На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

ЄС буде шукати шляхи підтримки фермерів замість перегляду режиму лібералізації торгівлі з Україною

31.01.2023 16:55 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Європейський Союз буде шукати шляхи підтримки європейських фермерів у надзвичайній ситуації, що виникла у звязку з різким збільшенням поставок аграрної продукції з України, заявив єврокомісар із сільського господарства Януш Войцеховський під час пресконференції за підсумками

засідання ради міністрів ЄС з питань сільського господарства та рибальства. Войцеховський підкреслив, що країни ЄС зберігають непохитну солідарність з Україною і під час обговорення жодна з країн-членів не висувала ініціатив щодо скорочення або створення якихось бар’єрів для поставок сільськогосподарської продукції з України.

Він наголосив, що під час обговорення не йшлося про введення квот, тарифів або інших обмежень щодо сільськогосподарської продукції з України. Міністри обговорювали можливості для підвищення спроможності «коридорів солідарності» та інших шляхів надання практичної допомоги для України.

Рада міністрів сільського господарства ЄС ухвалила, що для вирішення цієї проблеми необхідно вжити заходів на рівні Євросоюзу.

Як варіант вирішення проблеми запропоновано використання кризового резерву ЄС з метою підтримки фермерів в окремих країнах союзу, йдеться у повідомленнях різних інформаційних ресурсів з посиланням на прессконференцію Войцеховського.

«Можливим інструментом є використання кризового резерву ЄС для підтримки фермерів. Не всі країни-члени підтримали таку пропозицію, але більшість з них не були проти такої пропозиції. Це саме та причина, з якої ми дуже серйозно зважимо на можливість використання кризового резерву для фермерів, які мають проблеми. Ми проаналізуємо цю ситуацію, і я подам цю пропозицію на розгляд Колегії Європейської Комісії», — сказав Войцеховський.

Євросоюз цілком і повністю підтримує Україну, зазначив Войцеховський. Питання в іншому: як допомогти фермерам, на яких вплинуло зростання експорту з України, пишуть інформаційні агентства.

«ЄС має інструменти для вирішення цієї проблеми, — зазначив єврокомісар. — У цьому випадку необхідно розробити схему тимчасової підтримки, можливо, із кризового фонду Євросоюзу. Зокрема, фермерам потрібно виплатити компенсації за зберігання зерна та насіння, яке вони не змогли продати».

Войцеховський наголосив, що для таких заходів не потрібні великі капіталовкладення, а також, що це тимчасова проблема, яка буде вирішена після закінчення війни РФ проти України.

Єврокомісар визнав, що питання поставок агропродукції з України було одним із найбільш чутливих.

"Найбільш чутливою темою було питання щодо імпорту з України. Ми поглянули на ринкову ситуацію та порушили важливі теми, що відображають ситуацію на ринках, особливо в країнах, що межують з Україною. Ініціатива щодо «коридорів солідарності» була дуже успішною. На початку російської агресії імпорт з України був майже повністю заблокований, і становив не більше 200 тис тонн товарів на місяць. Зараз ми маємо значне підвищення імпорту в ЄС з України у порівнянні між 2021–2022 роком", — зауважив єврокомісар.

Зокрема, за словами Войцеховського, імпорт зерна з України в ЄС у 2021 році складав 287 тис тонн, у 2022 році цей показник зріс до 2,849 млн тонн. Поставки кукурудзи — до повномасшбаного вторгнення — з України до ЄС становили 7,309 тис тонн, у 2022 обсяги зросли до 12,01 млн тонн.

Раніше ЄС імпортував 25 тис тонн соняшникового насіння, а у 2022 році імпорт зріс до 1,855 млн тонн.

Зростання поставок пшениці, ріпаку, кукурудзи та інших культур спостерігається в таких країнах як Румунія, Угорщина, Болгарія, Польща, Словаччина.

"Це не є проблемою для усього Європейського Союзу. Десь ми бачимо зростання імпорту, в інших місцях — його зменшення. Але це є регіональною проблемою, проблемою для прикордонних країн. З одного боку, це успіх «коридорів солідарності». З іншого, — нам потрібно розв’язувати проблеми місцевих фермерів, які зараз постають перед труднощами у реалізації власної продукції", — сказав Войцеховський.

Як повідомляла «Агро Перспектива», раніше Всеукраїнська Аграрна Рада ініціювала звернення аграрної спільноти до європейської влади щодо збереження та продовження дії умов преференційної торгівлі між Україною та ЄС.

