На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Скрізь на стерні, багаторічних травах, просапних культурах, неорних землях йде розвиток та шкідливість мишей

15.09.2024 16:23 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Скрізь на стерні, багаторічних травах, просапних культурах, неорних землях відмічається розвиток та шкідливість мишоподібних гризунів за чисельності 1-2, макс. 4-6 (Вінницька, Волинська, Рівненська обл.) колоній на гектарі. За видовим складом переважає полівка звичайна. У посівах буряків, моркви та посадках картоплі, в особистих селянських господарствах, гризунами пошкоджено 3% бульб та коренеплодів. Знешкодження мишоподібних гризунів досягається в першу чергу вчасною та якісною зяблевою оранкою, яка позбавляє їх корму і надійного сховища. Наявність 3-5 і більше жилих колоній на гектарі посіву свідчить про загрозу суттєвих пошкоджень рослин та необхідність захисту їх через обробки родентицидами.

Повсюди на падалиці, у Вінницькій, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Полтавській, Херсонській, Чернігівській областях на сходах озимої пшениці відмічається літ злакових мух (6-12 екз. на 100 п.с.), розвиток злакових попелиць, цикадок. В Одеській області триває заселення гусеницями озимої совки ІІ покоління. Шкідником заселено 6% площі за чисельності 0,5-1 екз. на кв.м. Вікове співвідношення: І - 85%, ІІ -10%, ІІІ- 5%. Незважаючи на посуху, переважно в лісостепових та поліських областях на падалиці виявляють ураження рослин борошнистою росою, септоріозом, гельмінтоспоріозом, подекуди бурою листковою іржею, іншими хворобами, які є джерелом інфекції для посівів озимих зернових під урожай 2025 року. Варто мати на увазі, що вищезгадані збудники хвороб уражуватимуть передусім нетоксиковані сходи культури, які потребуватимуть хімічного захисту.

В степових та лісостепових областях на полях після стерньових попередників триває вихід з ґрунту жуків хлібної жужелиці (0,5-3 екз. на кв.м Дніпропетровська, Запорізька, Одеська обл.), подекуди відкладання ними яєць. Посушлива погода не сприяє масовому відродженню личинок. Велике значення в зниженні чисельності хлібної жужелиці мають організаційно-господарські та агротехнічні заходи, насамперед дотримання сівозмін, зменшення частки стернових попередників під озиму пшеницю до 5-10%, своєчасне й без втрат збирання врожаю, лущення стерні, обробіток ґрунту за системою напівпару, знищення падалиці, сівба у другій половині оптимальних строків.

Сонячна, тепла та жарка погода сприяла активному розселенню та живленню хрестоцвітих блішок у посівах озимого ріпаку, передусім у крайових смугах полів. На 12-36% обстежених площ культури фітофагом у щільності 0,5-2, макс. 3-5 екз. на кв.м пошкоджено 1-7% рослин у слабкому ступені. Осередково відмічається пошкодження 1-9% рослин личинками ріпакового пильщика, дротяниками, гусеницями озимої совки, біланами. У господарствах Дніпропетровської, Чернівецької областей відмічається заселення 3% рослин білокрилкою. Озимий ріпак за наявності 3-5 блішок на кв.м, за теплої сонячної погоди захищають дозволеними препаратами. У господарствах Тернопільської області на 0,3-1% рослин виявляли ураження чорною ніжкою.

На пізніх посівах соняшника розвиваються біла та сіра гнилі (1-8% рослин), фомоз, септоріоз, пероноспороз, іржа (2-6, осередково до 20% рослин у Кіровоградській, Тернопільській обл.). На 4-10% рослин паразитує соняшниковий вовчок. У степових областях соняшникових вогнівку та шипоноску, гусениць бавовникової совки та лучного метелика обліковують на 5-12% рослин.

Подекуди на незібраних плантаціях цукрових буряків продовжується розвиток церкоспорозу, фомозу, рамуляріозу, борошнистої роси. Ураженість ними становить 2-8, макс. 23-36% рослин (церкоспороз – Волинська, Рівненська, Сумська, Тернопільська обл.). У господарствах Вінницької, Хмельницької областей на 4-10% коренеплодів відмічають захворювання паршею (звичайною, поясковою), гнилями (суха, хвостова), дуплістістю.

