На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   

АГРОФОТО

ДЕНЬ КУКУРУДЗИ. МАЇС
 


Главная > Публикации > Пресс-релизы

Рада проголосувала за продовження земельного мораторію ще на рік

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому проект Закону №7350 «Про внесення змін до розділу Х „Перехідні положення“ Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель», яким мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення продовжено ще на рік, до 1 січня 2019 року. «За» проголосували 236 народних депутатів.

Про це повідомив народний депутат, голова земельного підкомітету Аграрного комітету ВРУ і співавтор законопроекту №7350 Олег Кулініч.

«Будь-який законопроект щодо продовження мораторію частково є політичним рішенням. Адже в Земельному кодексі чітко прописано, що мораторій діє до моменту набрання чинності законом про обіг земель. Такого закону зараз немає, тому мораторій з нового року знятий не буде. Тим не менше, це потрібно було зробити, адже об’єктивно навколо цього питання існує постійна соціальна напруга», — зазначає Кулініч.

Втім, з його слів, мораторій не можна продовжувати на тривалий термін, як це пропонувалося зробити деякими політичними силами. «Це просто законсервує нинішній стан справ, і застопорить розроблення необхідних законопроектів. Проблеми потрібно вирішувати, а не закривати на них очі!», — підкреслив голова земельного підкомітету.

Олег Кулініч переконаний, що мораторій необхідно знімати лише тоді, коли в Україні будуть врегульовані ключові питання у земельній сфері.

«У нас досі залишається не врегульованим питання земель колективної власності, адже 1,5 млн га українських земель фактично обробляються в тіні. Не врегульоване питання консолідації земель. Ну і розпорядження землями за межами населених пунктів обов’язково повинно бути передане на місця. Але жоден законопроект з цих питань так і не був прийнятий», — підкреслив депутат.

В той же час Олег Кулініч сумнівається у необхідності прийняття окремого законопроекту про обіг земель сільськогосподарського призначення.

«Чи потрібний нам закон про обіг земель сільськогосподарського призначення? Що там прописувати? Три речі: хто може купувати, скільки, і коли розпочнеться продаж. Усе це цілком можна включити у главу 5 Земельного кодексу України. Окремий закон, за великим рахунком, не потрібний», — вважає депутат.

Депутат підкреслює — тіньовий ринок землі існує і зараз, але він не захищає власників землі.

«Ми всі розуміємо, що ринок земель в Україні існує, але він тіньовий. Земельні ділянки фактично продаються, є дуже багато оборудок. Є і цілком легальна оренда на 49 років, яка сьогодні масово використовується. І люди, які катастрофічно потребують коштів, змушені на це йти, але за свою землю вони отримують копійки, а не ринкову ціну», — констатує Кулініч.

На думку Олега Кулініча, до введення цивілізованого ринку земель потрібно рухатися поетапно, і для цього протягом найближчого часу потрібно прийняти низку законопроектів в земельній сфері.

07.12.2017


По поводу размещения пресс-релизов обращайтесь в отдел маркетинга:
e-mail: client@agroperspectiva.com
тел.: +38 (044) 486-8119АГРАРНАЯ НЕДЕЛЯ В ЦИФРОВОМ ФОРМАТЕЧИТАЙТЕ ON-LINE


ТЕХНОЛОГИЯ ВЫРАЩИВАНИЯ ГИБРИДОВ КУКУРУЗЫ

НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыКЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
Выставки
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - АГРО+ Молоко (Monthly) - Агро+ «Сахар» - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
СовЭкон. Анализ российских аграрных рынков с 1991 г. СовЭкон. Анализ российских аграрных рынков с 1991 г.
2002 -2018 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.