На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Більше 30 наукових установ і підприємств потрапили під окупацію, майже 20 – у зону активних бойових дій - НААН України

09.12.2022 11:43 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Бойові дії на території України суттєво ускладнили діяльність наукових установ і підприємств НААН, зокрема більше 30 наукових установ і підприємств потрапили під окупацію, майже 20 — у зону активних бойових дій. Зазнали пошкоджень об’єкти наукової інфраструктури Академії. Значна кількість працівників НААН змушена евакуйовуватися у пошуках безпечного місцезнаходження. Суттєво ускладнилась можливість виконання низки завдань ПНД через відсутність організаційних, технічних умов та інших обставин, необхідних для виконання роботи. За таких умов Президентом Академії були зроблені відповідні звернення до вчених та працівників наукових установ і підприємств, які були розміщені на веб-сайті НААН.

В перший місяць повномасштабної війни було проведено три позачергових засідання Президії НААН, на яких було розглянуто питання, основними з яких були такі:

Про роботу Національної академії аграрних наук України в умовах воєнного стану в Україні;

Стан та заходи щодо успішного проведення весняно-польових робіт в наукових установах та підприємствах Національної академії аграрних наук України;

Про виконання науково-дослідних робіт в умовах збройної агресії рф;

Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану.

Із названих питань були прийнятті відповідні рішення у вигляді постанов Президії НААН і доведені до трудових колективів наукових установ та підприємств. Метою цих рішень були: захист життя працівників в умовах, які склалися, збереження державного майна, документації (бухгалтерської, управлінської та іншої), виконання запланованих на 2022 рік етапів виконання науково-дослідних робіт, а також успішне проведення весняно-польових робіт в умовах дефіциту фінансових ресурсів, паливо-мастильних матеріалів, насіння, технологічних матеріалів та необхідного технічного забезпечення виконання робіт, а також тісна співпраця з військовими адміністраціями в областях та районах.

За відсутності можливостей закладки польових дослідів з виконання ПНД Академії затвердженими виконавцями у зв’язку з бойовими діями на територіях їх установ та дослідних господарств, рекомендовано було передбачити закладку зазначених дослідів в інших наукових установах або дослідних господарствах, які мають такі можливості. Позитивним прикладом реалізації такої рекомендації було проведення досліджень вченими Інституту картоплярства на базі Інституту кормів і сільського господарства Поділля.

Більш клопіткою була реалізація рішень Президії НААН щодо розміщення Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства, співробітники якого евакуювались з м. Херсон, на базі Одеської державної сільськогосподарської дослідної станції, а Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія Нова» — Національного наукового селекційно-генетичного центру з вівчарства — на базі Інституту селекції і генетики тварин імені М. В. Зубця.

Окрім того, Президія НААН прийняла рішення і були зроблені клопотання до:

Кабінету Міністрів України щодо розблокування Державною казначейською службою України зареєстрованих, але не оплачених платежів (за паливо-мастильні матеріали, добрива, засоби захисту рослин, насіння тощо) та здійснення їх оплати за кошти загального та спеціального фондів;

Міністерства фінансів України щодо наближення бюджетних коштів асигнувань загального фонду наукових установ НААН з четвертого кварталу 2022 року на другий квартал 2022 року;

Міністерства оборони України щодо прискорення розгляду пропозицій з бронювання військовозобов’язаних наукових установ і підприємств НААН, які забезпечують проведення весняно-польових робіт і яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час.

Дякуючи нашим працівникам за наполегливу працю, сьогодні можу доповісти, що в поточному році в умовах воєнного стану наукові установи заклали в різних регіонах країни 64 демонстраційні полігони. Під урожай 2022 року науковими установами та дослідними господарствами на підконтрольній Україні території було засіяно всі 217,2 тис. га ріллі.

Члени НААН підготували для вітчизняних аграріїв «Рекомендації щодо особливостей проведення весняно-польових робіт в умовах воєнного стану та обмеженого ресурсного забезпечення», вчені наукових установ надавали на запити аграріїв необхідні консультації. На умовах кредитування наукові установи і підприємства Академії забезпечували сільськогосподарських товаровиробників насінням сільськогосподарських культур.

