На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Мінагро може включити ОЕЗи до переліку об’єктів критичної інфраструктури для стабільного функціонування галузі

03.02.2023 10:39 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Міністерство аграрної політики та продовольства України наразі розглядає питання внесення підприємств олійно-жирового сектору до переліку об’єктів критичної інфраструктури з метою налагодження їхнього нормального функціонування, йдеться в інформації відомства.

Як повідомляла «Агро Перспектива», виробники олії на тлі відключень електроенергії через ракетні атаки РФ почали встановлювати турбіни для виробництва електроенергії та забезпечення безперебійного процесу переробки насіння олійних культур та випуску рослинної олії, повідомив «Агро Перспективі», генеральний директор асоціації «Укроліяпром» Степан Капшук.

«Ви знаєте, що заводи давно незалежні від тепла. Ми спалюємо лушпиння. Маємо пар. Тепер заводи встановлюють турбіни», - сказав Капшук.

Капшук додав, що наразі підприємства прораховують різні варіанти, але настроєні рішуче та оптимістично.

«Вже три заводи встановили», - говорить Капшук.

«Укроліяпром» звернулася до органів влади з пропозицією запровадити для підприємств харчової промисловості, зокрема для виробників олії спеціальний режим планових відключень.

«Наприклад, тиждень працюємо, два дні стоїмо. Тоді можна хоч якось планувати роботу», - зазначив Капшук.

Капшук констатував, що питання електроенергії надзвичано болюче для всієї економіки, включаючи підприємства олієпереробної галузі. Одне з критичних питань - зупинка ліній по фасуванню олії, бо це може призвести до перебоїв з постачанням олії в розбрібні мережі, а відтак до чергового цінового колапсу на ринку продовольства, в даному випадку соняшникової олії.

Детальніше про ринки олійних - у АГРО+Олійні

З питань надання інформаціії на регулярній основі звертайтесь: client@agroperspectiva.com або 0675964652 (Viber, Telegram).

СЕРЕДНІ ЦІНИ НА ОЛІЙНІ

Крім питання електроенергії на роботу ОЕЗів впливають проблеми з портами, які не дозволяють вивозити шрот та олію як це було до 2022 року.

Водночас підприємства занепокоєні масовим вивозом насіння соняшника.

Як повідомляла «Агро Перспектива», асоціація «Укроліяпром» вважає за доцільне обмежити експорт соняшнику через масовий експорт насіння з України.

Підприємства з виробництва олії звернулися до керівництва держави щодо недопущення безпідставного нарощування експорту насіння соняшнику урожаю 2022 року, аби забезпечити максимальну переробку насіння соняшнику на вітчизняних потужностях та нарощування виробництва та експорту олії соняшникової та шроту.

Як зазначають в профільній асоціації, таке нарощування експорту насіння соняшнику має непередбачувані негативні наслідки для галузі. Це може призвести до зупинки олійнодобувних підприємств, катастрофічного скорочення виробництва олії соняшникової, яка віднесена до соціально значущої продукції, втрати світових ринків збуту продукції з високою доданою вартістю, скорочення робочих місць та надходжень до держбюджету, що є неприпустимим.

За 11 місяців 2022-року, з яких — 10 Україна мужньо протистояла російській агресії, валютна виручка від експорту олійних та жирів склала $5,43 млрд, тоді як за повний 2021 рік це було $7 млрд. Зростання світових цін, які були зумовлені низкою факторів, зокрема війною росії проти України, не компенсувало нашій економіці просідання в обсягах виробництва та експорті і ми втратили значну частку доданої вартості. Попри це нам вдалося в 2022 році зберегти світове лідерство у виробництві соняшнику, яке вже кілька років поспіль залишається за Україною.

Однак війна негативно вплинула на функціонування олійно-жирового сектору України. Йдеться про повну зупинку промислових підприємств, зокрема олійнодобувних та олійно-жирових в зонах бойових дій та на тимчасово окупованих територіях.