У посівах зернової кукурудзи завершується розвиток гусениць стеблового (кукурудзяного) метелика, які за чисельністю 0,5-1 екз. на рослину пошкодили до 5% рослин та 1-8% качанів (Дніпропетровська, Одеська, ін. обл.). Дозрівання врожаю та всихання рослин обмежують шкідливість гусениць. Поряд з цим в південних, східних, центральних, подекуди західних регіонах, качанами кукурудзи живляться гусениці бавовникової совки, які чисельністю 1-3 екз. на рослину пошкодили 1-8% рослин. З хвороб розвиваються гельмінтоспоріоз, яким охоплено 2-10% рослин (Львівська, Рівненська обл.), симптоми ураження пухирчастою сажкою відмічаються у більшості областей на 2-12% рослин, летуча сажка має місце на 1-3% рослин. На качанах, пошкоджених гусеницями кукурудзяного метелика і бавовникової совки, розвиваються фузаріоз (4-6%), подекуди бактеріоз.

Отриманню здорового зерна та збереженню посівних якостей насіння сприятимуть стислі строки збирання, сушіння, уникання механічного травмування зерна, дотримання рекомендованих режимів зберігання.

У посівах сої триває розвиток та живлення гусениць акацієвої вогнівки, листогризучих совок, павутинного кліща. Аскохітозом, септоріозом, пероноспорозом, церкоспорозом, іржею, бактеріальним опіком, осередково фузаріозом, жовтою та зморшкуватою мозаїкою охоплено 2-10% рослин. За 14 днів до збору врожаю та вологості насіння 35-40% проводять десикацію посівів дозволеними до використання препаратами.

У плантаціях пізніх строків дозрівання капусти триває розвиток гусениць листогризучих совок, біланів, молей, рослини заселяють блішки, попелиці. Бактеріози (слизистий, судинний) уразили 8% рослин, фомоз та пероноспорозу охопили 1-3% рослин. Гідротермічні умови не сприяють ураженню та розвитку фітофторозу, верхівкової гнилі. Макроспоріозом, альтернаріозом уражено до 18% рослин томатів.

На багаторічних травах, неугіддях Дніпропетровської, Одеської, Херсонської областей відмічається літ ІІІ факультативного покоління лучного метелика, яйцекладка та відродження гусениць. На неугіддях інтенсивність льоту складає 3-10 екз. метеликів на 10 кроків, чисельність гусениць 0,5-1 екз. на м2.

У господарствах здійснюється постійний фітосанітарний нагляд за посівами сільськогосподарських культур, йдеться в повідомленні Держспоживслужби.

Агро Перспектива

< Свято БОРЩУ чи трохи про український гарячий суп Все новости за
15.09.2024
Захист сільськогосподарських культур від шкідників проведений на 36 млн. га >

