На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Більше 30 наукових установ і підприємств потрапили під окупацію, майже 20 – у зону активних бойових дій - НААН України

09.12.2022 11:43 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Бойові дії на території України суттєво ускладнили діяльність наукових установ і підприємств НААН, зокрема більше 30 наукових установ і підприємств потрапили під окупацію, майже 20 — у зону активних бойових дій. Зазнали пошкоджень об’єкти наукової інфраструктури Академії. Значна кількість працівників НААН змушена евакуйовуватися у пошуках безпечного місцезнаходження. Суттєво ускладнилась можливість виконання низки завдань ПНД через відсутність організаційних, технічних умов та інших обставин, необхідних для виконання роботи. За таких умов Президентом Академії були зроблені відповідні звернення до вчених та працівників наукових установ і підприємств, які були розміщені на веб-сайті НААН.

В перший місяць повномасштабної війни було проведено три позачергових засідання Президії НААН, на яких було розглянуто питання, основними з яких були такі:

Про роботу Національної академії аграрних наук України в умовах воєнного стану в Україні;

Стан та заходи щодо успішного проведення весняно-польових робіт в наукових установах та підприємствах Національної академії аграрних наук України;

Про виконання науково-дослідних робіт в умовах збройної агресії рф;

Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану.

Із названих питань були прийнятті відповідні рішення у вигляді постанов Президії НААН і доведені до трудових колективів наукових установ та підприємств. Метою цих рішень були: захист життя працівників в умовах, які склалися, збереження державного майна, документації (бухгалтерської, управлінської та іншої), виконання запланованих на 2022 рік етапів виконання науково-дослідних робіт, а також успішне проведення весняно-польових робіт в умовах дефіциту фінансових ресурсів, паливо-мастильних матеріалів, насіння, технологічних матеріалів та необхідного технічного забезпечення виконання робіт, а також тісна співпраця з військовими адміністраціями в областях та районах.

За відсутності можливостей закладки польових дослідів з виконання ПНД Академії затвердженими виконавцями у зв’язку з бойовими діями на територіях їх установ та дослідних господарств, рекомендовано було передбачити закладку зазначених дослідів в інших наукових установах або дослідних господарствах, які мають такі можливості. Позитивним прикладом реалізації такої рекомендації було проведення досліджень вченими Інституту картоплярства на базі Інституту кормів і сільського господарства Поділля.

Більш клопіткою була реалізація рішень Президії НААН щодо розміщення Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства, співробітники якого евакуювались з м. Херсон, на базі Одеської державної сільськогосподарської дослідної станції, а Інституту тваринництва степових районів імені М.Ф. Іванова «Асканія Нова» — Національного наукового селекційно-генетичного центру з вівчарства — на базі Інституту селекції і генетики тварин імені М. В. Зубця.

Окрім того, Президія НААН прийняла рішення і були зроблені клопотання до:

Кабінету Міністрів України щодо розблокування Державною казначейською службою України зареєстрованих, але не оплачених платежів (за паливо-мастильні матеріали, добрива, засоби захисту рослин, насіння тощо) та здійснення їх оплати за кошти загального та спеціального фондів;

Міністерства фінансів України щодо наближення бюджетних коштів асигнувань загального фонду наукових установ НААН з четвертого кварталу 2022 року на другий квартал 2022 року;

Міністерства оборони України щодо прискорення розгляду пропозицій з бронювання військовозобов’язаних наукових установ і підприємств НААН, які забезпечують проведення весняно-польових робіт і яким надається відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час.

Дякуючи нашим працівникам за наполегливу працю, сьогодні можу доповісти, що в поточному році в умовах воєнного стану наукові установи заклали в різних регіонах країни 64 демонстраційні полігони. Під урожай 2022 року науковими установами та дослідними господарствами на підконтрольній Україні території було засіяно всі 217,2 тис. га ріллі.

Члени НААН підготували для вітчизняних аграріїв «Рекомендації щодо особливостей проведення весняно-польових робіт в умовах воєнного стану та обмеженого ресурсного забезпечення», вчені наукових установ надавали на запити аграріїв необхідні консультації. На умовах кредитування наукові установи і підприємства Академії забезпечували сільськогосподарських товаровиробників насінням сільськогосподарських культур.

