На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

УЗА просить уряд сформувати рейдові перевалки усім дунайським портам України

10.03.2023 16:05 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Українська зернова асоціація звернулася до уряду з проханням сформувати рейдові перевалки всім морським портам дунайського регіону та надання статусу річці Дунай як внутрішнього водного шляху Е-80–09 відповідно до Європейської угоди про найважливіші внутрішні водні шляхи міжнародного значення (УМВШ). Такі кроки дозволять значно збільшити потужності перевалки вантажів портів на Дунаї та знизять витрати на логістику.

Нагадаємо, що 12 травня 2022 року ЄС прийняв План Дій щодо Маршрутів Солідарності ЄС-Україна для сприяння сільськогосподарському експорту України та двосторонньої торгівлі з ЄС, який визначив пріоритет максимізації ефективності використання інфраструктури України.

В липні 2022 року прем’єр-міністр України Денис Шмигаль презентував План відновлення України, яким передбачено термінове будівництву річкового порту (терміналу) в м. Ізмаїл. Таке будівництво підтримало Мінекономіки, Мінагрополітики, Одеська обласна військова адміністрація. У відповідь Мінінфраструктури прийняло рішення про доцільність термінового будівництва нових та розширення наявних річкових портів (терміналів) на р. Дунай. Поряд із цим, в уряді також підкреслювали, що «за умови системних інвестицій та виконання програми з модернізації портів на Дунаї можливо збільшити їхню потужність до 25 млн тонн вантажів на рік».

Хоча Уряд змінив межі акваторії морського порту Ізмаїл розтягнувши її від 95 км річки Дунай аж до Чорного моря, також зміненомежі акваторії морського порту Рені, але досі не вирішені термінові проблеми в частині стимулювання залучення інвестицій для збільшення потужності перевалки цих портів, зокрема:

Не встановлені зовнішні рейди морських портів Ізмаїл та Рені, що не дозволяє операторам цих портів використовувати переваги перевалки на зовнішніх рейдах морських портів, зокрема на великі судна типу «Panamax». Визначення таких зовшіншніх рейдів гарантувало б портовим операторам цих портів мати завершений технологічний цикл — підвищило б ефективність їх роботи з перевалки зерна;

Досі не вирішене питання щодо визначення річки Дунай внутрішнім водним шляхом Е 80–09 відповідно до Європейської угоди про найважливіші внутрішні водні шляхи міжнародного значення, зокрема щодо переведення водної поверхні навпроти річкових портів із статусу акваторії морського порту в статус внутрішніх водних шляхів.

В Україні є значний позитивний досвід здійснення перевалки на зовнішніх рейдах морських портів, що гарантує портовим операторам цих портів завершений технологічний цикл, нижчі витрати та кращу ефективність роботи. Зокрема, рейдова перевалка має такі переваги:

не потребує затрат державних коштів на днопоглиблення для підтримки глибин;

відсутні обмеження за розмірами суден та їх осадкою;

відсутні черги за поставленням до причалу;

дає можливість формувати партії вантажу відразу з кількох портів.

В цьому контексті особливоважливо підкреслити, що без визначення зовнішніх рейдів в Чорному морі для морських портів Ізмаїл та Рені, як вже було зазначено, унеможливлює діяльність портових операторів цих морських портів з навантаження великотоннажних суден з осадкою понад 7 метрів, зокрема типу «Panamax». Відповідно, визначення зовнішнього рейду тільки для морського порту «Усть-Дунайськ» не дозволить портовим операторам інших морських портів здійснювати повний технологічний цикл навантаження великотоннажних суден без додаткового фінансового навантаження, що негативно вплине на закупівельні ціни для агровиробників.

Як відомо, судноплавний шлях, який з’єднує з Чорним морем річкові порти (термінали), розташовані на р. Дунай включає акваторії портів «Усть-Дунайськ», «Ізмаїл» та «Рені». Тут є проблема для розвитку річкових портів Дунаю через віднесеннядо акваторії морських портів Дунаюсуднового ходу по р. Дунай, а також інших водних просторів р. Дунай, що не відповідає положенням чинного законодавства, зокрема й Європейській угоді про найважливіші внутрішні водні шляхи міжнародного значення в частині визначення річки Дунай внутрішнім водним шляхом Е 80–09.