Блокування портів Чорного та Азовського морів у перші місяці війни призвело до зупинки експорту олії соняшникової та шроту. За оцінками Асоціації «Укроліяпром», у березні-квітні до 70% основних потужностей з переробки насіння соняшнику були зупинені, зокрема через неможливість поставляти олію соняшникову на експорт. Олійний сектор був вимушений у найкоротші терміни формувати нові логістичні ланцюги, вести пошуки альтернативних ринків збуту.

Переорієнтація експорту на перевезення іншими видами транспорту, зокрема залізничним транспортом значно змінила географію експорту олії соняшникової та шроту. У березні-серпні 2022 року основними країнами-імпортерами залишилися країни ЄС та Азії. Нагадаємо, що у 2020-му, 2021-му роках головними імпортерами України нашої олії були Індія, Китай, Нідерланди. Українські постачальники на цих ринках займали лідируючі позиції з часткою від 50% до 80%. Тож географічна структура експорту соняшникової олії майже не змінилася, а отже, попри війну, складнощі з логістикою, ми втримали ринки збуту. У майбутньому Україна планує популяризувати соняшникову олію і охоплювати інші ринки.

Якщо в сезоні 2020/2021 (вересень-серпень) було експортовано 5,3 млн тонн олії, то в сезоні 21/22 через війну вдалося вивезти лише 4,5 млн тонн. У цьому сезоні (вересень 2022-січень 2023) вже експортовано 2,26 млн тонн олії. Але нинішнє блокування роботи «зернового коридору» з боку російських інспекторів може призвести до повторного скорочення експорту в цьому сезоні, а відповідно і виробництва олії соняшникової та шроту. Важливо відзначити, що традиційно олія завжди експортувалася морем, так як логістика наземного транспорту для перевезення цієї продукції неналагоджена, тому нормальна експлуатація водних шляхів вкрай важлива для експорту української олії.

Наразі ми вже спостерігаємо зменшення виробництва олійних культур. Якщо у минулому сезоні (2021/2022) це було 22,8 млн тонн, то у 2022/2023 через окупацію площ та зниження врожайності внаслідок війни позначка сягнула 17,44 млн тонн.

Однією з головних особливостей календарного 2022 року в цілому став масовий експорт насіння соняшнику з України, який досяг майже 2,746 млн тонн, у той час як до війни ми відправляли в середньому до 100 тис. тонн на рік. Основними імпортерами стали країни ЄС — понад 70%, Туреччина — понад 20 %.

Агро Перспектива

< Пшеничні котирування в Чикаго трохи виросли на технічних покупках Все новости за
03.02.2023
Grain from Ukraine. Відправлено 110 тис тонн зерна - Сольський >

