На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


НАСІННИЦТВО КОНОПЕЛЬ – ОСНОВА УСПІШНОГО РОЗВИТКУ ГАЛУЗІ КОНОПЛЯРСТВА

18 лютого 2022 року на базі Інституту луб’яних культур проведено круглий стіл «Організація насінництва промислових конопель для забезпечення коноплевиробників насінням вітчизняної селекції». Захід було заплановано в рамках реалізації проекту «Створення агротуристичного кластеру «Слобожанське коноплярство» за участю координатора Проекту, радника голови Сумської обласної державної адміністрації Гладенка Юрія та Маслака Олександра - директора Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації.

Основною метою заходу була консолідація селекціонерів та виробників насіннєвого матеріалу промислових конопель при виборі найкращих сортів для подальшого розмноження та розроблення загального бачення учасників агротуристичного кластеру «Слобожанське коноплярство» щодо насінництва конопель.

До участі у «круглому столі» окрім Інституту луб’яних культур НААН та Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН долучилися виробники посівного матеріалу, а саме ТОВ «Авекона», ТОВ «Діброва Фармз», ФГ «Машковський К», голова Асоціації «Українські технічні коноплі» Олександр Ігнатюк, координатор проектів GIZ в Україні Ірина Болчева, а також представники сільськогосподарських виробників, які вирощують та мають наміри займатися вирощуванням промислових конопель.

Директор Інституту луб’яних культур НААН Сергій Ткаченко зазначив у своєму виступі, що основне завдання наукової установи не тільки забезпечити насінням потенційних виробників конопель Сумщини та України, а й вивести Україну на міжнародний ринок конопель, як надійного конкурентоздатного постачальника якісного насіннєвого матеріалу. Без розвиненого внутрішнього ринку промислових конопель та врахування комплексного підходу до переробки коноплесировини, вихід на міжнародні ринки буде достатньо ускладненим.

Віктор Кабанець, що представляв Інститут сільського господарства Північного Сходу НААН висловив власне бачення щодо розвитку галузі та зауважив, що наразі кожен виробник посівного матеріалу промислових конопель має ряд проблем, вирішення яких полягає у консолідації господарників та місцевих органів влади, доведенні до профільних міністерств позиції вітчизняних коноплевиробників.

Кожен з учасників мав можливість висловити свою думку з тематики круглого столу та запропонувати ефективні механізми реалізації окремих проектів в галузі коноплярства. Зокрема, представник ТОВ «Сумикамволь» Сергій Павлов звернувся до учасників з пропозицією спільного дослідження питання повернення до виробництва трести конопель, одержаної за «зеленцевою» технологією, що сприятиме вітчизняним виробникам текстильних виробів мати в своєму розпорядженні більш якісний волокнистий матеріал та посилити власні позиції на внутрішньому та зовнішньому ринках. Науковці Інституту луб’яних культур НААН зацікавилися такою пропозицією та обговорили механізми її реалізації.

Проведений захід свідчить, що перед коноплярами постає достатньо багато організаційних, правових та економічних проблем. Серед них більш стримуючий вплив на подальший розвиток галузі має діюче нормативно-правовове забезпечення, а тому є необхідність в пошуку шляхів внесення відповідних змін до законодавчих та нормативно-правових актів. 










НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.