Відповідні листи від імені ГС «Всеукраїнський аграрний форум», до складу якої входять провідні аграрні асоціації, надіслані до голови Комітету з питань сільського господарства та розвитку сільських територій Європарламенту, членів Ради з питань сільського господарства та рибальства ЄС, а також до членів Союзу двох великих сільськогосподарських «парасолькових» організацій COPA і COGECA, які представляють найсильнішу групу інтересів європейських фермерів.

Голова ВАР Андрій Дикун зустрівся із головою Комітету з питань сільського господарства та розвитку сільських територій Європарламенту Норберта Лінза для обговорення цього питання.

За словами пана Норберта Лінза абсолютна більшість членів Європарламента підтримує обраний для України курс лібералізації ринку ЄС, не дивлячись на усі складнощі, які виникають, зокрема для сусідніх країн із Україною, починаючи з Польщі.

Наразі чи не єдиним безпечним коридором для експорту аграрної продукції з України став напрямок кордонів з країнами ЄС, в тому числі для цілей транзиту. Саме відбудова нових шляхів транзитної логістики була одним з ключових факторів відчутного збільшення аграрного експорту в напрямку країн ЄС. Обсяги поставки аграрної продукції до ЄС збільшилися втричі, а частка ЄС у зовнішніх поставках аграрної продукції в 2022 році досягла рекордних 55% з урахуванням ймовірного транзиту.

Проте, в цілому за рік, експорт аграрної продукції все одно скоротився на $4,3 млрд або на 15,5%. Водночас, необхідно враховувати той факт, що український аграрний експорт 2022 року був сформований за рахунок рекордних показників виробництва сільськогосподарської продукції в 2021 році.

Наявні економічні факти і об’єктивні очікування свідчать про неминуче скорочення як виробничого, так і експортного потенціалу аграрної галузі України вже цього року. За результатами 2022 року обсяг виробництва агропродукції в цілому скоротився на 30%. Згідно наявних прогнозів членів ГС «ВАФ» обсяг виробництва зерна в Україні в 2023 році становитиме близько 34–35 млн. тонн, що на 37% менше ніж в 2022 році та на 60% менше ніж в 2021 році. Також негативні тенденції скорочення виробництва збережуться і в інших секторах аграрної економіки.

«Надання підтримки з боку ЄС та запровадження преференційного режиму торгівлі, безумовно, є відчутними для аграрного сектору України. Водночас, відповідні заходи в умовах війни, на жаль, залишаються для галузі переважно реанімаційним інструментом. Зупинка або обмеження реанімаційних заходів в будь-якій формі прискорить падіння аграрної галузі з усіма негативними соціально-економічними наслідками», — йдеться у зверненні.

Організації-члени ГС «ВАФ» впевнені, що свідоме запровадження заходів, які будуть мати негативний вплив на виробничий та експортний потенціал України, також можуть нести в собі ризики геополітичного масштабу. Адже країна-агресор вже поточного сезону вийшла на 1 позицію в світі з експорту пшениці і соняшникової олії.

Враховуючи вище викладене, аграрії просять зберегти та продовжити дію умов преференційної торгівлі між Україною та ЄС щонайменше до кінця 2024 року, не допустити поглиблення кризи в агросекторі України та погіршення стану глобальної продовольчої безпеки.

Агро Перспектива

< МВФ підвищив прогноз зростання світової економіки на 2023 рік до 2,9%, вказав на ризик ескалації війни Росії в Україні Все новости за
31.01.2023
Для української продукції відкрили нові ринки у Канаді і Сербії >