Таке віднесення водних просторів річки Дунай до акваторії морських портівфактично зупиняє інвестиційну привабливість розвитку портової інфраструктури р. Дунай. Щоб виправити це необхідно забезпечити переведення непотрібного водного простору дляморського порту для перевалки в статус внутрішнього водного шляху міжнародного значення Е-80–09.

У випадку переведення цих водних просторів річки Дунай в статус внутрішнього водного шляху міжнародного значення Е-80–09 — це забезпечить такі переваги:

днопоглиблення операційної акваторії здійснюватиме річковий порт самостійно;

бюджет отримуватиме додаткові кошти за користування річковим портом операційної акваторії причальних споруд;

річковий порт зможе самостійно залучати інвестиції та розвивати операційну акваторію та внутрішні водні шляхи (без бюрократичної процедури виділення землі встановить швартові бочки для опрацювання додаткових суден навпроти своєї території, забезпечуватиме стоянку флоту, що обробляються в даному річковому порту тощо);

неефективне використання акваторії морського порту матиме можливість стати місцем ефективної перевалки річкових портів;

бюджет отримуватиме додаткові кошти за надання у користування річковим портам операційної акваторії причальних споруд;

залучення інвестицій у розмірі близько 20 млн доларів на кожен річковий порт в рамках реалізації закону України 1054-ІХ «Про внутрішній водний транспорт». Цей закон вирішив проблему справляння портових зборів при наявності в гирлах річок України річкових та морських портів, в тому числі при завантаженні великотоннажних суден однакових класів (р. Дніпро — річковий та морський порти Херсон, р. Південний Буг — річковий та морський порти Миколаїв та інші);

80 км лівого берега Дунаю та землі за ними, які мають водний простір між берегом та акваторією морського порту, можуть стати інструментом залучення інвестиції для будівництва річкових портів та розвитку внутрішнього водного транспорту;

забезпечуватимуться рівні умови із іншими місцями перевалки вантажу, що не входять в акваторію морських портів, наприклад із ГВСП «Кілійськийсуднобудівельно-судноремонтний завод» ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» тощо.

У зв’язку з тим, що реалізація окремих ініціатив триває понад півроку, УЗА просить уряд внести зміни до Постанови КМУ №1208 від 07.10.2009 року «Про межі акваторії морського порту Ізмаїл» та Постанови КМУ №1234 від 07.10.2009 року «Про межі акваторії морського порту Рені», а саме:

на виконання Європейської угоди про найважливіші внутрішні водні шляхи міжнародного значення та Плану відновлення України судновий хід та водний простір навпроти річкових портів річки Дунай перевести із статусу акваторії морського порту в статус внутрішнього водного шляху міжнародного значення Е-80–09;

для гарантування портовим операторам морських портів Рені та Ізмаїл здійснення повного технологічного циклу навантаження великотоннажних суден у Чорному морі передбачити зовнішні рейди не тільки морському порту Усть-Дунайськ, але й морським портам Ізмаїл та Рені.

Агро Перспектива

< РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE Все новости за
10.03.2023
Пшениця в Чикаго знизилася до рівня нового 18-місячного мінімуму на тлі сильної конкуренції на експортних ринках >

