний простір навпроти річкових портів річки Дунай перевести із статусу акваторії морського порту в статус внутрішнього водного шляху міжнародного значення Е-80–09;

для гарантування портовим операторам морських портів Рені та Ізмаїл здійснення повного технологічного циклу навантаження великотоннажних суден у Чорному морі передбачити зовнішні рейди не тільки морському порту Усть-Дунайськ, але й морським портам Ізмаїл та Рені.

Агро Перспектива

< РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE Все новости за
10.03.2023
Пшениця в Чикаго знизилася до рівня нового 18-місячного мінімуму на тлі сильної конкуренції на експортних ринках >

23.05.2024  
17:50 На Львівщині БЕБ зупинило незаконне вивезення лісоматеріалів за кордон
17:35 Україна та ЄС уклали Рамкову угоду для фінансування в рамках Ukraine Facility
17:33 Аграрії з прифронтових територій цьогоріч можуть скористатися низкою державних програм з підтримки - Висоцький
17:21 Аграрії України потребують підтримки для відновлення і подальшого розвитку - Мінагро
17:18 Строк оформлення невитребуваних паїв продовжено до 2028 - Мінагро
17:10 Експорт олійної продукції через порти Одеси становить близько 75%-80% - "Укроліяпром"
12:44 БЕБ на Волині упередило розтрату 102 млн грн бюджетних коштів на реконструкції лікарні
10:36 За матеріалами БЕБ у Чернівецькій області суд виніс вирок двом фальшивомонетникам
00:08 Врожай зернових та олійних цьогоріч очікується на рівні 73 мільйонів тонн - Качка
22.05.2024  
18:28 Завдяки «коридорам солідарності» український бюджет отримав близько €50 мільярдів - Єврокомісія
18:21 Мозамбік може бути ланкою в постачанні зерна країнам Африки - Зеленський
18:17 Британська розвідка оцінила потенціал відновлення економіки України
17:57 Україна влітку планує виставити на перші аукціони оренду 109 тис. га агроземель
17:01 БЕБ упередило розтрату майже 186 млн грн на реконструкції нежитлової будівлі на Київщині
16:59 БЕБ оголосило про підозру групі осіб за торгівлю незаконно виготовленими електронними сигаретами
10:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
10:15 БЕБ на Львівщині упередило неефективне використання 6,4 млн грн
09:14 Штати вивільняють стратегічні запаси бензину, аби знизити ціни на заправках
09:10 Шмигаль доручив Міненергетики та "Укренерго" розробити проєкт постанови щодо справедливих графіків відключень споживачів від електроенергії
08:45 Українським аграріям потрібен час для переходу на Європейський зелений курс - Висоцький
21.05.2024  
20:05 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
19:58 Мінагрополітики презентувало бачення ДАР через відповідний законопроект
17:05 Бюро економічної безпеки на Полтавщині припинило діяльність підпільного залу ігрових автоматів
16:37 Зростання реального ВВП України у квітні-2024 сповільнилося до 4,1% - ІЕД
16:33 Українці в Польщі за два роки зареєстрували понад 48 тисяч ФОПів
16:12 Контрафактні сигарети: сумнівна якість та несплачені податки
16:10 БЕБ на Київщині упередило розтрату майже 6 млн грн на закупівлі медичного обладнання
10:27 Агрокліматичні умови першої половини травня стримували активний розвиток та чисельність шкідників
09:42 Аграрії посіяли 3,5 млн га кукурудзи
09:37 Польща може затопити окремі ділянки кордону з РФ та Білоруссю - Туск
09:16 Агрометеорологічні умови для вегетації озимих та ярини задовільні та сприяють фазовій зміні рослин
08:20 НБУ в понеділок опустив офіційний курс гривні на 24 коп.
08:13 Розвиток українсько-корейської співпраці дає більше можливостей для нашого агробізнесу
20.05.2024  
18:04 Українські пасічники – професіонали, які попри складні часи працюють для розвитку галузі
15:46 Ціни на масло вершкове в Україні в квітні виросли до 79,5 грн/пачка. Що відомо
14:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
13:43 Пшеничні котирування на Чиказькій біржі знизилися на тлі хороших результатів кроп-туру в Канзасі
11:16 УЗА просить уряд схвалити «економічне бронювання» для збереження економіки і кваліфікованих працівників
10:53 Бюро економічної безпеки у Львові повідомило про підозру в легалізації коштів фальшивомонетнику
07:40 В усіх регіонах України у понеділок діятимуть графіки погодинних відключень - Укренерго
07:32 Поголів’я корів в Україні на 1 січня 2024 скоротилося до 1,26 млн голів
06:48 Тиждень в Україні почнеться без опадів, удень до +26°
06:00 Хліб подорожчав у квітні до 45,31 грн/кг
04:14 20 травня 2024. Маємо наступні свята
18.05.2024  
18:01 Тимчасовим морським коридором користується майже 1600 суден - Мінагро
10:24 Майбутня інтеграція України в ЄС може допомогти блоку посилити вплив на світових продринках
01:49 Ціна срібла вперше за 11 років перевищила 30 доларів за унцію
00:50 Уряд запустив процедуру компенсації вартості розмінування агроземель фермерам, що забезпечили роботи власним коштом
17.05.2024  
17:33 «Укрцукор» просить Кабмін обмежити вивіз цукру в ЄС в 2024
16:56 За матеріалами БЕБ судитимуть жительку Ужгорода за організацію незаконних азартних ігор

НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.