26.04.2024  
17:00 БЕБ на Буковині повідомило про підозру керівника підприємства, яке не сплатило 11 млн грн податків
16:38 15,6 мільярдів гривень отримали аграрії з початку року за програмою «Доступні кредити 5-7-9»
15:15 Аграрії України посіяли 2,4 млн га ярини
15:12 Міністра аграрної політики та продовольства України Сольського звільнено з-під варти
12:25 Заволоділи 7,7 млн грн на закупівлі тестів на гепатит: БЕБ повідомило про підозру керівникам медзакладу та компанії-постачальника
12:16 БЕБ скерувало до суду справу щодо одного з керівників правління «Укртатнафти»: до бюджету відшкодовано майже 1,6 млрд грн
11:32 ЄК знизила прогноз врожаю пшениці в Євросоюзі в 2024/2025
11:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:24 Яйця до Великодня по 18 гривень: скільки протримаються низькі ціни
11:21 БЕБ в Одесі викрило цех з підробки «брендового» одягу: вилучено майна на 1,8 млн грн
10:52 Зростання котирувань пшениці в Чикаго підтримане різким погіршенням стану посівів озимої пшениці в США
10:47 Мінагрополітики обговорило допомогу українським фермерам з делегацією Міністерства сільського, лісового та рибного господарства Японії
10:15 Негода сповільнила темпи посівної на Вінниччині
09:38 Урожай ячменю в Україні в 2024 скоротиться до 4,9 млн тонн - Мінагрополітики
09:08 Міністра агрополітики Сольського взяли під варту
25.04.2024  
23:21 НБУ знизив облікову ставку трохи більше за очікування - до 13,5% і її оцінку на кінець року - до 13%
20:32 НБУ поліпшив прогноз інфляції на 2024 р. з 8,6% до 8,2% і несуттєво погіршив його на 2025
20:25 Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт
19:43 Аграрний міністр Сольський подав у відставку
17:21 Україна продала в 1 кварталі 2024 на 89 тис тонн цукру на експорт більше, ніж у 2023
16:41 Внутрішній ринок кукурудзи продовжує зміцнюватися в ціновому плані
15:44 В Брюсселі розпочалися роз’яснювальні зустрічі Єврокомісії та України по темі сільського господарства
14:52 БЕБ на Київщині повідомило про підозру керівника підприємства в ухиленні від сплати майже 9 млн грн податків
13:58 За матеріалами БЕБ на Закарпатті судитимуть 5 осіб, які організували нелегальні гральні заклади
13:00 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:11 За рекомендаціями БЕБ на Буковині відмінили тендер з порушеннями майже на 20 млн грн місцевого бюджету
10:27 Пшениця в Чикаго виросла до рівня 3-місячного максимуму на фоні засухи в пшеничному поясі США і на півдні РФ
09:55 Польські фермери блокують рух вантажівок у «Рава-Руській», у черзі - до 150 фур59
09:45 Європарламент схвалив перегляд спільної сільськогосподарської політики ЄС
09:01 Замміністру агрополітики Дмитрасевичу паралельно з міністром Сольським вручили підозру у справі оборудок із землею
08:55 Аграрні асоціації підписали клопотання до суду про взяття на поруки Сольського
08:54 Тимошенко та «Батьківщина» вимагають негайної відставки Сольського з посади міністра агрополітики
24.04.2024  
19:47 БЕБ у Львові забезпечило відшкодування 5,2 млн грн завданих бюджету збитків
17:35 Рибна галузь України має всі шанси стати успішною - Держрибагентство
15:40 Закупівля сировини за завищеними цінами: за матеріалами БЕБ судитимуть заступника директора держпідприємства
12:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:15 Більшість банкірів очікує зниження облікової ставки НБУ на 0,5 в.п.
12:04 CRH оцінює перспективи інвестування в Україну
12:04 БЕБ у Києві викрило незаконне казино під прикриттям спортклубу
12:03 Пшениця в Чикаго зросла до рівня більш ніж 2-місячного максимуму на тлі посухи у пшеничному поясі США
11:56 Новий індустріальний парк «BORSCHIV» спеціалізуватиметься на глибокій переробці сільгосппродукції
11:54 Аграрії можуть отримати часткову компенсацію вартості сільгосптехніки 44 вітчизняних виробників
11:47 Рада ухвалила закон про бавовну, яка потрібна для виробництва пороху
09:38 У справі БЕБ про незаконне виробництво сигарет суд заарештував керівника компанії афілійованої до підсанкційного контрабандиста
23.04.2024  
19:31 В Україні хочуть оновити штрафи за незаконний продаж цигарок і спиртного: Рада ухвалила законопроєкт
19:19 Цього тижня Україна очікує надходження €1,5 мільярда в межах Ukraine Facility - Шмигаль
18:25 У справі БЕБ про незаконне виробництво сигарет суд заарештував керівника компанії афілійованої до підсанкційного контрабандиста
16:31 БЕБ скерувало до суду справу щодо незаконної торгівлі тютюновими виробами
15:41 Бюро економічної безпеки викрило подружжя, яке організувало нелегальну гральну залу у столиці
15:32 Укрзалізниця обрала постачальника послуги харчування у швидкісних поїздах









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.