На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Ритейл працює над програмами енергонезалежності

10.06.2024 14:47 «Агро Перспектива» (г. Киев) — В умовах стабілізаційних й екстрених відключень електроенергії українські мережі продуктового ритейлу посилюють свої програми енергонезалежності й оптимізують режим роботи і постачання, випливає з проведеного агентством «Інтерфакс-Україна» опитування ритейлерів.

Обладнання, яке продуктові мережі придбали під час блекауту 2022 року, допомагає забезпечувати роботу магазинів під час планових й аварійних відключень електроенергії цього літа.

«Auchan Україна» у 2022 році закупив генератори для всіх магазинів мережі, і нині їхня потужність дає змогу магазинам не лише повноцінно функціонувати, а й бути пунктами незламності для відвідувачів.

«У разі відключення електроенергії до 10 годин намагаємося підтримувати пункти незламності під час усього часу відключень. Звісно, такі довгі терміни відсутності електроенергії впливають на ресурс роботи генераторів, і ми маємо встигати в короткі терміни проводити позаплановий сервіс або ремонт цього обладнання», — повідомив директор з продажу Auchan Сергій Федоровічев.

Опорні магазини NOVUS і новий логістичний центр обладнані генераторами.

«Наша команда заздалегідь впровадила програму енергоефективності й енергонезалежності, щоб вчасно доставляти і зберігати в правильних температурних умовах продукти. А також готувати їжу навіть тоді, коли навколо немає світла», — повідомила PR-менеджер NOVUS Христина Івченко.

За словами заступника директора з операційної діяльності Varus Світлани Карпенко, майже всі магазини мають генератори, які забезпечують базові потреби у світлі й роботі кас.

У пресслужбі мережі «КОЛО» повідомили, що вже понад два роки на системній основі реалізують низку заходів з організації безперебійної роботи мережі в умовах тривалих відключень електроенергії та блекаутів. Зокрема, впроваджено енергоефективні технології та рішення для зменшення споживання електроенергії магазинами мережі, у період вимкнення світла магазини живляться від генераторів або станцій ДБЖ (джерел безперебійного живлення).

Водночас мережі змінюють систему роботи з продуктами, які потребують холодильного обладнання.

В Auchan повідомили, що логістику доставки продуктів оптимізовано для скорочення часу постачання в пункти продажів, також зменшено асортимент продуктів із коротким терміном споживання.

«Таким чином ми дотримуємося стандарту забезпечення виключно свіжими продуктами харчування для клієнтів мережі», — сказав Федоровічев.

У Varus частково зменшили поставки фреш- і ультрафреш-категорій.

«Щодо збільшення частоти доставок різкого стрибка поки що не відстежуємо, поки що в нас органічне зростання», — повідомила Карпенко.

Оптимізували асортимент і в NOVUS.

«Ми збільшуємо частоту поставок, щоб доставляти продукцію частіше і в меншій кількості. Також регулярно перевіряємо товар на відповідність органолептичних показників стандартам якості й скорочуємо строки реалізації продукції, навіть упакованої у вакуум або газомодифікованому середовищі», — сказала Івченко.

У «КОЛО» повідомили, що для економії електроенергії та безпеки споживання вдалися до скорочення кількості певних категорій — молочних товарів, морозива та готової їжі.

"У разі зміни ситуації ми готові до ухвалення швидких рішень, можемо оперативно коригувати поставки товарів і логістичні процеси. Наприклад, «КОЛО» часто представлені в нових житлових комплексах, де викликом стала відсутність водопостачання внаслідок відключення світла. Нашою відповіддю на цю локальну проблему стало збільшення запасів води і в магазинах, і на розподільчих центрах", — повідомили в компанії.

Відключення цього літа посилили енергоощадні програми ритейлерів.

Auchan впроваджує енергоощадні заходи понад 10 років і постійно вдосконалює енергоефективність компанії. Наприклад, за відсутності електропостачання магазини Pick Up Point працюють на батареях, а не на дизельному паливі, що зменшує викиди шкідливих речовин у повітря.

