На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   

АГРО ФОТО

ДЕНЬ ПОЛЯ КОНТИНЕНТАЛ ФАРМЕРЗ ГРУПП
 


Тимошенко про фермерів та майбутнє ринку землі

Сільськогосподарська земля є стратегічним ресурсом України. Спроби якнайшвидше її розпродати за спиною народу не мають нічого спільного з інтересами українців і мають бути негайно зупинені. Таку думку висловила лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

Вона звернула увагу на те, що в запропонованому урядом законопроєкті про ринок землі містяться кілька небезпек. Зокрема, йдеться про продаж землі іноземцям – адже право на купівлю отримують і ті громадяни, які мають паспорти інших держав, і компанії із 100-відсотковим іноземним капіталом.
«Якщо відкрити ринок землі, як це пропонує уряд, великі міжнародні агрохолдинги, які вже зараз в оренді мають 7 млн гектарів, зроблять цю землю своєю власністю за безцінь», – застерегла вона.
Запроваджені законопроєктом обмеження є лише формальними, вони дозволяють розподілити всю українську сільськогосподарську землю між двомастами найзаможнішими власниками, наголосила Тимошенко, додавши, що українські фермери не зможуть конкурувати на аукціонах на рівних з великими корпораціями.
Фактично йдеться про повторення сценарію ваучерної приватизації, внаслідок якої мільйони громадян залишилися без нічого, а Україна втратила більшу частину своєї промисловості, зауважила політик.
Тепер, за її словами, українців хочуть позбавити й землі, хоча жодна цивілізована, ринкова держава таким шляхом не йде.
«Недоторканний запас землі потрібен, для того щоб країна завжди мала запас продовольчої безпеки», – зазначила політик.
Тимошенко звернула увагу на те, що єдиним продуктивним шляхом розвитку України є підтримка селянських та фермерських господарств. Земля має належати тим, хто на ній живе та працює, а власники паїв, які не хочуть господарювати на землі, повинні мати можливість продати їх державі чи місцевим громадам.
Крім того, запропонований урядом законопроєкт про відкриття ринку землі несе небезпеку втрати суверенітету України, адже землю у прикордонних областях зможуть скуповувати особи з подвійним громадянством. «Перше, що робитиме країна-агресор і країни, які мають територіальні претензії до України, – вони будуть активніше видавати паспорти і забезпечать фінансовим ресурсом купівлю земельних паїв у прикордонних регіонах! 6-7 людей можуть скупити землю в області. А якщо взяти ще афілійованих до них осіб, то виходить, що 2-3 феодали купують землю – і у них вся область в руках», – застерігає Голова партії.
Саме тому «Батьківщина» пропонує наразі зосередитися на оренді землі, допоки в Україні не буде створено 1,5 млн фермерських господарств. Треба також провести негайний аудит всіх земель та обрати аграрний, а не монопольний уклад країни.
Окрім того, наголосила Тимошенко, долю української землі має вирішувати народ на референдумі: «Ми що, землю продамо, не спитавши в народу? А прийдешні покоління? Тому має бути референдум за народною ініціативою щодо земельного питання».

АГРАРНАЯ НЕДЕЛЯ В ЦИФРОВОМ ФОРМАТЕЧИТАЙТЕ ON-LINE
НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - АГРО+ Молоко (Monthly) - Агро+ «Сахар» - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2020 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.