На главную страницу  На главную страницу     Поиск по сайту  Поиск по сайту     Написать письмо  Написать письмо     Карта сайта  Карта сайта
Агро Перспектива
Мы есть на: 
   
 


Главная > Новости

Великдень у різних країнах світу

16.04.2017 12:00 «Агро Перспектива» (г. Киев) — Великдень — свято миру, добра і перемоги життя над смертю. В усіх християнських общинах дотримуються основних великодневих ритуалів — це і відвідання святкового богослужіння, і фарбування яєць, і святкова здоба. Однак кожна країна та народ мають свої особливі традиції та символи.

Німеччина

Саме в Німеччині вперше з’явився один із популярних символів Великодня — кролик, який приносить у корзинці великодні ласощі. За однією легендою, богиня весни та родючості Еостра перетворила птаха у кролика, але він продовжував нести яйця і ховав їх у саду. Інша легенда пов’язана з біблійною історію про Ноїв ковчег. Коли ковчег під час Великого Потопу наштовхнувся днищем на верхівку гори Арарат, у ньому пробилась діра. Тоді кролик закрив її своїм хвостиком і врятував всіх від загибелі. Кролик — улюблений персонаж Великодня у німецьких дітей, адже батьки заздалегідь готують маленькі корзинки, кладуть туди шоколадні яйця і цукерки та ховають їх у будинку. А діти потім шукають гостинці від великоднього кролика.

Також у Німеччині є традиція плести із гілочок, квітів та стрічок вінки, святити їх у церкві і прикрашати ними будинки. У святкову суботу у багатьох німецьких містах влаштовують Великоднє вогнище, що символізує перемогу над зимою та прихід весни.

Великобританія

Цікава традиція є в Англії: у ці святкові дні на вулицю прийнято виходити винятково у новому одязі — адже це свято знаменує прихід весни і початок нового життя.

Ще одна традиція — прикрашати храми, домівки і святковий стіл квітами, особливо білими ліліями, що символізують материнство і непорочність. За легендою, богиня родючості Юнона, годуючи дитину, пролила трохи молока на землю — у тому місці розквітли білі лілії.

Чистий четвер називають Четвер милостині — у цей день монарх традиційно роздає у соборі мішечок з монетами (кількість яких відповідає віку монарха). Кожного року Єлизавета II проводить цю символічну церемонію у соборі одного з міст Англії.

Франція

У Франції головним символом свята вважається дзвіночок. Його дзвін символізує вічне життя і радість. І дорослим, і дітям прийнято дарувати шоколадні монетки:щоб гроші водилися.

Польща

У Польщі найцікавіше починається на наступний день після Великодня, який називають «Мокрий понеділок» — у цей день молоді люди обливають один одного водою, що символізує вдачу, здоров’я та добробут. Ця традиція також допомагає молодим панянкам зрозуміти, кому вони подобаються.

Іспанія

Невід’ємною частиною свята в Іспанії є релігійний Великодній хід, під час якого розігруються Страсті Христа. Учасники процесії проходять вулицями в гостроконечних ковпаках з отворами для очей, уособлюючи собою грішників, які каються. Також прийнято прикрашати пальмові гілки — щороку родини змагаються у цьому мистецтві.

Італія

Жителям та гостям столиці Італії випадає особлива радість — вийти на площу Ватикану, де сам Папа Римський читає великодню проповідь. Святковий стіл в Італії неможливо уявити без коломби. Це кекс, що нагадує паску, має лимонний аромат,вкритий мигдальною глазуррю. Ця випічка може мати форму голуба або хреста. Святковий понеділок італійці називають Pasquetti (Маленький Великдень) — у цей день вони йдуть на пікнік і проводять час із рідними та друзями.

Норвегія

У Норвегії зазвичай прикрашають будинки жовтими нарцисами і зображеннями курчат, тому міста у ці дні стають яскраво-жовтими.

Має Норвегія унікальний феномен — великодні детективи. Неймовірно, але там у цей час всі традиційно дивляться детективи по телевізору і читають гостросюжетні романи цього жанру. Вважається, що початок цій традиції поклала реклама детективного роману, яку видавництво Gyldendal розмістило в газетах у Вербну неділю у 1923 році. Однак самі норвежці зізнаються: у них таке спокійне життя, що часом не вистачає гостроти відчуттів. Тим більше, що у вихідний за містом що ще робити , як не читати детективи?

Болгарія

Болгари до переймаються наступним питанням: потрібно обов’язково отримати новий глиняний горщик або миску, аби на свято викинути його з вікна чи просто розбити об землю. Розбитий горщик знаменує собою перемогу сил добра над злом, а глиняний черепок, підібраний у цей день, обов’язково принесе щастя.

