На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Підвищення глобальних цін на зернові та молочку в травні компенсувало зниження цін на цукор і рослинну олію - FAO

12.06.2024 09:34 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Індекс цін на продовольство ФАО* (FFPI) у травні 2024 року становив 120,4 пункту, що на 1,1 пункту (0,9 відсотка) більше від переглянутого квітневого рівня, оскільки підвищення індексів цін на зернові та молочні продукти трохи більше компенсувало зниження цін на цукор. та рослинних олій, тоді як індекс цін на м’ясо майже не змінився. Незважаючи на те, що в травні він зареєстрував третє поспіль місячне зростання, FFPI залишився нижче на 3,4 відсотка порівняно з відповідним значенням рік тому та на 24,9 відсотка нижче піку в 160,2 пункту, досягнутого в березні 2022 року.

Середній індекс цін на зернові ФАО становив 118,7 пункту в травні, що на 7,1 пункту (6,3 відсотка) більше, ніж у квітні, але все ще на 10,6 пункту (8,2 відсотка) нижче за травневе значення 2023 року. Світові експортні ціни на всі основні зернові виросли в порівнянні з попереднім місяцем, причому найбільше зросли ціни на пшеницю. Різке щомісячне зростання було здебільшого пов’язане зі зростаючими занепокоєннями щодо несприятливих умов посівів для врожаю 2024 року, що, можливо, обмежило врожайність у деяких основних виробничих районах кількох основних країн-експортерів, у тому числі в деяких частинах Європи, Північної Америки та Чорноморського регіону. Крім того, пошкодження інфраструктури судноплавства Чорного моря посилило тиск на підвищення цін. Експортні ціни на кукурудзу також зросли в травні, відображаючи занепокоєння щодо виробництва як в Аргентині (через пошкодження врожаю внаслідок поширення хвороби Spiroplasma), так і в Бразилії (через несприятливі погодні умови), а також обмежену активність продажу фермерів в Україні на тлі сезонного скорочення поставок і сильного світовий попит. Побічні ефекти ринків пшениці також вплинули на ціни на кукурудзу. На інші фуражні зерна світові ціни на ячмінь і сорго також зросли в травні. Індекс цін на весь рис ФАО зріс на 1,3 відсотка в травні через підвищення котирувань Indica під впливом очікувань щодо продажів до Індонезії та Бразилії та зниження тиску на врожай.

Середній індекс цін на рослинну олію ФАО у травні склав 127,8 пункту, знизившись на 3,1 пункту (2,4 відсотка) у порівнянні з попереднім місяцем, але залишаючись на 7,7 відсотка вище рівня минулого року. Зниження індексу здебільшого було спричинене зниженням котирувань пальмової олії, що з лишком компенсувало зростання цін на сою, ріпак і соняшникову олію. Міжнародні ціни на пальмову олію знизилися другий місяць поспіль у травні, оскільки виробництво в основних країнах-виробниках Південно-Східної Азії сезонно зросло на тлі тривалого слабкого світового імпортного попиту. Навпаки, у травні світові ціни на соєву олію відновилися, в основному завдяки зростанню попиту з боку сектору біопалива, особливо в Бразилії. Водночас ціни на соняшникову та ріпакову олії також зросли, головним чином відображаючи, відповідно, сезонне скорочення експорту в Чорноморському регіоні та ймовірність скорочення поставок у майбутньому сезоні 2024/25.

Середній індекс цін на молочні продукти ФАО у травні склав 126,0 пункту, що на 2,3 пункту (1,8 відсотка) більше, ніж у квітні, піднявши значення індексу на 4,3 пункту (3,5 відсотка) вище відповідного значення рік тому. Міжнародні котирування цін на всі молочні продукти, представлені в індексі, зросли в травні. Зростання попиту з боку секторів роздрібної торгівлі та громадського харчування напередодні літніх канікул і очікування ринку, що виробництво молока може впасти нижче історичного рівня в Західній Європі, у поєднанні з сезонним зниженням виробництва молока в Океанії, підкріпили зростання котирувань молочних продуктів у травні. Крім того, зростання цін на молочну продукцію сприяло відновленню імпортного попиту на спотові поставки, особливо з деяких країн Близького Сходу та Північної Африки.

Середній індекс цін на м’ясо ФАО* у травні склав 116,6 пункту, що незначно знизилося (0,2 пункту або 0,2 відсотка) порівняно з квітнем і на 1,5 пункту (1,3 відсотка) нижче відповідного значення рік тому. Міжнародні ціни на м’ясо птиці та яловичину впали, а на свинину та баранину зросли. Падіння світових цін на м’ясо птиці відображало збільшення експортної доступності на тлі зниження внутрішнього попиту в деяких основних країнах-виробниках, тоді як незначне падіння цін на м’ясо птиці було викликано млявим імпортним попитом у поєднанні з великими експортними поставками з Океанії. Навпаки, місячне зростання світових цін на свинину було підкріплено підвищенням попиту та тривалою обмеженістю пропозиції, головним чином у Західній Європі. Тим часом ціни на баранину зросли через збільшення світових закупівель, незважаючи на значні експортні пропозиції в Океанії.

Середній індекс цін на цукор ФАО становив 117,1 пункту в травні, що на 9,5 пункту (7,5 відсотка) менше, ніж у квітні. Це третє місячне падіння поспіль, причому індекс знизився на 40,1 пункту (25,5 відсотка) порівняно зі значенням у травні минулого року та перебував на найнижчому рівні з січня 2023 року. Падіння міжнародних котирувань цін на цукор у травні в основному було спричинене хорошою економікою. початок нового сезону збору врожаю в Бразилії, чому сприяли сприятливі погодні умови, що сприяло покращенню глобальних прогнозів пропозиції. Збільшення експорту з Бразилії та нижчі міжнародні ціни на сиру нафту чинили подальший тиск на ціни цукру.

