На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Ми є на: 
   
 


Главная > Новости

Мінфін рекордно збільшив продаж ОВДП на аукціонах до 24 млрд грн і $150 млн і різноспрямовано змінив ставки

09.10.2024 13:19 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Міністерство фінансів України, яке в жовтні розширило пропозицію гривневих облігацій внутрішньої держпозики з чотирьох випусків до шести, на аукціонах цього вівторка збільшило продаж гривневих облігацій до 24,08 млрд грн із 12,14 млрд грн тижнем раніше і залучило ще $150 млн на валютному аукціоні.

Крім зростання продажу, ці аукціони відзначилися різноспрямованою зміною ставок: якщо за 20-міс. і 32-міс. військовими облігаціями Мінфін підвищив ставки порівняно з аукціонами тижневої давності відповідно з 15,1% до 15,25% і з 16,1% до 16,25%, то за 25-міс. і 36-міс. бенчмарк-облігаціями він, навпаки, знизив їх відповідно з 15,6% до 15,1% і 16,59% до 16,1% річних.

Такого результату Мінфіну вдалося домогтися завдяки рекордному попиту на 25-міс. і 36-міс. бенчмарк-облігації — відповідно 27,79 млрд грн (тут і далі за номіналом) і 33,76 млрд грн за умови пропозиції на кожному з шести аукціонів 5 млрд грн, тоді як на 20-міс. і 32-міс. попит відповідав пропозиції.

Очевидно, що такий попит і такий результат аукціонів пов’язаний із підвищенням з 11 жовтня норми обов’язкових резервів на 5 відсоткових пунктів майже за всіма вкладами та включенню Нацбанком з 15 жовтня зазначених 25-міс. і 36-міс. облігацій до бенчмарк-ОВДП, якими можна формувати 60% обов’язкових резервів.

У результаті Мінфін за 25-міс. облігаціями задовольнив 12 із 25 заявок, а за 32-міс. — 15 із 31, тоді як на чотирьох інших аукціонах були задоволені всі заявки.

«Найкоротші» 12-міс. і «найдовші» 41-міс. папери розміщувалися за попередніми ставками — відповідно 14,65% і 16,8% річних, а попит на них був нижчим за пропозицію — відповідно 2,40 млрд грн і 0,62 млрд грн.

Таким чином крива прибутковості стала ламаною на її середній ділянці від 20 до 36 міс., що можна пояснити інтересом банків до випусків бенчмарк-ОВДП, яких з 15 жовтня буде 15.

Що стосується аукціону з розміщення доларових ОВДП, то незважаючи на перевищення попиту над пропозицією — $200 млн проти $150 млн — Мінфіну не вдалося знизити ставку відсікання, яка залишилася на рівні 4,66%, тоді як середньозважена знизилася всього на один базисний пункт — до 4,65% річних.

Як повідомлялося, ухвалені в середині вересня правки до держбюджету-2024 передбачають додаткове фінансування дефіциту до кінця року на 216 млрд грн коштом ринку ОВДП: обсяг залучення збільшено до 742,02 млрд грн за обсягу погашень 386,01 млрд грн.

Для полегшення цього завдання Нацбанк збільшив нормативи обов’язкового резервування з 11 жовтня на 5 відсоткових пунктів (в.п.) разом із підвищенням ліміту на формування їхніх ОВДП із 50% до 60%, що створює потенційний чистий попит із боку банків на купівлю ОВДП у розмірі близько 130 млрд грн, пише Інтерфакс-Україна.

Агро Перспектива

< Європарламент затвердив понад EUR1 млрд допомоги п'яти країнам ЄС, постраждалим від повеней Все новости за
09.10.2024
Детективи БЕБ викрили підпільне виробництво алкоголю та торгівлю контрафактними сигаретами >