28.03.2024  
16:24 БЕБ скерувало до суду справу щодо посадовця міськради та його спільника, які привласнили 8 млн грн на обслуговуванні доріг
16:23 Україна запропонувала Польщі певні кроки для розблокування кордону - Шмигаль
15:25 У Варшаві відбулися українсько-польські урядові консультації
15:24 Торгівля контрафактними сигаретами: БЕБ на Київщині викрило злочинну групу
13:04 За матеріалами БЕБ судитимуть учасників організованої злочинної групи за незаконний продаж сигарет
12:32 Питання розблокування кордону з Польщею потребують додаткового часу - Сольський
12:25 У Польщі тривають переговори між аграрними відомствами двох країн
12:15 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:53 Мінсоцполітики розробило проєкт демографічної стратегії України до 2040 року
11:43 Блокада кордону з Польщею: прикордонники розповіли, де найбільші черги
11:37 Залежність України від експорту через Польщу наразі мінімізована - Стефанішина
10:50 У Києві та області детективи БЕБ вилучили на нелегальних АЗС контрафактне пальне та обладнання вартістю 9 млн грн
10:31 Пшеничні котирування на Чиказькій біржі трохи виросли
10:10 Тенденція до скорочення імпорту сільгосптехніки до України збережеться в 2024 – ІАЕ
10:04 Україна завезла у січні-лютому 5 тис тонн сирів
27.03.2024  
23:01 Блокада агроекспорту: парламентарії країн Балтії, Польщі та України зустрінуться у Варшаві
22:54 Імпорт російської агропродукції до ЄС торік становив 2,5 мільйона тонн - єврокомісар
22:44 Посли ЄС ухвалили продовження «торговельного безвізу» для України з уточненням
22:42 Порошенко закликає зупинити підвищення акцизів на пальне: Це удар по кожному українцю і по селу, яке заходить у посівну
17:50 Угорщина вимагатиме обмежити імпорт українського зерна на рівні ЄС
17:11 Україна в 2023/2024 експортувала в ЄС біля 5 млн тонн пшениці
16:47 Країни ЄС обговорють режим ліберальної торгівлі з Україною до червня 2025; чи знайдуть компроміс
16:27 БЕБ на Київщині забезпечило відшкодування до бюджету 7 млн грн несплачених податків
14:06 На Закарпатті Бюро економічної безпеки виявило порушення у тендері на 320 млн грн держкоштів
13:03 ЄС може поширити «винятки» з товарного безвізу з Україною на овес, кукурудзу, крупи й мед
12:57 Поголів'я ВРХ в Україні на 1 березня становить 2,255 млн голів
12:14 KSG Agro шукає інвесторів для фінансування будівництва заводу з переробки матеріалів - наслідків руйнацій на Херсонщині
11:50 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:23 Пшениця в Чикаго знизилася на тлі зміцнення долара США, великої пропозиції з РФ, падінні попиту з боку Китаю
10:38 Світовий банк ухвалив позику Україні на $1,5 мільярда під гарантії Японії й Британії
10:18 Аналітики БЕБ упередили безпідставне відшкодування 10 млн грн ПДВ столичному підприємству
09:59 ЄС у середу спробує схвалити угоду про ліберальний режим торгівлі для України з урахуванням компромісів
09:52 Україна розраховує на продовження дії безмитного та безквотного режиму торгівлі з ЄС - Сольський
09:01 Ціна какао-бобів вперше перевищила $9 тисяч за тонну - Bloomberg
07:56 Українська сторона "дуже добре підготувалася" до перемовин з Польщею - Сольський
00:03 Польський міністр про зупинку агротранзиту з України: «сподіватимемося, потреби не буде»
26.03.2024  
21:10 27 березня аграрні міністри України та Польщі зустрінуться у Варшаві. Українське продовольство в ЄС
21:09 Сольський на Раді ЄС з питань сільського господарства: Український агросектор став об’єктом негативних міфів, які не мають економічного підґрунтя
20:21 McDonald's в Україні відновив бізнес на 70% від показника довоєнного періоду
20:17 Чехія сподівається на компроміс із продовженням Автономних торговельних заходів і частковим обмеженням української агропродукції в ЄС
19:57 Угорщина не продовжуватиме заборону на імпорт українського меду
18:32 Брюссель має знайти «важкий компроміс» щодо продукції з України - міністр сільського господарства Німеччини
17:28 Бюро економічної безпеки повідомило про підозру відомому контрабандисту та його 6 спільникам
17:28 На Полтавщині БЕБ повернуло підприємству протиправно відчужене майно вартістю понад 2,5 млн грн
16:07 Вилучені Бюро економічної безпеки сигарети вартістю 7 млн грн передадуть Збройним силам України
15:55 РИНОК ЦУКРУ ВІД SESVANDERHAVE
11:43 Угорщина хоче коригування “торговельного безвізу” України з ЄС
11:37 Франко-польські обмеження щодо українського продовольства на ринки ЄС ризикують продовжити війну РФ в Україні - Сольський
11:33 Алкоголь, ліки та декор: митники не пропустили в Україну без декларування та сплати податків товарів на майже 1,5 млн грн
11:31 Пшениця в Чикаго виросла на тлі ескалації бойових дій у регіоні Чорного моря









НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - Агро+ «Сахар» - АГРО+ Молоко (Monthly) - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2024 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.