Встановивши режим роботи, за якого забезпечується виконання наукових досліджень та виробнича діяльність без загрози життю і здоров’ю працівників, головні наукові установи з виконання ПНД НААН на засіданнях своїх координаційно-методичних рад (КМР) переглянули календарні плани та робочі програми з метою максимально можливого забезпечення виконання етапу науково-дослідних робіт 2022 року. Можемо констатувати, що незважаючи на чисельні труднощі, в тому числі й скорочення бюджетного фінансування, вчені НААН, перегрупувавши і мобілізувавши свої сили на виконання наукових проєктів, не скоротили ні одне завдання поточного року!

На виконання Витягу з протоколу № 96 засідання Кабінету Міністрів України від 12 липня 2022 року в частині надання Міністерству освіти і науки України затверджених переліків пріоритетних наукових досліджень і науково-технічних розробок, спрямованих на створення новітньої конкурентоспроможної науково-технічної продукції, необхідної в умовах воєнного стану, які вже виконуються та можуть бути прийняті до виконання у випадку необхідності, НААН надала до Міністерства освіти і науки України, попередньо погоджені з Міністерством оборони України та Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України 189 нових та 1169 завдань (слайд № 3), що вже виконуються, результати яких націлені на досягнення продовольчої безпеки країни та нових продуктів (технологій) для ефективного відновлення України на сучасному етапі та у післявоєнний період.

Міжнародна діяльність НААН в умовах воєнного стану: від самого початку безпрецедентної агресії російської федерації проти незалежної України іноземні та міжнародні наукові організації засудили дії російської армії та висловили моральну підтримку й солідарність з усім народом України та його науковою спільнотою. Листи підтримки надійшли від академій наук, провідних наукових організацій, колективів та окремих учених з різних країн світу. Світові наукові спільноти, окремі науковці різних країн світу не лише рішуче засуджують криваву війну, розв’язану російською федерацією проти України та її народу, але й об’єднують свої зусилля для допомоги тим, хто вимушений тимчасово залишити своє житло та емігрувати за межі України.

Низка закордонних лабораторій та університетів готові включити на тимчасовій основі українських науковців до своїх проєктів та науково-дослідних груп. Водночас широка міжнародна компанія з підтримки науковців України шляхом надання їм можливостей працевлаштування за фахом в інших країнах пов’язана із певною загрозою нової хвилі наукової еміграції, зокрема посилення виїзду за кордон талановитої наукової молоді. Тому віддаючи належне колегіальній солідарності й підтримці наших учених з боку зарубіжних наукових осередків, залишаючись глибоко вдячними світовій науковій спільноті за підтримку, ми розглядаємо розширення діяльності наших науковців за рубежем як тимчасове явище, викликане умовами воєнного стану і сподіваємося на відновлення нормального наукового процесу.

В умовах воєнного стану Академія продовжує співпрацювати із закордонними партнерами. На сьогодні установи НААН (слайд № 4) мають договори про науково-творчу співпрацю з 67 науковими установами 32 країн світу. Академія є співзасновником Європейської спілки Академій Аграрних Наук та входить у понад 50 міжнародних наукових асоціацій та об’єднань, йдеться в повідомленні НААН України.

Агро Перспектива

< Пшениця і Чикаго знизилася під тиском великої пропозиції пшениці з РФ Все новости за
09.12.2022
РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE >

07.02.2023  
17:10 USAID передав Україні першу газотурбінну станцію потужністю 25 МВт
17:05 Аграрний міністр Сольський обговорив із британським колегою Спенсером фінансову підтримку українських аграріїв
11:57 Перезимівля озимих культур впродовж січня залишалася складною - НААН України
11:54 Пшеничні котирування в Чикаго знизилися на технічних продажах контрактів і фіксації прибутку інвесторами
11:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:43 Білгород-Дністровський порт виставляють на продаж, стартова ціна – 187,6 мільйона
06.02.2023  
16:14 У січні в Україні зареєстрували понад 17,6 тисячі нових ФОПів
15:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:57 Уряд вніс зміни до Порядку ведення Державного земельного кадастру
12:55 Міжнародні донори передають 13,5 тонн насіння овочів на деокуповані території України
10:55 Окрема заборона на вилов щуки встановлюється з 15 лютого до 31 березня
10:09 Україна у січні скоротила експорт агропродукції на 1,3 млн тонн через блокування РФ зернового коридору
04.02.2023  
07:46 Єврокомісія надасть EUR1 млрд на відновлення інфраструктури - фон дер Ляєн
07:29 Швейцарія надала гуманітарну допомогу 296 українським молочним господарствам
07:10 Мінагро розробляє вимоги до виробництва та обігу м’яса свійської птиці з урахуванням вимог ЄС
03.02.2023  
23:10 Спільна заява за підсумками 24-го саміту Україна – ЄС
16:21 Продаж пива в Німеччині зріс на 2,7% у 2022 році після трьох років зниження
15:58 У 2022/2023, як і раніше, ФАО очікує скорочення обсягу виробництва зернових
15:54 НБУ прогнозує збереження безробіття на рівні приблизно 26% у 2023 році з ослабленням у 2025 році до 17,6%
15:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
15:43 У січні світові ціни на продукти харчування продовжили знижуватися
11:32 Grain from Ukraine. Відправлено 110 тис тонн зерна - Сольський
10:39 Мінагро може включити ОЕЗи до переліку об’єктів критичної інфраструктури для стабільного функціонування галузі
10:39 Пшеничні котирування в Чикаго трохи виросли на технічних покупках
09:37 Через війну 40% теплиць в Україні зупинили свою роботу
09:25 Україна в 2022 збільшила експорт соняшнику в 35 разів. Олійники занепокоєні можливою втратою ринків олії та шроту в ЄС
08:40 Аграрний міністр Сольський просить ЄС допомогти Україні провести весняну посівну
02.02.2023  
20:55 Україна сподівається розпочати переговори з МВФ щодо повноцінної програми у II кв.-2023 – глава Мінфіну
20:48 Продуктові рітейлери відкрили понад 1,2 тис. "пунктів незламності"
20:21 Єврокомісія запропонує продовжити на рік пільговий режим імпорту з України
16:43 Міністр агрополітики України закликав ЄС продовжити спрощений режим експорту товарів
15:29 Україна очікує продовження безмитної торгівлі з ЄС до кінця 2024 - прем'єр
15:26 За період війни в Україні укладено понад 44 тис. земельних угод
15:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
14:49 Україна та Японія посилюють співпрацю в аграрній сфері
01.02.2023  
18:32 Виробник племінних свиней Genesus планує розширювати бізнес в Україні
14:05 Чорноморська зернова ініціатива буде продовжена, запевняють представники ООН
12:00 Пшениця в Чикаго виросла на тлі невизначеності зі станом посівів озимини
11:24 Ціни на харчі в Україні: зростання уповільниться, але навряд чи зупиниться
11:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:05 Мінекономіки України наразі підтверджує свій прогноз інфляції 28% на 2023
10:43 Світ справляється із кризою краще прогнозованого, заважають лише інфляція та війна Росії проти України, - МВФ
01:10 Тепличні господарства найбільше постраждають через енергокризу. Втрати агросектору очікуються на рівні 10-15%
00:35 Уряд оприлюднив новий Порядок бронювання військовозобов'язаних
00:17 Аграрії скоротять використання добрив в 2023 на 50% від науково-обгрунтованих норм - оцінка Мінагро
31.01.2023  
17:05 Для української продукції відкрили нові ринки у Канаді і Сербії
16:55 ЄС буде шукати шляхи підтримки фермерів замість перегляду режиму лібералізації торгівлі з Україною
15:43 МВФ підвищив прогноз зростання світової економіки на 2023 рік до 2,9%, вказав на ризик ескалації війни Росії в Україні
13:37 Україна запросила Кувейт до участі в програмі Grain from Ukraine
13:28 Данія долучається до ініціативи Grain from Ukraine


НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2023 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.