12.10.2024  
06:16 Оцінки експорту пшениці з України в 2024/2025 USDA підвищив до 16 млн тонн
06:14 МСГ США погіршив прогноз урожаю пшениці в РФ та оцінює експорт на рівні 48 млн тонн в 2024/2025
06:10 USAID розширює ініціативу AGRI-Україна та мобілізує майже $1,75 млрд для підтримки українських аграріїв
11.10.2024  
22:15 Китай скасує заборону на імпорт лангустів з Австралії
22:03 Інфляція в Україні у вересні 2024р. зросла до 1,5%, у річному вираженні - до 8,6% - Держстат
21:07 РФ намагається знищити експортний потенціал України постійними атаками на морську інфраструктуру, – Олексій Кулеба
20:42 Світовий банк затвердив створення фінансового траст-фонду для України щонайменше на $10 мільярдів
20:19 Подорожчання продовольства у вересні стрімко пришвидшилося - НБУ
17:52 "Сингента" в Україні збільшила страхові виплати по програмі індексного страхування в 10 разів в сезоні 2024
17:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
17:31 Мінагрополітики хоче розвивати аграрну дипломатію
17:27 Аграрії України зібрали 40,2 млн тонн зерна
17:19 Важливо налагодити довгострокову співпрацю між українськими та угорськими аграріями - Коваль
15:04 БЕБ на Волині забезпечило відшкодування до бюджету понад 6,8 млн грн несплачених податків
15:03 Детективи БЕБ у Чернівцях ліквідували канал контрабанди одягу, взуття та аксесуарів відомих брендів
12:38 Урожайність не нижча, ніж торік: скільки вже зібрали зерна на Вінниччині
12:29 Росія продовжує знищувати цивільну інфраструктуру України і загрожувати продовольчій безпеці світу
12:07 Віталій Коваль: Уряд підтримав законопроект Мінагрополітики, яким запроваджуються прозорі процедури в сфері земельних відносин
12:06 БЕБ повідомило про підозру директору компанії з виробництва біоетанолу в ухиленні від сплати 45 млн грн податків
09:42 Ціни на основні продукти харчування продовжують зростати
10.10.2024  
15:41 Не сплатили 5 млн грн податків за оренду землі: БЕБ повідомило про підозру гендиректору та головному бухгалтеру підприємства
15:40 Виготовляли у стайні по 20 тис. пачок сигарет на добу: на Закарпатті БЕБ ліквідувало підпільний цех
15:26 Обстріли суден з українським зерном є атакою на глобальну продовольчу безпеку - речник ЄС
15:25 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
15:14 Румунія розширила список товарів з України, для імпорту яких потрібна ліцензія
15:02 Рада ухвалила закон про збільшення податків
14:54 Японські інвестори зможуть обирати найперспективніші проєкти - Україна підписала угоду з JETRO
13:41 БЕБ на Буковині скерувало до суду справу за контрабанду фільтрів для сигарет на 15 млн грн
12:56 БЕБ на Одещині скерувало до суду справу щодо реєстрації фіктивного підприємства для експорту сільгосппродукції
11:58 єТваринництво: Реєстр суб’єктів племінної справи у тваринництві Реєстр селекційних досягнень у тваринництві
11:35 Митники виявили зуб кашалота, щознаходиться під захистом Вашингтонської Конвенції CITES
11:33 За матеріалами БЕБ на Полтавщині судитимуть трьох осіб за незаконний продаж сигарет
11:04 Пшеничні котирування в Чикаго ростуть третю сесію поспіль
08:53 Рада ухвалила закон про авансовий платіж для виробників спирту і біоетанолу
07:51 ЄС схвалив надання фінансової позики Україні на €35 мільярдів
07:38 Всесвітній день каші - 10 жовтня
06:56 Трейдери експортували 6,6 млн тонн пшениці, або 41% погодженого з владою обсягу на 2024/2025 МР
06:42 Мінагрополітики та ЮНІДО координуватимуть зусилля для підтримки української переробки
09.10.2024  
18:27 МХП інвестувала у логістичну компанію KTL Ukraine
15:15 Детективи БЕБ викрили підпільне виробництво алкоголю та торгівлю контрафактними сигаретами
13:19 Мінфін рекордно збільшив продаж ОВДП на аукціонах до 24 млрд грн і $150 млн і різноспрямовано змінив ставки
13:03 Європарламент затвердив понад EUR1 млрд допомоги п'яти країнам ЄС, постраждалим від повеней
12:35 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:59 Бюро економічної безпеки на Закарпатті забезпечило відшкодування до бюджету 9,4 млн грн несплачених податків
09:33 Митники виявили факт незаконного експорту майже 600 тонн соняшникової олії за фіктивними документами
09:25 Мінекономіки представило концепцію системи пріоритезації для гуманітарного розмінування
09:11 Україна у вересні 2024 відвантажила на зовнішні ринки 705 тис тонн ріпаку
08:58 За 9 місяців 2024 Україна експортувала стільки ж, скільки за весь минулий рік, — Шмигаль
05:04 Кава - тонізуючий напій всього світу
08.10.2024  
15:47 БЕБ повідомило про підозру гендиректору компанії, яка не сплатила 10,3 млн грн ренти за видобуток піску









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.