Встановивши режим роботи, за якого забезпечується виконання наукових досліджень та виробнича діяльність без загрози життю і здоров’ю працівників, головні наукові установи з виконання ПНД НААН на засіданнях своїх координаційно-методичних рад (КМР) переглянули календарні плани та робочі програми з метою максимально можливого забезпечення виконання етапу науково-дослідних робіт 2022 року. Можемо констатувати, що незважаючи на чисельні труднощі, в тому числі й скорочення бюджетного фінансування, вчені НААН, перегрупувавши і мобілізувавши свої сили на виконання наукових проєктів, не скоротили ні одне завдання поточного року!

На виконання Витягу з протоколу № 96 засідання Кабінету Міністрів України від 12 липня 2022 року в частині надання Міністерству освіти і науки України затверджених переліків пріоритетних наукових досліджень і науково-технічних розробок, спрямованих на створення новітньої конкурентоспроможної науково-технічної продукції, необхідної в умовах воєнного стану, які вже виконуються та можуть бути прийняті до виконання у випадку необхідності, НААН надала до Міністерства освіти і науки України, попередньо погоджені з Міністерством оборони України та Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України 189 нових та 1169 завдань (слайд № 3), що вже виконуються, результати яких націлені на досягнення продовольчої безпеки країни та нових продуктів (технологій) для ефективного відновлення України на сучасному етапі та у післявоєнний період.

Міжнародна діяльність НААН в умовах воєнного стану: від самого початку безпрецедентної агресії російської федерації проти незалежної України іноземні та міжнародні наукові організації засудили дії російської армії та висловили моральну підтримку й солідарність з усім народом України та його науковою спільнотою. Листи підтримки надійшли від академій наук, провідних наукових організацій, колективів та окремих учених з різних країн світу. Світові наукові спільноти, окремі науковці різних країн світу не лише рішуче засуджують криваву війну, розв’язану російською федерацією проти України та її народу, але й об’єднують свої зусилля для допомоги тим, хто вимушений тимчасово залишити своє житло та емігрувати за межі України.

Низка закордонних лабораторій та університетів готові включити на тимчасовій основі українських науковців до своїх проєктів та науково-дослідних груп. Водночас широка міжнародна компанія з підтримки науковців України шляхом надання їм можливостей працевлаштування за фахом в інших країнах пов’язана із певною загрозою нової хвилі наукової еміграції, зокрема посилення виїзду за кордон талановитої наукової молоді. Тому віддаючи належне колегіальній солідарності й підтримці наших учених з боку зарубіжних наукових осередків, залишаючись глибоко вдячними світовій науковій спільноті за підтримку, ми розглядаємо розширення діяльності наших науковців за рубежем як тимчасове явище, викликане умовами воєнного стану і сподіваємося на відновлення нормального наукового процесу.

В умовах воєнного стану Академія продовжує співпрацювати із закордонними партнерами. На сьогодні установи НААН (слайд № 4) мають договори про науково-творчу співпрацю з 67 науковими установами 32 країн світу. Академія є співзасновником Європейської спілки Академій Аграрних Наук та входить у понад 50 міжнародних наукових асоціацій та об’єднань, йдеться в повідомленні НААН України.

Агро Перспектива

< Пшениця і Чикаго знизилася під тиском великої пропозиції пшениці з РФ Все новости за
09.12.2022
РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE >

24.02.2024  
17:37 Польські протестувальники на добу розблокували пункт пропуску «Зосін - Устилуг»
17:32 Шмигаль і фон дер Ляєн обговорили співпрацю в ОПК і ситуацію на кордоні з Польщею
10:04 Вінницькі аграрії цьогоріч отримали майже ₴480 мільйонів кредитів на розвиток
09:54 Україна не продає своє зерно на польський ринок в останні п’ять місяців, українське зерно йде транзитом - Шмигаль на кордоні
09:54 Мінекономіки визначило три ключові показники вартості розмінування
23.02.2024  
22:32 Україна розробила та пропонує Польщі план деблокади кордону - Шмигаль
16:03 Внутрішні ціни на соняшник продовжують знижуватися на тлі ослаблення експортного ринку олії та шроту
15:44 Україна починає реалізацію низки рішень для підтримання ритмічності експорту - Кубраков
15:39 Шмигаль: Працюємо на Львівщині, з польською стороною плануємо провести прагматичний діалог щодо ситуації на кордоні
14:45 Україні треба допомогти з експортом продукції на світові ринки - фон дер Ляєн
14:32 Тривала блокада кордону вдарить по економіці України, Польщі та низки країн ЄС - Мінагрополітики
12:41 Контрабанда сигарет до Румунії: детективи БЕБ вилучили четверту фуру з товаром на 34 млн грн
12:26 Українські аграрії привезли розстріляну сільськогосподарську техніку на кордон з Польщею
12:17 Пшеничні котирування на біржі Чикаго перебували в змішаному тренді
12:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:19 Трейдери експортували 15,326 млн тонн кукурудзи з України
11:07 Сало в Україні в січні 2024 подорожчало до 174,26 грн/кг
10:59 Сейм Латвії заборонив імпорт агропродукції з Росії та Білорусі
10:54 Найбільш критична ситуація в Україні в сегменті молочки з твердими сирами - СМПУ
10:32 МВФ і Україна досягли угоди на рівні персоналу щодо третього перегляду програми фінансування
10:23 Блокування кордону з Польщею: у чергах стоять понад 2400 вантажівок
10:16 Детективи Бюро економічної безпеки заарештували керівника товариства за заволодіння коштами Київпастрансу
22.02.2024  
22:39 Польські фермери анонсували страйк у Варшаві у вівторок
22:26 Уряди України та Польщі налаштовані на розв’язання проблемних питань - Кулеба після переговорів у Варшаві
22:22 Список українського продовольства, яке хоче заборонити Польща, озвучив Секерський у сеймі
22:17 Зеленський і Мішель обговорили поточну ситуацію на українсько-польському кордоні
22:11 Рада запровадила в Україні електронні аграрні розписки
22:05 Профільні комітети Європарламенту схвалили надання Україні €50 мільярдів
21:48 Єврокомісія шукає баланс між допомогою Україні та захистом ринку ЄС 22.02.2024 18:25
16:35 Експортна активність дедалі більше зміщується у бік чорноморських портів
15:07 Через знищення Каховської греблі збитки рибної галузі сягнули майже ₴10 мільярдів
15:05 Туск: зустріч урядів України і Польщі відбудеться 28 березня у Варшаві
14:18 Детективи Бюро економічної безпеки у Чернівцях вилучили 11 тонн тютюну
12:58 НАТО підтримає українську розробку систем дистанційного виявлення мін
12:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:42 Постпреди країн ЄС погодили позицію щодо продовження на рік пільг для українського й молдовського експорту
12:35 Пшениця на біржі Чикаго - в змішаному тренді
12:31 В Україні створили вже третю модель машини для розмінування
12:25 В Україні за міжнародними стандартами сертифіковані 4,65 мільйона гектарів лісів
12:23 На в’їзд до України в чергах очікують 2450 вантажівок - Демченко
10:46 БЕБ скерувало до суду справу про несплату податків відомим львівським ресторанним холдингом. До бюджету відшкодовано 13,4 млн грн
09:18 Штат Міннесота і Чернігівська область поглиблять взаємодію в аграрному секторі
01:22 Мінагрополітики розпочало розробку державної програму розвитку тваринництва до 2033
21.02.2024  
23:16 Зеленський запропонував Дуді та Туску зустрітися на державному кордоні з метою розблокування руху українських вантажів
23:13 Посли ЄС погодили мандат на продовження «торговельного безвізу» з Україною й Молдовою
19:35 Відновлення зруйнованих об'єктів на Київщині: БЕБ упередило розтрату понад 686 млн грн бюджетних коштів
19:35 На Одещині БЕБ забезпечило відшкодування до бюджету 2 млн грн несплачених податків
18:32 Ритейлери прогнозують подорожчання споживчих товарів через блокування кордону
16:47 Блокування кордону з Україною не є політичним рішенням уряду, заборонити фермерам протестувати не можна - Дуда
16:43 Українське зерно в Польщі не залишається, але становить конкуренцію на ринку Німеччини - Мінсільгосп Польщі

НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.