«Для великих площ гіпермаркетів Auchan використовуємо такі енергоощадні методи, як: зменшення втрат холоду — модернізовано наявне холодильне обладнання або замінено на новіше, економніше обладнання, створено чіткий графік роботи печей у цехах, що зменшує одночасне навантаження на енергосистему, також використовуємо енергоощадне LED-освітлення в торговельних залах», — повідомив Федоровічев.

Він додав, що Auchan не зупиняється на вже впроваджених методах, постійно шукає нові способи енергозбереження без шкоди для довкілля.

Varus аналізує необхідність подальшої модернізації.

«Востаннє аналіз проводили наприкінці 2023 року. На сьогодні ми ще раз повернулися до прорахунків і обговорень закупівлі додаткового обладнання», — повідомила Карпенко.

NOVUS робить ставку на нові технології, щоб забезпечити свою безперебійну роботу. Перші сонячні панелі компанія встановила на даху супермаркету на вул. Героїв Майдану, 1 у Нових Петрівцях, у поєднанні з дизель-генераторами ці пристрої працюють як локальна електромережа. Завдяки сонячним панелям супермаркет NOVUS може безперебійно працювати навіть в умовах блекаутів.

«Пілотний проєкт зі встановлення сонячної станції на даху виявився дуже успішним. Зокрема, у літній період, коли сонце є найбільш активним, така станція покриває 95% потреб супермаркету NOVUS», — повідомила PR-менеджер NOVUS Христина Івченко.

У майбутньому планується збільшувати кількість супермаркетів, які працюватимуть на альтернативних джерелах живлення.

Крім установлення сонячних панелей, оцінено герметичність супермаркетів мережі NOVUS. Зокрема, завдяки Європейським нормам під час тестування вже вдалося вдосконалити конструктивні вузли, що, своєю чергою, зменшило споживання електроенергії на систему опалення, вентиляції і кондиціонування повітря (ОВіК).

«Нам вдалося знизити споживання системи ОВіК на 16%. Після перерозподілу навантаження на мережу ми змогли зменшити пікові ліміти споживання на 30%, що відповідним чином дає змогу заощаджувати інвестиційні витрати в нових проєктах», — додали в NOVUS.

У «КОЛО» й надалі готові інвестувати додаткові кошти в закупівлю та обслуговування джерел безперебійного живлення.

"Більше того, «КОЛО» не планує зупиняти розширення мережі магазинів, незважаючи на виклики, пов’язані з відключеннями світла. Тому аналізуємо потреби й шукаємо інноваційні рішення", — повідомили в компанії, пише Інтефракс-Україна.

Агро Перспектива

< БЕБ на Львівщині упередило неефективне використання 10,6 млн грн бюджетних коштів Все новости за
10.06.2024
Швейцарці на референдумі підтримали розширення «зеленої» енергетики >