* На відміну від інших груп товарів, більшість цін, які використовуються для розрахунку індексу цін на м’ясо ФАО, недоступні, коли розраховується та публікується індекс цін на продовольство ФАО; отже, значення індексу цін на м’ясо за останні місяці отримано з суміші прогнозованих і спостережуваних цін. Іноді це може вимагати значного перегляду остаточного значення індексу цін на м’ясо ФАО, що, у свою чергу, може вплинути на значення індексу цін на продовольство ФАО.

Агро Перспектива

< ЄІБ працює над створенням загальноєвропейського механізму для поставок товарів в Україну Все новости за
12.06.2024
Світовий банк із початку війни мобілізував на підтримку України $42 мільярди >

24.07.2024  
06:28 Угорщина готова розблокувати мільярди євро від ЄС для України в обмін на зняття санкцій з «Лукойла»
23.07.2024  
20:22 Уряд хоче наповнити ринок харчами, зменшити частку їжі в структурі витрат споживачів, наповнити держрезерви продуктами
19:43 Аграрії Полтавщини зібрали 1,5 млн тонн ранніх зернових
19:29 БЕБ на Київщині викрило злочинне угрупування, яке організувало діяльність мережі підпільних гральних закладів
17:12 За пів року БЕБ забезпечило відшкодування 3,4 млрд грн завданих державі збитків
14:43 Кабмін схвалив Сратегію продовольчої безпеки України на період до 2027
12:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:24 Світовий банк проводить моніторингову місію для підтримки впровадження проекту ARISE
12:07 Через влучання снарядів РФ цьогоріч на Донеччині знищені 740 гектарів пшениці - ОВА
11:25 Маємо напрацювати єдину рибогосподарську політику в усіх дотичних органах влади України
11:12 Котирування пшениці у Парижі зросли на тлі невизначеності з урожаєм у ЄС
10:44 Майже 10 млн гривень грантової підтримки отримали ще 2 агропідприємства на нові сади та теплиці
10:19 У І півріччі 2024 зріс експорт українських продуктів харчування до країн ЄС та Африки – ІАЕ
09:21 Товарообіг України в січні-червні 2024 склав 52,7 млрд USD
08:29 Обсяг пільг у І півріччі 2024 року збільшився на 20,6 млрд грн - ДМС
08:21 Дунайське пароплавство просить уряд запровадити знижку на залізничні перевезення до Ізмаїлу
08:15 Залужний обговорив із генсеком Міжнародної морської організації безпеку зернових коридорів
08:04 Аграрії Донецької області зібрали 73% площ ранніх зернових
07:13 Україна в рамках Grain from Ukraine відправила з портів Одеси 25 суден зі 160 тис. тонн агропродукції
22.07.2024  
18:31 Україна в рамках Grain from Ukraine відправила з портів Одеси 25 суден зі 160 тис. тонн агропродукції
14:01 Виробництво цукру в Украіні в 2024/2025 може становити 1,8 млн тонн - Висоцький
13:13 Детективи Бюро економічної безпеки припинили роботу 8 нелегальних АЗС на Київщині
12:21 Україна домовилася з власниками єврооблігацій щодо реструктуризації боргу - Шмигаль
12:18 В Україні запрацювали програми пільгового кредитування на купівлю електрогенеруючого обладнання
12:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:09 Потрібно розвивати інфраструктуру зрошування для стабільних врожаїв - губернатор Черкаської області
12:02 Український і польський бізнес підписали у Варшаві угоду про співпрацю
11:46 USAID допоможе реалізувати 18 проєктів з відновлення меліорації України аби збільшити площі під зрошенням на 6 тис га
11:34 HarvEast запустив 5 зрошувальних машин на Київщині замість тимчасово окупованої Донеччини
10:51 Аграрії Черкащини зібрали 679 тис тонн озимої пшениці
10:03 Жарка та спекотна погода погіршує умови формування врожаю пізніх культур
09:44 Аграрії Херсонщини розпочали збирання проса
09:29 Запаси продуктивної вологи під цукровими буряками на більшості площ зменшилися до задовільних та недостатніх
20.07.2024  
20:29 У новій зерновій угоді Україна не погодиться на жодні перевірки суден - посол України у Туреччині Василь Боднар
12:43 Каперси. У чому користь та кому не можна їсти
09:21 Закупівельні ціни на молоко незбиране ІІ гатунку від населення склали у липні 8,50 грн/л
09:14 Передача меліоративних систем до ОВК сприятиме розвитку економіки - Мінагро
09:03 Хвороби та шкідники продовжують погіршувати фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин
08:42 Продовольча пшениця становить 50% зібраного зерна - Висоцький
06:49 Запаси продуктивної вологи під цукровими буряками в орному шарі ґрунту на більшості площ зменшилися до задовільних - 14-15 мм
05:44 Жарка та спекотна погода погіршувала умови формування врожаю пізніх сільськогосподарських культур
19.07.2024  
23:21 Ріпак. Аграрії України зібрали 1,8 млн тонн
22:39 McDonald's в Україні оснастив генераторами вже понад 70% ресторанів
22:32 Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписали Меморандум про взаєморозуміння
22:27 Фонд держмайна продав Охтирський хлібокомбінат майже за ₴50 мільйонів
22:21 Аграрії України зібрали 13,8 млн тонн зернових
17:35 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
18.07.2024  
20:39 Асоціація СУП і USUBC закликають ухвалити законопроєкт про тютюнові акцизи у варіанті Кабміну
17:17 Китай вдарив по ЄС через свиней
16:00 Реформа меліорації – важливий напрямок для успішного розвитку агросектору - Висоцький

НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.