Швеція і Фінляндія

У Швеції і частині Фінляндії в четвер (або в Страсну п’ятницю) перед Великоднем відбувається щось на зразок «міні-Хеллоуїна». Маленькі дівчатка одягають лахміття і старий одяг. Найчастіше їх вбрання складається з величезних спідниць та хусток. У такому вигляді дівчатка ходять від дверей до дверей з мідним чайником і збирають частування. Кажуть, що існує давнє повір’я: відьми летять на німецьку гору Блокула в четвер перед Великоднем і влаштовують шабаш. Згідно з легендою, коли вони поверталися назад, предки шведів і фінів запалювали багаття і лякали нечисть. Також люди стріляли в повітря і малювали хрести на будинках і коморах, щоб відлякати нечисту силу. У наш час традиція жива: у дні перед Великоднем шведи та фіни запалюють багаття і запускають феєрверки.

США

В Америці популярною є великодня забава — катання яєць по газону. Учасники мають спускати великодні яйця зі схилу, і виграє той, у кого яйце далі «пробіжить». Найбільше змагання відбувається на газоні поблизу Білого дому.

Латинська Америка

У деяких латиноамериканських країнах і окремих частинах Греції прийнято підвішувати опудало Іуди, який зрадив Христа, та спалювати його.

Бермудські острови

На Бермудах у Страсну п’ятницю запускають великодніх повітряних зміїв. Легенда свідчить, що колись один бермудський вчитель хотів наочно показати місцевому населенню, що Христос вознісся на небо. Нині, щоб вшанувати пам’ять про Христа і його Воскресіння, жителі Бермудських островів запускають в небо красивих повітряних зміїв.

Ефіопія

Святкування Великодня в Ефіопії збігається з нашим. Ефіопія — це одна з найдавніших держав у світі і єдина традиційно християнська африканська країна. Ефіопи слідують за східним православним календарем, і тому іноді святкують Великдень пізніше, ніж західні християни.

Агро Перспектива

< Пасхальная корзина в Тернопольской области - 478 грн, самая дорогая - 606 грн - в Киеве Все новости за
16.04.2017
Эпизоотическая ситуация по особо опасным болезням животных в мире с 8 по 14 апреля 2017 г. >

