На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

В Україні площі виноградників за дев'ять років зменшились на 14 тисяч гектарів

07.03.2023 09:28 «Агро Перспектива» (г. Киев) — В Україні площі виноградних насаджень з 2014 року зменшились на 14 тис. га, про це йшлось під час круглого столу, на якому обговрили проблеми виноградарства та виноробства, проведного за участі Міністерства аграрної політики та продовольства України, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу відомства.

Зазначається, що учасники круглого столу підкреслили негативну тенденцію до зменшення площ виноградних насаджень (на 14,0 тис. га від 2014 року) і валового виробництва винограду (на 171,5 тис. тонн).

Наразі галузь, яка зазнала збитків у тому числі й через російське вторгнення, потребує низки заходів для свого відновлення, розвитку та виготовлення якісного конкурентного продукту. Зокрема, внесення змін до вітчизняного законодавства та приведення його до норм Європейського Союзу.

«Прийняття законодавчих ініціатив та нормативних актів надасть старт новому етапу відновлення та розвитку виноградарства, виноробства та галузі в цілому, а також надасть можливості для використання джерел підтримки, в тому числі й міжнародних», — розповів перший заступник міністра агарної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Він також закликав виноградарів створювати організації водокористувачів (ОВК) задля ефективного використання зрошення і, відповідно, покращення урожаю.

«Навіть малі виробники можуть об’єднатися та мати доступ до зрошення. На цей рік передбачена державна програма підтримки ОВК у розмірі до 200 млн грн.», — підкреслив заступник міністра.

Мінагрополітики готує зміни до закону «Про вино та інші продукти виноградарства і виноробства», які мають привести його у відповідність до нового регламенту ЄС. Зокрема, відомство пропонує: лібералізувати вимоги до вин з географічними зазначеннями, врегулювати деалкоголізацію вин, лібералізувати вимоги до садіння винограду, а також змінити вимоги до маркування.

Агро Перспектива

< Трейдери експортували з України 11,4 млн. тонн пшениці в 2022/2023 Все новости за
07.03.2023
ВВП України у 2023 році знизиться на 0,1% за інфляції 16,9% - консенсус-прогноз >

19.02.2025  
09:30 Держпродспоживслужба проводить швидку оцінку ризиків щодо блутангу
09:22 Держспоживслужба просить Гендиректорат ЄК включити 27 підприємств по продуктам бджільництва до переліку експортерів на ринки ЄС
08:52 Україна в січні 2025 різко збільшила імпорт капусти - в 11 разів проти січня 2024
08:21 Україна планує залучити $2,7 млрд від МВФ в 2025
08:14 35% вирощених овочів втрачається через брак належних умов зберігання - Мінагро
07:54 Коваль обговорив з турецьким колегою розширення торгівельної співпраці в агросекторі
18.02.2025  
21:31 Heineken очікує зростання частки безалкогольного пива у своєму портфелі
21:20 Restaurant Brands викупила у партнерів частки в китайському підрозділі Burger King
21:09 Україна планує залучити $2,7 млрд від МВФ в 2025
17:21 «Доступні кредити 5-7-9%»: від початку року український бізнес отримав 2553 пільгових кредити на 8,1 млрд грн
16:27 Туреччина готова активніше долучатися до проєктів відбудови України та посилювати торгівельне співробітництво — Свириденко
16:02 Кабмін затвердив План пріоритетних дій на 2025 - Шмигаль
15:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
14:18 Детективи БЕБ на Волині перекрили канал контрабанди авто під виглядом гуманітарної допомоги для військових
12:04 За матеріалами БЕБ на Львівщині судитимуть керівника держпідприємства
12:03 Котирування пшениці в Парижі знизилися на тлі млявої торгівлі та відсутності торгів на біржах США
10:11 Капуста в січні здорожчала в Україні на 6,44 грн/кг
09:25 Мінагрополітики спільно з ФАО та ЄС надають гранти на підтримку агрегаційних моделей у ягідництві та овочівництві
08:50 Експорт до ОАЕ у 2024 зріс на понад 23% - Свириденко
08:24 ВВП України у січні зріс на 1,5% за рахунок будівництва, переробної галузі та внутрішньої торгівлі
08:12 Найбільшу ділянку «Земельного банку» з другої спроби здали в суборенду за ₴75,4 мільйона
07:33 Україна та ОАЕ співпрацюватимуть для створення продовольчого хабу - Зеленський
07:28 Угода про партнерство між Україною та ОАЕ – можливість відкрити ринки для збуту української агропродукції - Коваль
07:17 Україна та ОАЕмірати уклали угоду про всеосяжне економічне партнерство
17.02.2025  
23:12 Закупівельні ціни на ВРХ в Україні демонструють зростання у короткостроковій перспективі
18:01 БЕБ на Київщині скерувало до суду справу щодо нелегальної торгівлі рідинами для куріння
12:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:12 За матеріалами БЕБ у Чернівецькій області медичний центр відшкодував до бюджету 5 млн грн несплачених податків
12:11 Бюро економічної безпеки на Львівщині вилучило 11,5 тисяч нікотиновмісних паучів
11:01 Україна почала завозити питне молоко з Польщі
10:58 Вершкове масло подорожчало в січні ще на 3 гривні/пачка
09:41 Україна та Саудівська Аравія рішуче налаштовані посилювати співпрацю у сфері сільського господарства
09:36 Стан озимини вчені оцінюють як задовільний
08:14 Україна зможе перекрити частину витрат, які фінансувалися USAID, - Зеленський
06:45 Яйця за результатами січня 2025 подешевшали до 49,39 грн/десяток
06:32 17 лютого. Свята та події дня
16.02.2025  
23:04 Саудівська Аравія зацікавлена у співпраці з українським агросектором
10:53 16 лютого. Календарі різних країн. Національне свято Литовської Республіки
07:10 16 лютого. Свята та події дня
15.02.2025  
21:11 Україна збільшила в 2024 імпорт картоплі в 4 рази
18:21 Зерно в Україні дорожчає на тлі лімітованої пропозиції від аграріїв
17:55 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
17:48 Держрибагентство: Якісна підготовка меліоративних систем – запорука вдалого врожаю
17:28 Фітосанітарна безпека: 4031 фітосанітарних сертифікатів видано 3-9 лютого 2025
17:14 Мінрозвитку обговорило з портами модернізацію інфраструктури
10:52 Україна експортувала в січні продовольства на 1,8 млрд USD
08:03 Запаси какао-бобів у світі впали до мінімуму
07:18 ФАО оголосила тендер на закупівлю 30 тисяч одноденних курчат
06:57 15 лютого. Свята та події дня
06:28 Уряд виділяє 2 млрд грн на гуманітарне розмінування сільгоспземель — Шмигаль








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.