01.10.2023  
19:35 Делегація МВФ розпочинає в Києві зустрічі з українською владою
30.09.2023  
12:27 Болгарія до кінця листопада заборонить імпорт українського соняшника, у грудні ліцензований експорт українських агротоварів буде дозволено
12:10 DAI Global LLC надасть техпідтримку "Укрзалізниці" в розвитку експорту зерна
11:51 Південна Корея і USAID забезпечать Україну добривами $5 мільйонів
29.09.2023  
09:21 Експорт на рівні 50 млн тонн зерна на рік недостатньо для України - Мінагро
09:15 Малі фермери отримають міндобрива від міжнародних партнерів
08:47 Держборг України у серпні збільшився на $1,01 мільярда
28.09.2023  
15:21 Україна відкриє ще один наземний залізничний коридор для експорту зерна - Кулеба
12:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
09:51 Аграрії на деокупованих територіях можуть розраховувати на безповоротну фінансову допомогу в 2024
09:10 «Зернові» перемовини з Україною просуваються - польський міністр
08:30 Закупівельні ціни на соняшник та сою знижуються на тлі збирання врожаю та прогнозів щодо виробництва
07:25 Витрати фермерів у 2023 на 7,6% перевищать показники 2021 – ІАЕ
06:36 Шмигаль: Майже 40 країн та організацій-партнерів погодили виділення близько $250 млн на гуманітарне розмінування
27.09.2023  
21:27 ООН незадоволена морським коридором, який забезпечує Україна
19:37 Україна може відкликати позов із СОТ, якщо Польща, Угорщина та Словаччина гарантують незастосування обмежувальних заходів у майбутньому - торгпред України
18:49 Шмигаль розповів про головні кроки, які Україна планує здійснити для розмінування своїх територій
18:47 Підсумки переговорів аграрних міністрів: Польща наполягає на забороні імпорту українських агротоварів
18:45 Сольський обговорив з польським колегою процедуру ліцензування української агропродукції
18:30 На очищення замінованих територій знадобиться понад $37 мільярдів - Шмигаль
18:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
03:22 Аграріям компенсуватимуть витрати за розмінування землі
02:03 Агропідприємства цьогоріч отримали 416 мільйонів грантової підтримки
01:15 З портів України новим гуманітарним коридором вийшли сім суден - речник ВМС
26.09.2023  
18:18 Українське зерно суттєво не впливає на ціни в сусідніх державах - Шмигаль
14:33 Аграрії України посіяли 2 млн га озимих культур
13:15 Удари РФ по українських портах на Дунаї не змінять картину зернового експорту - Єврокомісія
13:10 Кулеба про взаємини з Польщею: Ми налаштовані на конструктив і відкриті до розмови
13:02 Україна разом із ЄС працюватиме над інфраструктурним розвитком Дунаю - Кубраков
12:57 Австралія продовжила на два роки штрафні мита на імпорт товарів із РФ та Білорусі
12:54 Чорноморський флот РФ не зможе зберегти колишній рівень контролю в Чорному морі - британська розвідка
12:45 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
09:54 Nestlé в Україні у 2024 р. планує зростання обсягів виробництва
09:47 Ощадбанк надав Novus 400 млн грн кредиту за "5-7-9"
25.09.2023  
17:55 Розвиток органічної галузі - напрям європейської інтеграції, де Україна може пишатися досягненнями, - Мінагро
16:03 Україна отримала $100 мільйонів від Світового банку під гарантію Великої Британії
15:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
15:07 Польща допоможе Україні наростити експорт свого зерна на зовнішні ринки, але свій залишить закритим - Дуда
15:03 Пшениця в Чикаго виросла на технічних покупках контрактів і на побоюваннях посухи в південній півкулі
11:15 Промвиробництво в Україні за 6 міс.-2023 знизилося на 2,9% – Держстат
24.09.2023  
17:31 Польща допоможе Україні наростити транзит зерна, готуються спеціальні коридори - Дуда
16:26 Втрати держбюджету України від тіньового ринку тютюнових виробів у 2023 р. можуть сягнути 22 млрд грн - дослідження
16:19 Зростання ВВП України у II кв.-2023 проти II кв.-2022 становило 19,5% - Держстат
07:21 УДП запустило пілот із транспортування зерна з Нижнього Дунаю до порту Констанца
22.09.2023  
17:56 Польща не скасує ембарго на зерно, поки не буде спільного рішення з Україною
17:43 Єврокомісія рекомендуватиме розпочати переговори про членство України в ЄС - ЗМІ
17:10 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
16:46 Із наближенням України до Євросоюзу кількість економічних дискусій буде тільки збільшуватися - Сольський
16:43 Пшениця в Чикаго знизилася до рівня 1,5-тижневого мінімуму на технічних продажах контрактів і зміцненні долара США
16:39 Посіви сої знаходяться переважно у задовільному стані.

НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2023 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.