22.04.2021  
17:11 В Украине после нескольких недель снижения возобновился рост цен на пшеницу
16:07 Молококомбинаты платят населению за тонну молока на 3 тыс гривен меньше, чем сельхозпредприятиям
15:34 Рынок сахара от SESVANDERHAVE
12:37 Верховный суд признал беспочвенным наложенный АМКУ на "Бритиш Американ Тобакко" штраф 80 млн грн
12:04 Минсельхоз РФ внес изменения в проект правил содержания медоносных пчел
11:57 Минэкономики юридически прекращает выполнять свои полномочия в аграрной сфере
11:53 Импорт оливкового масла в 1 квартале 2021 увеличился до 861 тонны
11:33 Казахстан вернул странам-экспортерам более 8 тысяч тонн продукции
11:25 Кабмин утвердил проведение национальной инвентаризации лесов
11:11 МКМТ возбудила антидемпинговое расследование в отношении импорта в Украину белорусского крахмала
11:05 За пять лет в РФ построено и модернизировано более 1,2 тыс. молочных ферм
10:36 Кукуруза. Котировки в Чикаго выросли и достигли 8-летнего максимума
21.04.2021  
16:14 Аграрии Украины сократили в 1 квартале продажи пшеницы на 37% на фоне роста цен на 58%
16:04 Рынок сахара от SESVANDERHAVE
15:43 Кабмин продлевает режим чрезвычайной ситуации до 30 июня - Шмыгаль
15:40 Минэкономики Украины предлагает с 15 мая по 30 сентября запретить экспорт подсолнечника
10:49 В АПК Казахстана за 5 лет планируется реализовать 845 инвестпроектов – МСХ РК
10:29 ФАО помогает повышать устойчивость к внешним факторам, улучшать питание, здравоохранение и просвещение в области гигиены для детей
09:53 ФАО и Европейское космическое агентство объединяют усилия по оказанию помощи странам в достижении ЦУР
09:33 НБУ перечислил в госбюджет 24,4 млрд грн прибыли
09:21 Погодные условия способствуют обработке почвы и севу - Белгидромет
09:15 Молкомбинаты в 1 квартале 2021 увеличили закупку молока экстра-класса на 7,8%
20.04.2021  
17:27 Россельхознадзор снял ограничения на поставки продукции трех белорусских предприятий
17:15 Экспорт пшеницы и меслина из РФ за январь-февраль 2021 вырос более чем в 3 раза
17:08 Concorde Capital ожидает в 2021г рост ВВП Украины на 4,1% при инфляции 8%
17:05 Рынок сахара от SESVANDERHAVE
11:31 Импорт СЗР в 1 квартале 2021 увеличился до 45,765 тыс тонн
11:17 Пшеница. Котировки в Чикаго снова снизились
11:11 Ячмень. Аграрии Украины посеяли 1 млн га, или 76% от прогноза
10:59 Посевная кампания стартовала в половине регионов РФ
10:52 CEO "Астарты" Иванчик докупил 0,43% акций за $1 млн
19.04.2021  
17:15 «Укролияпром» согласовала с Минэкономики предельный объем экспорта подсолнечного масла в 2020/2021 - 5,38 млн тонн
16:53 Эпизоотическая ситуация по особо опасным болезням животных в мире с 10 по 16 апреля 2021 года
16:45 Минфин Украины рассчитывает получить транш МВФ в сентябре - министр
14:21 Кукуруза. Аграрии посеяли 36 тыс га
13:49 Экспорт меда в 1 квартале 2021 увеличился до 17,25 тыс тонн
13:46 Регионы довели до получателей свыше 11 млрд рублей федеральных субсидий
12:54 Аграрии РФ закупили 95% необходимых для весенней посевной удобрений
12:45 Рынок сахара от SESVANDERHAVE
12:09 Сев ранних яровых в Беларуси будет завершен в течение недели - Крупко
11:21 Запасы подсолнечника в Украине на начало апреля 2021 - 2,8 млн тонн
11:13 Поголовье коров в Украине на 1 апреля 2021 - 1,668 млн голов
09:47 Подсолнечник. Аграрии посеяли 390 тыс га
09:43 Пасхальная корзина в Украине в 2021 будет стоить 780 грн - Институт аграрной экономики
16.04.2021  
21:00 Возможность начать новую жизнь для производителей креветок после экстремальных погодных явлений в Доминике
20:41 АМКУ расследует возможное злоупотребление ПриватБанка и Ощадбанка монопольным положением на рынке услуг эквайринга
19:38 "Укрнафта" в 2020 году получила чистую прибыль 4,3 млрд грн
17:01 Украина в 1 квартале 2021 сократила импорт бананов до 88,9 тыс тонн
15:43 МСХ США ухудшило оценку производства подсолнечника в мире в 2020/2021 до 49,6 млн. тонн
15:03 Производство продукции пищевой и перерабатывающей промышленности продолжило рост в марте


НовостиНовости-ЭКОНОМИКА - Новости-АГРОБИЗНЕС - Новости-ПОТРЕБРЫНОК - Новости-КОМПАНИИ - Новости-ЗА РУБЕЖОМ - Новости-ДОСУГ
ПубликацииИтоги недели - Актуальная статья - Законодательство - Пресс-релизы - Анонсы - Досье - Семена - Бизнес-справка - Инфографика
ПодпискаАграрная неделя - Агрообзоры - Продукты
РекламаРеклама в журнале - Реклама на сайте
ПроектыСПЕЦПРОЕКТ МРИЯ - КЛУБ KUHN - ФОРУМ "AGRO-2013" - МОЛОЧНЫЙ МИР-2008 - УДОБРЕНИЯ-2010 - КОНКУРС. АГРОБАНК
СтатистикаПолевые работы - Запасы продовольствия
Для клиентовАгро Перспектива - Аграрная Неделя - «Агро Новости» Daily - «Зерно & Цены» - Агро+ «Зерно» - Агро+ «Зерно» (Monthly) - Агро+ «Масличные» - «Масличные & Цены» - Масличные (Monthly) - АГРО+ Молоко (Weekly) - «Молоко & Цены»  (Daily) - АГРО+ Молоко (Monthly) - Агро+ «Сахар» - «Сахар & Цены» - АГРО + Сахар (Monthly) - Агро+ «Мясо» - АГРО + Удобрения - Прайс Агро - Цены и торговля
АГРО ТВПЕРСПЕКТИВА - КРАЩИЙ ГОСПОДАР - СІЛЬСЬКИЙ ЧАС - АГРОКОНТРОЛЬ - МИНСЕЛЬХОЗ РОССИИ - ДРУГОЕ
О НАСО нас - Контакты - Наши вакансии - Новости сайта - Сервис сайта
2002 -2021 © ООО «Аграрика»
Все права защищены. Копирование и использование материалов разрешается
только с указанием гиперccылки на сайт www.agroperspectiva.com,
как на источник информации.