24.07.2024  
06:28 Угорщина готова розблокувати мільярди євро від ЄС для України в обмін на зняття санкцій з «Лукойла»
23.07.2024  
20:22 Уряд хоче наповнити ринок харчами, зменшити частку їжі в структурі витрат споживачів, наповнити держрезерви продуктами
19:43 Аграрії Полтавщини зібрали 1,5 млн тонн ранніх зернових
19:29 БЕБ на Київщині викрило злочинне угрупування, яке організувало діяльність мережі підпільних гральних закладів
17:12 За пів року БЕБ забезпечило відшкодування 3,4 млрд грн завданих державі збитків
14:43 Кабмін схвалив Сратегію продовольчої безпеки України на період до 2027
12:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:24 Світовий банк проводить моніторингову місію для підтримки впровадження проекту ARISE
12:07 Через влучання снарядів РФ цьогоріч на Донеччині знищені 740 гектарів пшениці - ОВА
11:25 Маємо напрацювати єдину рибогосподарську політику в усіх дотичних органах влади України
11:12 Котирування пшениці у Парижі зросли на тлі невизначеності з урожаєм у ЄС
10:44 Майже 10 млн гривень грантової підтримки отримали ще 2 агропідприємства на нові сади та теплиці
10:19 У І півріччі 2024 зріс експорт українських продуктів харчування до країн ЄС та Африки – ІАЕ
09:21 Товарообіг України в січні-червні 2024 склав 52,7 млрд USD
08:29 Обсяг пільг у І півріччі 2024 року збільшився на 20,6 млрд грн - ДМС
08:21 Дунайське пароплавство просить уряд запровадити знижку на залізничні перевезення до Ізмаїлу
08:15 Залужний обговорив із генсеком Міжнародної морської організації безпеку зернових коридорів
08:04 Аграрії Донецької області зібрали 73% площ ранніх зернових
07:13 Україна в рамках Grain from Ukraine відправила з портів Одеси 25 суден зі 160 тис. тонн агропродукції
22.07.2024  
18:31 Україна в рамках Grain from Ukraine відправила з портів Одеси 25 суден зі 160 тис. тонн агропродукції
14:01 Виробництво цукру в Украіні в 2024/2025 може становити 1,8 млн тонн - Висоцький
13:13 Детективи Бюро економічної безпеки припинили роботу 8 нелегальних АЗС на Київщині
12:21 Україна домовилася з власниками єврооблігацій щодо реструктуризації боргу - Шмигаль
12:18 В Україні запрацювали програми пільгового кредитування на купівлю електрогенеруючого обладнання
12:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
12:09 Потрібно розвивати інфраструктуру зрошування для стабільних врожаїв - губернатор Черкаської області
12:02 Український і польський бізнес підписали у Варшаві угоду про співпрацю
11:46 USAID допоможе реалізувати 18 проєктів з відновлення меліорації України аби збільшити площі під зрошенням на 6 тис га
11:34 HarvEast запустив 5 зрошувальних машин на Київщині замість тимчасово окупованої Донеччини
10:51 Аграрії Черкащини зібрали 679 тис тонн озимої пшениці
10:03 Жарка та спекотна погода погіршує умови формування врожаю пізніх культур
09:44 Аграрії Херсонщини розпочали збирання проса
09:29 Запаси продуктивної вологи під цукровими буряками на більшості площ зменшилися до задовільних та недостатніх
20.07.2024  
20:29 У новій зерновій угоді Україна не погодиться на жодні перевірки суден - посол України у Туреччині Василь Боднар
12:43 Каперси. У чому користь та кому не можна їсти
09:21 Закупівельні ціни на молоко незбиране ІІ гатунку від населення склали у липні 8,50 грн/л
09:14 Передача меліоративних систем до ОВК сприятиме розвитку економіки - Мінагро
09:03 Хвороби та шкідники продовжують погіршувати фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин
08:42 Продовольча пшениця становить 50% зібраного зерна - Висоцький
06:49 Запаси продуктивної вологи під цукровими буряками в орному шарі ґрунту на більшості площ зменшилися до задовільних - 14-15 мм
05:44 Жарка та спекотна погода погіршувала умови формування врожаю пізніх сільськогосподарських культур
19.07.2024  
23:21 Ріпак. Аграрії України зібрали 1,8 млн тонн
22:39 McDonald's в Україні оснастив генераторами вже понад 70% ресторанів
22:32 Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписали Меморандум про взаєморозуміння
22:27 Фонд держмайна продав Охтирський хлібокомбінат майже за ₴50 мільйонів
22:21 Аграрії України зібрали 13,8 млн тонн зернових
17:35 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
18.07.2024  
20:39 Асоціація СУП і USUBC закликають ухвалити законопроєкт про тютюнові акцизи у варіанті Кабміну
17:17 Китай вдарив по ЄС через свиней
16:00 Реформа меліорації – важливий напрямок для успішного розвитку агросектору - Висоцький

НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.