19.07.2025  
16:59 Видатки загального фонду держбюджету за 6 міс.-2025 зросли на 21,5% до 6 міс.-2024 - Мінфін
16:54 Трамп наполягає на тарифах 15-20% на товари з ЄС
18.07.2025  
19:22 Прогнозуються небезпечні метеорологічні явища майже по всій території країни в другій половині липня
19:13 Нацбанк оприлюднив стратегію з розвитку іпотечного кредитування
19:03 АМКУ дозволив засновнику ОККО купити ТОВ "Кайрос-Холдінг"
18:55 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
13:59 БЕБ на Полтавщині повідомило про підозру особам, які на 1,5 млн грн завищили вартість берегоукріплювальних робіт на Кременчуцькому водосховищі
12:36 Індекс цін на молочну продукцію GDT зріс на 1,1%
11:54 НІБУЛОН просить Зеленського ветувати закон про експортні мита на сою та ріпак
11:50 З початку року БЕБ забезпечило відшкодування 3 млрд грн завданих державі збитків
11:43 Ріпак. Аграрії зібрали 614 тис тонн
11:32 Аграрії проти «олійних правок» та проситимуть Зеленського про вето
11:16 Контрабанда лісоматеріалів до ЄС: БЕБ на Львівщині повідомило про підозру організаторці схеми
09:35 Ухилення від сплати понад 1,7 млрд грн податків: БЕБ скерувало до суду справу щодо керівника Полтавського гірничо-збагачувального комбінату
17.07.2025  
22:58 Польські виробники олії просять уряд скасувати ембарго на український ріпак
18:19 Аграрії України зібрали понад 7,2 млн тонн зернових
17:43 Coca-Cola буде додавати у напої справжній тростинний цукор
17:07 Аналітики Бюро економічної безпеки у Києві упередили розтрату 45 млн грн
16:24 Агропродсервіс і Bühler Україна підписали контракт на будівництво комбікормового заводу
16:11 Свириденко: Наш уряд бере курс на самодостатність - військову, економічну та соціальну
16:05 БЕБ на Закарпатті забезпечило відшкодування підприємцем понад 4 млн грн несплачених податків
16:00 Сінгапур знову визнано найдорожчим містом світу для багатих жителів
15:55 Рада призначила новий уряд. Прем'єр - Свириденко
15:07 З початку року БЕБ забезпечило відшкодування 3 млрд грн завданих державі збитків
14:31 В Одесі судитимуть чоловіка, якого БЕБ викрило у нелегальному продажу електронних сигарет через Telegram
13:49 В Офісі президента відбулася зустріч експертів і дослідників Африканського континенту
13:17 Рада обмежила експорт сої та ріпаку митом 10%
13:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
13:04 Площі під цукровими буряками в 2025 зменшилися на 15% через запроваджені ЄС квоти
12:54 Врожай зернових та олійних в сезоні-2025 буде на 5% меншим, ніж торік
12:41 В уряді Свириденко буде два нових міністри і віцепрем'єр, ще троє урядовців змінять міністерства
12:30 Внутрішні ціни на пшеницю почали зростати після невеликого періоду стабілізації - АГРО+Зерно
12:19 Аналітики БЕБ виявили 734 ризикових договори на постачання електроенергії для держустанов компаніями російського підсанкційного олігарха
12:04 Рада призначила Cвириденко новим прем'єр-міністром України
12:02 Аграрні асоціації традиційно просять зберегти Мінагро
11:54 Рада підтримала відставку Шмигаля. автоматично у відставку пішов уряд
11:43 Рада усунула перешкоди для запуску ОВК та скасував подвійне оподаткування землі
10:36 Приховав майже 10 тисяч пачок контрафактних сигарет в автобусі: за матеріалами БЕБ судитимуть жителя Франківщини
10:14 Україна в першому півріччі 2025 скоротила експорт цукру до 250 тис тонн
09:43 Пшеничні котирування на біржі Чикаго виросли на технічній корекції
16.07.2025  
21:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
20:11 Пшеничні котирування на біржі Чикаго знизилися до рівня двотижневого мінімуму під сезонним тиском нового врожаю озимої пшениці в США
19:36 Дефіцит зовнішньої торгівлі України товарами в січні-травні 2025 р. зріс на 49% - Держстат
19:32 Новий бюджет ЄС на 2028-34 рр. передбачає 100 млрд євро для України
19:02 БЕБ повідомило про підозру керівнику держустанови у розтраті 2,8 млн грн на відновлення доріг після повені
14:58 Підпільне виробництво кави на Київщині: детективи БЕБ повідомили про підозру 6 учасникам злочинної групи
14:04 Одеський суд обрав запобіжні заходи шістьом підозрюваним у справі БЕБ про підпільні гральні заклади
12:13 БЕБ повідомило про підозру в ухиленні від сплати понад 30 млн грн податків керівнику компанії-підрядника обладміністрації
11:55 БЕБ на Львівщині викрило групу осіб, які незаконно завозили автомобілі під виглядом гуманітарної допомоги для ЗСУ
11:23 Мінагрополітики ініціює розробку Національного плану дій зі зменшення негативних наслідків застосування ЗЗР








НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2025 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.